film

Idioci

Idioterne
1998
1h 57m
7,1 19 718
ocen
7,1 10 1 19718
7,6 16
ocen krytyków
Grupa znajomych postanawia udawać ludzi upośledzonych umysłowo. Zobacz pełny opis
Idioci zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Wolność za wszelką cenę
"Lecz co będzie, jeśli idiota nie jest prawdziwym idiotą, a tylko zidiociałym idiotą? Czy to sprawia, że jest... ... czytaj więcej
false
Ewelina Nasiadko

Grupa inteligentnych, wykształconych młodych ludzi przeprowadza oryginalny eksperyment: zamieszkują w tymczasowo pustej willi, należącej do wuja jednego z nich - przewodzącego grupie Stoffera, z zamiarem udawania ludzi psychicznie chorych. Poszukując ekstremalnych wrażeń, wyzbywają się wszelkich zahamowań, badają granice owej wolności, aGrupa inteligentnych, wykształconych młodych ludzi przeprowadza oryginalny eksperyment: zamieszkują w tymczasowo pustej willi, należącej do wuja jednego z nich - przewodzącego grupie Stoffera, z zamiarem udawania ludzi psychicznie chorych. Poszukując ekstremalnych wrażeń, wyzbywają się wszelkich zahamowań, badają granice owej wolności, a jednocześnie świetnie się bawią, obserwując reakcje tzw. normalnych ludzi na ich rzekome kalectwo i bez skrupułów korzystają z wyrozumiałości, jaką otoczenie żywi dla niepełnosprawnych umysłowo.

studio
Danmarks Radio (DR) (produkcja) / Zentropa Entertainments (produkcja) / Argus Film Produktie (koprodukcja) / więcej
tytuł oryg.
Idioterne
inne tytuły
Dogma 2: 'The Idiots' (pełny tytuł) Międzynarodowy
The Idiots Międzynarodowy
The Idiots
więcej
W jednej ze scen, kiedy dwóch potencjalnych kupców domu Stoffera chodzi w jego pobliżu możemy zauważyć kamerę.
Film kręcono w Søllerød (Dania).
Jest to pierwszy film Larsa von Tiera, który w pełni realizuje manifest uzdrawiający nowoczesne kino (Dogma'95). Zarchiwiozowany jako Dogma#2.
"Idioci" Larsa von Triera to film stworzony z zasadami tak zwanej Dogmy '95, manifestu artystycznego propagującego minimalizm sztuki filmowej. W skrócie film opowiada o grupie ludzi, którzy tworzą coś na kształt hipisowskiej rodzinny. Jej członkowie mieszkają w domu wuja jednego z głównych bohaterów Stoffera, który jest jednocześnie liderem grupy i... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Nie ma jak Trier

ocenił(a) film na 8

lars jest naprawdę świetny. On jedyny potrafi robić prawdziwie ambitne filmy. Bardzo, bardzo polecam

jak to Lars

ocenił(a) film na 9

Lars jak to Lars... film był dobry, niegłupi i warty obejrzenia. Na pewno nie pretensjonalny, ani niesmazny...

oj dziwny film i bardzo śmiały, może dla niektótych to niedbale zrealizowana szmira ale dla mnie dzięki temu jest dziełem...WIWAT DOGMA!!!!

film o nas samych?

ocenił(a) film na 8

Jest to film o młodych, którzy udają idiotów. Czyż nie można powiedzieć, że każdy z nas czasami udaje kogoś takiego? A von Trier tylko ukazuje nam swoistą interpretacje tej myśli, którą wypowiedziało już wielu?

Znakomity film Larsa von Triera pokazujący grupę młodych ludzi, którzy jak im się wydaje znależli sposób na życie - udają idiotów, co wychodzi im znakomicie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones