PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6271}
7,5 40 084
oceny
7,5 10 1 40084
7,5 13
ocen krytyków
Hydrozagadka
powrót do forum filmu Hydrozagadka

PRLowskich plakatów?
Np "Wróg podaje Ci alkochol" albo "Przepisów BHP należy przestrzegać zwłaszcza na kolei"

Cokolwiek to jest tworzy wykwintną mieszankę językową w której słodki absurd miesza się z kwaśną rzeczywistością.

Obok Seksmisji, Miśa, Dnia Świra pozycja obowiązkowa w bibloteczce konesera polskich komedii

YouzeQ

w tym filmie wszystko było możliwe :)

i jeszcze text : TO JEST GENIALNE W SWOJEJ PROSTOCIE , SYNTEZA ?? ANTY-TEZA , ZDEJM KAPELUSZ i TO ALKOCHOL ... NAJWIĘKSZA TRUCIZNA :)

ocenił(a) film na 9
Jan_Baptysta

Ta "teza, antyteza, synteza, dialektyka" kojarzy mi się z "Rejsem" - dyskusja o sztuce ("i to jest nowa koncepcja sztuki gul gul"). A generalnie to chyba w jakiś sposób odwołuje się do marksizmu, ale to musiałby się znawca wypowiedzieć. :) Ja tak tylko sugeruje.

ocenił(a) film na 10
martek82

Nie uważam się za znawcę, ale dyskusję o sztuce (tak, to z "Rejsu") odczytałem dokładnie tak samo, a samo "podtopienie się" aktora wypowiadającego tę kwestię odczytuję jako zapowiedź upadku tego systemu. Co do dialogów w "Hydrozagadce" wypowiadane są one przez aktorów w taki sposób jakby się czytało komiksowe "dymki" (mój ulubiony to: "Jestem kwiaciarką, sprzedaję tu róże":)). Zresztą, co tu dużo mówić - jest to pastisz komiksów o Supermanie. Rzeczywiście, coś w tym jest, że przypominają slogany z PRL - owskich plakatów. Film jedyny w swoim rodzaju, dlatego z braku podobnego konkurenta 10/10

ocenił(a) film na 9
YouzeQ

Dokładnie tak jest i jeszcze ówczesnymi "reklamami": <<mam doskonałą parasolkę, wyrób krajowy, kupiłam w domu towarowym, śmiało mogę wyruszać za miasto>>. Teksty są prześwietne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones