PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1319}

Imię róży

Der Name der Rose
7,7 175 217
ocen
7,7 10 1 175217
7,4 27
ocen krytyków
Imię róży
powrót do forum filmu Imię róży

Zawsze mam obawy przed ekranizacjami, ale muszę przyznać, że ta jest fenomenalna ! Wspaniały Salwator, świetny Wilhelm, Adso też- rzeczywiście w filmie ewoluował podobnie jak w książce (chociaż brakuje mi trochę jego rozterek, ale to chyba przez moją słabość do Raskolnikowa;)) Rewelacja...
Ale... mam taką myśl- jak dzisiaj zekranizowano by ten film ? Myślę, że to nie lada wyzwanie ;)

Lidya

Brawo, bardzo trafna uwaga "ewoluował", tak samo to odebrałem...

Lidya

Dla mnie pod pewnymi względami jest lepszy niż książka. Wydaje się jaśniejszy i intensywniejszy. W książce doprowadzało mnie do szału ględzenie Adso, te ciągłe ornamenty słowne... W filmie nie ma natomiast prawie wcale tego, co mnie w książce urzekło, czyli genialnych dialogów, stylizowanych, zdaje się, na dysputach filozofów. Niemniej klimat w filmie jest wspaniały (zastanawia mnie, gdzie go nakręcono), a aktorzy dobrani wprost idealnie. Zakończenie bardziej pozytywne, co w tym wypadku jest zaletą.

TheNekokuroi

Co kto lubi :) Mnie właśnie bardziej męczyły te filozoficzne dysputy niż rozterki Adso :) Bardzo lubię rozbudowane opisy wewnętrznych przeżyć bohatera i to mnie szczególnie urzekło u Eco. Ale rzeczywiście, dłużej się nad tym zastanawiając, mogłoby to być męczące w filmie i trudne do zrealizowania.
Klimat fakt, niesamowity :) A i samo miejsce zastanawia, chyba zapytam wujka Google o to ;)

TheNekokuroi

co prawda wikipedia bywa kłamliwa ale mnie taka informacja satysfakcjonuje ;) http://pl.wikipedia.org/wiki/Cinecitt%C3%A0
trochę szkoda, że to nie był prawdziwy klasztor ;)

Lidya

Tak z ciekawości... Czyje jest zdjęcie na awatarze?

TheNekokuroi

lol, moje osobiste ;p

Lidya

You are very pretty. :)

TheNekokuroi

thanks a lot.
ale to już off topic :D

użytkownik usunięty
Lidya

Popieram- świetnie dobrani aktorzy. Poleciłam mojej koleżance która gustuje w ogóle innych rodzajach filmów a jednak ją zaintrygował. Jak dla mnie jest za krótki- mogłabym oglądać go przez 3 godziny. :) Nie podoba mi się tylko zakończenie dlatego dałam 8 a nie 9.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones