PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=627599}

Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia

The Hunger Games: Catching Fire
7,3 290 733
oceny
7,3 10 1 290733
6,6 26
ocen krytyków
Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia
powrót do forum filmu Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia

SPOILER Pytam tych co czytali książkę. W obydwu częściach ona nie powiedziała Peeta'owi co do niego czuje i dlatego nie wiem... Ona udawała uczucia , czy nie?

ocenił(a) film na 8
youarenotalone18

na początku udawała, ale wiadomo, że z udawania różne rzeczy później wychodzą :D

youarenotalone18

przez całą trylogie ona nie wie kogo kocha, bo niby jednego potem drugiego....na końcu książki jest rozdział ileś lat po (chyba z 10) i wtedy jest z Peet'ą i mają dzieci

ocenił(a) film na 10
maryjest

Jak dla mnie to ona już w drugiej części uświadamia sobie, że kocha Peete:) Świetnie to widać w niektórych momentach, zarówno w książce jak i filmie np. kiedy uświadamia sobie, że znowu mają trafić na arenę i błaga Haymitcha, żeby go uratował, albo kiedy Peeta odbija się od tego pola siłowego i Katniss myśli, że go straciła no i oczywiście, kiedy dowiaduje się, że go pojmali.. Może nie do końca zdaje sobie z tego sprawę, ale coś tam już zaczyna jej świtać:) Snow to zauważył i zrobił to co zrobił... A Gale to zupełnie inna bajka, za bardzo się od siebie różnili i kompletnie nie umiał zrozumieć Katniss co było świetnie ukazane w Kosogłosie:)

ocenił(a) film na 10
youarenotalone18

W zasadzie ....... to nikogo poza swoją siostrą.

Obaj panowie są jej potrzebni ale nie niezastąpieni. Nawet ze stratą matki pogodziła by się ale ze stratą siostry już nie, to by ją prawie złamało.

ocenił(a) film na 6
I_Am_Katniss_Everdeen

Bardzo trafnie powiedziane

ocenił(a) film na 7
I_Am_Katniss_Everdeen

Dokładnie. Nawet jest to opisane w Kosogłosie, gdy chłopaki gadają o tym, a ona myśli, że nie potrzebuje żadnego.

youarenotalone18

moim zdaniem Katniss nie wie jak wygląda miłość do mężczyzny(chłopaka) i gdy zaczyna coś czuć kompletnie nie rozumie tego uczucia i nie umie go nazwać. Moim zdaniem to co czuje do Gale to jest bardzo głęboka przyjaźń oparta na wieloletnim zaufaniu a do Peety to miłość do mężczyzny

użytkownik usunięty
julcia2805

Albo inaczej - Peeta jest łagodny, Gale ma charakter równie porywczy jak ona i dlatego nie rokuje na związek... Często to podkreśla mówiąc o tych kwiatach mniszkach.

użytkownik usunięty
julcia2805

Tak samo uwazam. Chociaz po trzeciej czesci niee nazwalbym ja gleboka przyjaznia

youarenotalone18

I_Am_Katniss_Everdeen wie co mówi - w końcu jest Katniss :) Siostra była dla niej najważniejsza przez całe trzy tomy.
A tak na poważnie, to w którymś miejscu trylogii Gale mówi do Peety, że Katniss W OGÓLE nie chodzi o miłość. Wybierze tego, bez którego nie będzie mogła przeżyć. Ten, który okaże się najpotrzebniejszy, zostanie "wybrany". Dlatego na końcu decyduje się na Peetę, bo "nie potrzeba jej nienawiści Gale'a". Zwykły rachunek zysków i strat.

użytkownik usunięty
youarenotalone18

Wybierze Peetę.

ocenił(a) film na 10

Tak wybierze Peetę, chodź po przeczytaniu całej trylogii stwierdzam że gdyby Gale'a nie popadł w nienawiść do Capitolu i nie był żądny krwi to w tedy Katniss wybrała by jego, takie są moje odczucia, chodź znów widzimy to już W Pierścieniu Ognia, gdzie Katniss zależy na Peecie i przeżywa to że został przewieziony do Capitolu a ona uratowana, to trochę wszystko jest pogmatwane, bo tak naprawdę na końcu wybiera Peete ale dlatego że już nie miała wyboru, bo Gale'a sam odszedł w świat swojej nienawiści i wojny.

użytkownik usunięty
tytan5017

Do Peety jest w jakiś sposób zmuszana, co jej się nie podoba... To wlasciwie on wszystko zainicjowal, a są ludzie, którzy chca miec chociaż pozór wolnego wyboru - dlatego go faktycznie odpycha, ale potem odzywa się w niej zmysł strategiczny - czyli kwestia dobrania charakterów.

ocenił(a) film na 8
youarenotalone18

A ludzie piszą, że Katniss mówi ,,I love him'' albo coś w ten deseń. Konkretnie to zanim odpływa po zastrzyku w poduszkowcu. Ja nic takiego nie słyszałam. A wy? To chyba jakiś wymysł nastoletnich faneczek.

IKnowWhatYouAre

Bo mówi to, ale niewyraźnie i chyba to był taki specjalny zamysł. Za nim "odpływa" to coś majaczy i na koniec mamrocze niezrozumiale "I love him ....Peeta"

youarenotalone18

Ja zawsze uważałam i uważać będę, że ona jednak kochała Peete. Zaczęła to sobie uświadamiać już w 2 części, tyle, że nieco powoli. Ludzie wokół niej dostrzegli to dużo szybciej, w końcu to dlatego Finnick i reszta chronili Peete na arenie. Bo wiedzieli, ze Katniss bez niego się załamie. Doskonale było to widać gdy Peeta wpadł na pole siłowe. Myśle, też że obojętnie jak sprawy potoczyłyby się w 3 części koniec końców i tak wybrałaby Peete. Gdy Gale powiedział Peecie, że Katniss wybierze tego bez którego nie przetrwa, w moim odczuciu nie chodzilo o rachunek zystków i strat. Chodziło o to, że mimo, iż zależy jej na obu, strata jednego ją zniszczy, natomiast strata drugiego, mimo, ze ciężka, będzie do zniesienia. I dokładnie tak się stało. Katniss wybrała tego, którego potrzebowała, którego kochała bardziej od tego drugiego. Peeta był tym mniszkiem, który łagodził jej ból i sprawiał, ża zaczynała patrzeć na pewne sprawy inaczej, co widać było już w 1 cześci.

ocenił(a) film na 10
youarenotalone18

Przez cały czas kochała Peete ale nie umiała przyjąć tego do wiadomości. Dotarło do niej że nie może zyć bez Peety, a jakoś poradzi sobie bez Gale'a, który- w przeciwieństwie do Peety- rozbudzał w niej chęć do walki i dotarcia do swoich własnych celów. Zrozumiała to dopiero w ostatnim rozdziale co pewnie zostanie ukazane w kosogłosie cz.2. Zasłaniała się wojną i innymi problemami przez co nie potrafiła podjąć decyzji. Zachęcam do przeczytania tej trylogii, jest to niesamowicie napisana historia. Jednak najpierw oglądając film spojrzy się na to inaczej niż na początku czytając książkę i dokładniej poznając uczucia bohaterów. POLECAM

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones