PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=637408}
6,9 15 017
ocen
6,9 10 1 15017
7,3 32
oceny krytyków
Holy Motors
powrót do forum filmu Holy Motors

Surrealizmu ciut

ocenił(a) film na 8

Z czystego przypadku zobaczyłem, nie żałuję. Choć jak dla mnie zapowiadanego surrealizmu było i tak za mało, to w innych elementach nadrabia. Ciekawe konwencje i instalacje. Jak dla mnie pierwsza część rewelacyjna, drugiej trochę słabiej.

ocenił(a) film na 5
YoGi_11

Dokładnie! Początek skręca mózg, dalej nie utrzymuje napięcia. A koniec - egzystencjalne problemy samochodów - jak kwiatek do kożucha

ocenił(a) film na 9
elfimera

Odnosi się wrażenie, jakby się oglądało kilka różnych filmów. Początek- arcydzieło, mniej więcej od sekwencji na cmentarzu całość się sypie, nie jest to może zły film, wręcz przeciwnie- jak na nowe horyzonty jak znalazł, nie banalny i koniecznie do zobaczenie w kinie< choćby dla początku który robi kolosalne wrażenie>. Rozmowa z reżyserem trochę sprawę rozjaśniła i odbieranie go na zasadzie filmu o przeżywaniu życia dodaje mu trochę spójności, nie mniej i tak myślę że Carax chciał zrobić kilka filmów za jednym zamachem bo się bał że przez tyle lat milczenia i tyle niewykorzystanych pomysłów, nie zdobędzie forsy na każdy z osobna :P
To przechodzenie między konwencjami średnio wyszło, a jak widać na Kylie śpiewającą na dachu już co poniektórzy zareagowali drwiącym chichotem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones