PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6271}
7,5 39 897
ocen
7,5 10 1 39897
7,5 12
ocen krytyków
Hydrozagadka
powrót do forum filmu Hydrozagadka

Film jest nieprawdopodobnie poryty i pomimo wszystkich swoich technicznych niedociągnięć,
a może własnie również dzięki nim, tak rozkłada na łopatki! Ja osobiście stawiam
"Hydrozagadkę" wyżej od kultowego "Rejsu" I to nie tylko z powodu młodej Ewy Szykulskiej
(ależ z niej była petarda! W dodatku jeszcze z tym głosem, który został jej do dziś... uff... dla
mnie mogłaby zostać w kapeluszu!)

No, trochę się rozweseliłem pisząc ten post a poza tym przypomniałem sobie, że jestem
ubezpieczony w Pe-Zet-Uu a wieczorem idę pić oranżadę bezbombe... bez bąbelków!

Dziękuję i pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9

I o to chodzi, i o to chodzi... Z tą Szykulską oczywiście. Obejrzałem wczoraj po raz kolejny i po raz kolejny doszedłem do wniosku, że to - przy całej swojej zamierzonej groteskowości - jedna z najbardziej seksownych ról w polskim kinie. Ale całkiem nie od rzeczy była też ta statystka, która partnerowała Pieczce w tańcu w remizie. Tańczyła co prawda jak drewno, ale ta jej twarz smutnej elficy... A marynarz Pieczka - wiadomo: być może tańczy właśnie swoje ostatnie tango...

ocenił(a) film na 7
Ras_Democritus

wlasnie, wiadomo moze jak owa statystka tańcząca się nazywa?

Ras_Democritus

'ta jej twarz smutnej elficy' - kojarzyła mi się nieodparcie z Agnieszką Chylińską

Ras_Democritus

natomiast Pieczka miał coś z Roberto Benigni.... kurczę, ciekawy zestaw wyszedł :D

Dla mnie arcydzieło! Właśnie odświeżyłam sobie po roku niemal. I Iga Cembrzyńska wyznająca miłość Asowi, i nawet człowiek jest w stanie uwierzyć, że ktoś może Asa pokochać ;)

Idę napić się piwa (z bąbelkami ;)

ocenił(a) film na 3
bbeti

Cembrzyńska poznałem dokładniej w Pył gwiezdny. A tu jest lufa jeszcze.
A film jest poryty dokładnie. Trzeba go 2 razy pooglądać.

użytkownik usunięty

Ja tylko jeszcze - sam do siebie więc nieco schizofrenicznie (ale to nie szkodzi, bo taki właśnie jest ten film:])- dodam, że dziś obejrzę kolejny raz. W Krakowie jest 41 stopni w cieniu - "Hydrozagadka" jest więc filmem wybitnie na czasie! "Panowie! Żar leje się z nieba!" Nawet z Szykulską w Motelu Pod Złotym Leszczem nie chciałoby się siedzieć... ani leżeć!

ocenił(a) film na 2

Czy ktoś z was może mi wytłumaczyć o co chodziło w tym filmie?
Kompletnie go nie zrozumiałem, siedziałem z kumplem który ryczał ze śmiechu przy scenie z "będziemy uprawiać miłość francuską - zdejm kapelusz"
O co w tym chodzi? Czy to jest naprawdę aż tak śmieszne? Jeśli tak to dla czego, czegoś nie zrozumiałem czy jak?

użytkownik usunięty
Norad272

Nie ma co tłumaczyć. Się to czuje albo nie. Ten totalny absurd, groteskę i bezsens. Z "Hydrozagadką" jak z Monty Pythonami - obejrzysz 5 minut i wiesz, że lubisz ten styl i ten rodzaj humoru. Albo nie lubisz i zdziwiony patrzysz na zaśmiewającego się kumpla. Tak to czasem bywa. I nie ma tu nic do tłumaczenia ani też żadnego powodu by Cię z powodu nie uważania "Hydrozagadki" za śmieszną krytykować. Ot, różne gusta. Akurat ja myślę, że jeśli przyjdzie dzień, w którym ten film przestanie mnie śmieszyć to będzie znaczyło, że potrzebuję hospitalizacji na oddziale psychiatrycznym bo coś mi się poważnie i złowrogo w głowie poprzestawiało!:)

Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
Norad272

Ewentualnie- jeśli nie należysz do zdeklarowanych wrogów naturalnie występujących w przyrodzie środków odurzających- spróbuj kiedyś ustawić się z kumplami na seans "Hydrozagadki" po zielsku. Widziałem ten film 3 razy na "trzeźwo" i krztusiłem się ze śmiechu. W towarzystwie i na zielonym wspomagaczu prawie dostałem zawału więc może i twój odbiór filmu uległby wzmocnieniu i parę razy byś się zaśmiał. A "Hydrozagadka" to zdecydowanie jeden z tych filmów, które lepiej wypadają gdy się je ogląda w towarzystwie, najlepiej mocno niepoważnym.

Ps. Jeżeli jesteś z policji lub uważasz się za wybitnie praworządnego obywatela to oświadczam, że mówiąc "zielsko" miałem na myśli oregano! Polecam do sosów i sałatek!:D

ocenił(a) film na 2

Ja p******e oregano, no jasne.
Czego od razu o tym nie pomyślałem. Odezwę się po kolejnym seansie.

Norad272

Ocena 2/10, widze ze oregano nie pomogło :P

ocenił(a) film na 9

Napijmy się oranżady, ja płacę ! :D

ocenił(a) film na 7

WrednySkubaniec Szykulska jest tutaj przesliczna, ale choc ma swoj glos niski i seksowny w tym wlasnie filmie nie mowi swoim glosem, a szkoda...nie lubie takich zabiegow, ale czasem to sie zdarza, ze podkladaja glos innego aktora, moze akurat dany aktor ma jakis problem z glosem, gardlem...np.w Samych Swoich Wladyslaw Hancza tez nie mowil swoim glosem, a glos mial zabojczy, jak sie nie myle Bronislaw Skotnicki podlozyl mu glos

ocenił(a) film na 7
Ewiatko

A jednak pomylilam Boleslaw Plotnicki, juz swietej pamieci...

Ewiatko

Bolesław Płotnicki.

ocenił(a) film na 7
osi_rob

Wiem, że Płotnicki, wtedy nie miałam języka polskiego programisty :-)

ocenił(a) film na 3

Z tą Szykulską to prawda. kawał lufy z niej był, i jest. Zawsze mi sie podobała. Dla niej samej warto pooglądać.
Hej!

ocenił(a) film na 10
baca350

Sukienkę ma tak krótką że jeszcze milimetr mniej i byłaby to koszulka, bynajmniej nie nocna :P

baca350

To obejrzyj sobie, sama przyjemność :) https://vod.tvp.pl/website/fortuna,41690972

ocenił(a) film na 10

Niestety, co do seksownego głosu Ewy Szykulskiej, muszę rozczarować. W popularnych wówczas postsynchronach, głos pod rolę Szykulskiej podkladała Kalina Jędrusik. Zamiana głosu to zabieg bardzo często występujący w polskich filmach tamtych lat np głos Kargula w trylogii Chęcińskiego, czy Karioka w "Stawiam na Tolka Banana.

soap69

Zgadza się, choć Kalina mówi trochę na przydechu i trudno ją rozpoznać, dopiero w końcowej scenie trochę się odsłania :) Można jeszcze wspomnieć, że w "Pingwinie" podkładała głos pod Krystynę Konarską i był to kompletnie nietrafiony eksperyment :( A Kargul tylko w "Samych swoich" mówi głosem Bolesława Płotnickiego, bo w dwóch pozostałych filmach Hańcza absolutnie nie zgadzał się na żadne dubbingi :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones