PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=469867}

Hobbit: Pustkowie Smauga

The Hobbit: The Desolation of Smaug
7,6 322 592
oceny
7,6 10 1 322592
6,1 29
ocen krytyków
Hobbit: Pustkowie Smauga
powrót do forum filmu Hobbit: Pustkowie Smauga

każdy tutaj zachwyca się tą postacią choć filmu nie widzieli. JA TAKŻE :D nie wiem dlaczego od momentu gdy go zobaczyłem to miałem przeczucie, że może mieć ogromny udział w filmie. Myślę, że nawet będzie lepszy od Thorina co chyba raczej nie będzie ciężkie zadanie. Byle do grudnia :D

ocenił(a) film na 10
Toma1910

myślę,że Thorina z ostatniej części nikt nie pobije...ta postać jest doskonale napisana :)

ocenił(a) film na 7
Toma1910

Lee Pace jako Thranduil ma w sobie coś niezwykłego i przyciągającego uwagę. Mnie zafascynował od pierwszej swojej chwili pokazania się na ekranie i naprawdę nie mogę się doczekać, co dalej pokaże.Co jak co, ale aktorzy u Jacksona są moim zdaniem dobierani perfekcyjnie - tak bylo przy WP i tak jest przy Hobbicie ( może z wyjątkiem tych nieszczęsnych min Froda).

ocenił(a) film na 10
Toma1910

Thranduil jest śmieszny :D

Toma1910

Thranduill to gwiazda rocka :)

katie_17

Raczej Karl Lagerfeld Śródziemia.

ocenił(a) film na 9
Yusuke_Tamagochi

Hahahahaha padłam!
Tylko tych ciemnych okularów mu brakuje no i kot by się przydał jeszcze.
Wygląda przerażająco. Ale w sumie to jest bardzo fajne jak potencjalnie i teoretycznie dobry charakter wygląda jakby był tym złym.

Aredhel125

Mnie się skojarzyl od razu z Lucjuszem Malfoyem ;)) ale dopiero po zdjęciach z drugiej częsci. W pierwszej był taki....woskowy, bez wyrazu. Ale juz ze zdjęc ciagu dalszego wynika, ze da czadu.

ocenił(a) film na 9
Liv_and_Let_Die

Ja nie oglądałam jeszcze fot z drugiej części bo w kinie chcę przeżyć totalne zaskoczenie;D

Toma1910

Ja bardziej czekam na Władcę Esgaroth, bo po tych kilku migawkach widać, że obsadzili go genialnie. To zimny, cwany egoista z własnym portretem nad łóżkiem. Będzie świetny.

ocenił(a) film na 9
obleh

Z tego co piszecie zapowiada się fenomenalnie. Już nie mogę się doczekać.

ocenił(a) film na 9
Toma1910

Thrandiull wydaje się być bardzo groźnym i zimnym królem, jeśli chodzi o sam wygląd to jak dla mnie świetnie wygląda, bardzo oryginalny.

Toma1910

Czy Thranduil jest groźny-tak, czy jest zimny-nie. Ma złożoną osobowość.
Fascynuje mnie. Jest niekompletny, zagubiony,ale przede wszystkim bardzo samotny.
Jest oczywiście porywczy i dumny,ale więszość królów ludzkich takich była,o Krasnoludzkich królach nie wspomne,bo Thorin zachowuje sie znacznie gorzej niż Thranduil ("Bitwa 5 armii" ,który czekał z atakiem,nie wykonując wrogiego ruchu, pieniądze też dałby ludziom co jest widoczne)

Co do jego traktowania krasnoludów w "Hobbicie pustkowie Smauga" , może wydawać się okrutne, ale byłby złym monarchą gdyby ich wypuścił. Krasnolud czy nie, wkroczyli na jego terytorium,w granice jego królestwa, i nie chcieli odpowiedzieć na żadne pytania o to, dokąd zmierzają. Krasnoludy były po złej stronie Elfów, więc jego obowiązkiem jako władcy Mrocznego Lasu jest dowiedzieć się, co robią w jego królestwie.
Nie możemy też winić go za zatrzymanie ich na czas nieokreślony, ponieważ widział duży obraz wydarzeń: wzrosła aktywność Goblinów w Mglistych Górach na zachodzie jego królestwa, Nekromanta w fortecy na południu poza granicą, a także aktywność pająków we własnym królestwie. Przez 3 tys lat bił się z goblinami, pająkami,orkami. W świetle tych zagrożeń jego obowiązkiem było zatrzymanie każdego, kto wkracza na jego terytorium bez uzasadnionego powodu. (tak jak zrobili by to dziś ludzie-granicy państwa nie wolno przekraczać)

Na poziomie osobistym wydaje się trudne by ocenić - ale musiał być czymś więcej niż tylko osobą: monarchą, co oznacza stawianie jego królestwa ponad wszystko. Postawił królestwo ponad wszystko, a to czyni go lepszym człowiekiem w wielkim systemie rzeczy. Ma złożony charakter ale jest wrażliwy, znacznie bardziej niż syn,który zostawia Tauriel z bólem a Thranduil zostaje by ją pocieszyć.
Wiemy że po kolejnych 200 latach,całej akcji, gdy las staje znowu na nogi, Thranduil zostaje,on nie odpływa do Amanu,nie chce. Dostaje tereny Lothorien, takie ustalenia robią z Celebornem gdy Galadriela odpływa.Mirkwood jest bardzo duże ale od tamtej chwili jego królestwo jest ogromne.
Podsumowując- król Mirkwood Thranduil, syn wojowniczego,nietolerancyjnego i zamkniętego na świat Orophera, wojownik który walczył za czasów ojca z jaszczurami północy ,istota ze złamanym sercem i tym samym uszczkniętą psychiką, handlarz z ludźmi, świetny szermierz ,miłośnik wina ,elegancki, ideał Średniowiecznego władcy- opisuję ta postać jako bardzo samotną, wyalienowaną, groźną bo nieobliczalną, porywcza i dumną, postać zagrana świetnie, świetnie wykreowana,postać w pewnym sensie nieco tragiczna, moja ulubiona postać w całej serii począwszy od pierwszej z Frodo (moje ulubione postaci serii w kolejności: 1.Sam, 2.Biblo, 3.Gandalf, 4.Thranduil) . Gdybym miała wybierać to Elrond -jest ojcem jakim bym chciała mieć (mam wspaniałego tate, mówie o serii filmowej) Sam-przyjaciel jakiego chciałabym mieć, Thranduil-mąż jakiego chciałabym mieć. Dziękuję za przeczytanie, kimkolwiek jesteś pozdrawiam cie. Anna

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones