Film

1967 1 godz. 51 min.
7,6 1 571
ocen
7,6 10 1571
958
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":1}
{"id":"6188","linkUrl":"/film/Hombre-1967-6188","alt":"Hombre","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/61/88/6188/7375053_1.2.jpg"}
Arizona, rok 1880. John Russell, nazywany Hombre - biały mężczyzna, porwany w dzieciństwie przez Apaczy i przez nich wychowywany - niespodziewanie dziedziczy niewielki... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Arizona, rok 1880. John Russell, nazywany Hombre - biały mężczyzna, porwany w dzieciństwie przez Apaczy i przez nich wychowywany - niespodziewanie dziedziczy niewielki hotel z saloonem. Przywykły do życia na prerii zamienia otrzymany w spadku zajazd na stado hodowlanych koni. Szybko opuszcza miasto i wyrusza najbliższym dyliżansem,Arizona, rok 1880. John Russell, nazywany Hombre - biały mężczyzna, porwany w dzieciństwie przez Apaczy i przez nich wychowywany - niespodziewanie dziedziczy niewielki hotel z saloonem. Przywykły do życia na prerii zamienia otrzymany w spadku zajazd na stado hodowlanych koni. Szybko opuszcza miasto i wyrusza najbliższym dyliżansem, którego pasażerowie to m.in. podróżujący wraz z żoną Audrą, Alexander Favor, który ukradł ponad 10 tysięcy dolarów z kasy rezerwatu, Jessie Brown, poprzednia kierowniczka zajazdu, młode małżeństwo Billy i Doris, woźnica Mendez oraz podejrzanie wyglądający Grimes. W drodze pasażerowie zostają zaatakowani przez czterech bandytów. Okazuje się, że rewolwerowców wynajął Grimes, który wiedział o defraudacji dokonanej przez Favora. Rabusie zabierają pieniądze i uprowadzają żonę Alexandra jako zakładniczkę. Russellowi wprawdzie udaje się zabić dwóch bandytów i odbierać im torbę z pieniędzmi, jednak w rękach Grimesa znajduje się nadal Audra... Jeden z najbardziej znanych westernów w historii kina z wybitną kreacją Paula Newmana.

na podstawie
studio
Hombre Productions (produkcja) / Twentieth Century Fox Film Corporation
data produkcji
1967
tytuł oryg.
Hombre
inne tytuły
Hombre Kanada
Hombre Kanada
Więcej...
Richard Boone był kandydatem do roli Johna Russella.
Film kręcono w Jean (Nevada, USA), Redington, Greaterville, Helvetia, Cascabel, Tucson, Sonoita, Parku Narodowym Coronado, górach Santa Rita, Litlle Dragoon, Superstition, na pustyni Sonoran (Arizona, USA) i w Santa Susana (Kalifornia, USA).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Eastwood nie zdołał, w przeciwienstwie do Newmana, wypracowac sobie rysu tragicznego w tak wyrazisty sposób, tego "pęknięcia" na duszy. Newman to talent nie do konca wykorzystany i doceniony. Wielka szkoda.

 • Zresztą cały film taki jest. Film tak żarliwie upomina się o prawdę i uczciwość wobec Indian, że aż ciarki przechodzą. Przejmujący obraz, pasjonujący western, zarazem kino zaangażowane. Bez wątpienia arcydzieło.

  8
  • Pytanie .

   użytkownik usunięty

   Ponieważ mój poprzedni temat został słusznie lub nie zablokowany sformułuję teraz inaczej pytanie . Co waszym zdaniem powodowało głownym bohaterem że w finale podjał taką a nie inną decyzję ? (zwarzywszy na okoliczności ) ?

  • Po ilości opini widzę, że ten film nie budzi tyle emocji - a Szkoda. Jest to jeden z niewielu westernów, który w interesującym świetle przedstawia sposób widzenia świata przez indian, tak różny od wizji "białego". Wyborne są pojedynki strzeleckie, a przede wszystkim ZJAWISKOWA rola P. ... więcej

  • Rzadki gatunek - kiedy bohaterowie filmu toczą dyskusje na podstawowe tematy egzystencjalne. Mało prawdopodobne ale ma dużo uroku. Film wciągający.

   3