PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=732731}

Honorowy obywatel

El ciudadano ilustre
7,1 3 851
ocen
7,1 10 1 3851
6,2 10
ocen krytyków
Honorowy obywatel
powrót do forum filmu Honorowy obywatel

Widzicie podobieństwo do Wesela?
Albo do Domu złego?

ocenił(a) film na 9
KrzysiekKolski

Miałam podobne skojarzenia. Że w Polsce taki film o społeczeństwie mógłby zrobić Smarzowski. Film bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Warto było spędzić środowe popołudnie w kinie. Świetnie zagrany. Film nie tylko do oglądania, ale do słuchania. Warto.

ocenił(a) film na 8
KrzysiekKolski

Ja nie widzę, za mało turpizmu, za mało fekaliów.

adamcpdst

Ja też nie. Za mało bezsensownego epatowania okrucieństwem. Bardziej subtelny, wyważony i przemyślany. Czyli lepszy.

ocenił(a) film na 8
megiczarnobiala

Ale też waga problemu nieco inna. Film o Wołyniu to nie film o nobliście na argentyńskiej wsi - musiał wyglądać tak a nie inaczej.

adamcpdst

Ale "Dom zły" to film o drzemiacych w ludziach instynktach,rozgrywający się na zapadlej wsi,"Wesele"-podobnie. Wbrew pozorom te filmy mają ze sobą wiele wspólnego,bo dotyczą kondycji ludzkiej, bycia w spoleczenstwie itd. Poza tym-jak film o Wolyniu to juz musi być rozpierducha i rzyganie krwią?czy to nie przekraczanie zasady decorum tworzy najlepsze rzeczy w sztuce?

ocenił(a) film na 8
megiczarnobiala

Szkoda, że nie zauważasz podstawowej różnicy. Dom zły i Wesele to czysta fikcja, Wołyń natomiast miał być próbą przybliżenia prawdziwych wydarzeń, które, nawiasem mówiąc, były dużo bardziej brutalne niż to, co Smarzowski na ekranie pokazał.

adamcpdst

Nie wiem jakie były tamte wydarzenia. Nie bylo mnie tam,Smarzowskiego też nie. Jedyne co mógł zrobić to swoją interpretację opartą na innych interpretacjach. W sztuce,nawiasen mówiąc,rozróżnienie na 'prawdę' i 'fikcję' przynosi więcej szkody niż pożytku. Moim zdaniem oczywiście.

ocenił(a) film na 8
megiczarnobiala

Dziewczyno, a od czego są źródła historyczne? Zdaje się, że wciąż w szkołach uczą tego przedmiotu. A przedostatnie zdanie to perełka, Eisenstein by się nie powstydził.

adamcpdst

No i chyba na tym możemy zakończyć dyskusję ,bo brak argumentów zaczyna przeradzac się w agresję. Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 8
megiczarnobiala

Jeśli odwołanie się do historii jest "brakiem argumentów" to chyba rzeczywiście lepiej się rozejść. Polecam obrać azymut na najbliższy budynek szkolny. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones