film

Hydrozagadka

1970
1h 10m
7,5 39 973
oceny
7,5 10 1 39973
7,5 13
ocen krytyków
Podczas fali upałów w Warszawie znika woda. Superbohater As podejmuje się rozwiązania zagadki. Zobacz pełny opis
Hydrozagadka zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

W Warszawie w niewytłumaczony sposób znika woda i to w czasie największych upałów. Nad problemem pracuje profesor Milczarek (Wiesław Michnikowski). Angażuje on do pomocy legendarnego i nieustraszonego Asa (Józef Nowak). Okazuje się, że sprawcami całego nieszczęścia są tajemniczy maharadża (Roman Kłosowski) oraz jego pomocnik i partner wW Warszawie w niewytłumaczony sposób znika woda i to w czasie największych upałów. Nad problemem pracuje profesor Milczarek (Wiesław Michnikowski). Angażuje on do pomocy legendarnego i nieustraszonego Asa (Józef Nowak). Okazuje się, że sprawcami całego nieszczęścia są tajemniczy maharadża (Roman Kłosowski) oraz jego pomocnik i partner w interesach - doktor Plama (Zdzisław Maklakiewicz). Planują oni niesamowitą operację przeniesienia za pomocą odparowania i pomyślnych wiatrów ogromnych mas wody z Polski do kraju maharadży, Kaburu. Na drodze stanie mu nieustraszony As. Towarzyszyć mu będzie gadatliwy taksówkarz (Wiesław Gołas).

studio
Zespół Filmowy "Plan"
tytuł oryg.
Hydrozagadka
inne tytuły
Herman to tak naprawdę aligatorzyca Marta z płockiego zoo. Marta urodziła się na Florydzie w 1930 r., do Płocka przyjechała 30 lat później. Jest najstarszym mieszkańcem ogrodów zoologicznych w Polsce. Latem 2010 skończyła 80 lat.
Zdjęcia do filmu realizowano w Warszawie, na moście Zegrzyńskim oraz Zegrzu (Polska).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

G E N I A L N Y

ocenił(a) film na 10

"Niech z bólu ryczy ranny łoś, zwierz zdrów przemierza knieje, ktoś nie śpi by spać mógł ktoś to są normalne dzieje! Bredzi Pan"
Teksty genialne, gra aktorska rewelacyjna. Oglądałem ze 100 razy i kupiłem płytę by móc wracać kiedy mam na to ochotę.
Ulubiony cytat
" - Jak wyglądali Ci trzej?
- Normalnie. Jeden na...

więcej

Do tego świetna obsada i przepiękna Ewa Szykulska przyciągająca wzrok... Klasyk polskiego kina. Przy okazji pozdrowienia dla aligatorzycy Marty - Hermana z okazji 88 urodzin:)

Film jest nieprawdopodobnie poryty i pomimo wszystkich swoich technicznych niedociągnięć,
a może własnie również dzięki nim, tak rozkłada na łopatki! Ja osobiście stawiam
"Hydrozagadkę" wyżej od kultowego "Rejsu" I to nie tylko z powodu młodej Ewy Szykulskiej
(ależ z niej była petarda! W dodatku jeszcze z tym...

więcej

Film zwala z nóg łaki co wy wiecie o sztuce. Polecam oglądać po zatkaniu nosa Albańskim towarem. Pozdrawiam cały Gang Albanii!

Arcydzieło

ocenił(a) film na 10

Ten film jest bardzo trudny w odbiorze na trzeźwo. Jednak pod wpływem alkoholu i innych substancji człowiek dostrzega jego urok i docenia. Twórcy na pewno mieli coś dziabniete, nie wierzę, że można coś takiego stworzyć bez wspomagania. Są granice ludzkich możliwości...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones