PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1319}

Imię róży

Der Name der Rose
7,7 175 217
ocen
7,7 10 1 175217
7,4 27
ocen krytyków
Imię róży
powrót do forum filmu Imię róży

Inkwizycja nie była tak brutalną i okrutną instytucją jak ta przedstawiona w książce/filmie. Jednak
czy to takie ważne? Eco tworzy fikcję literacką i nagina sobie historię według własnego uznania.
Film świetny, książka również. I mówię to jako osoba wierząca.

ocenił(a) film na 8
Ulisseska

Racja ,nie podoba mi się takie naiwne lamentowanie. Sam film bardzo dobry ,muszę kiedyś przeczytać w końcu książkę.

ocenił(a) film na 5
polneri

Okej. Rzeczywiście to jest powieść/film, a zatem fikcja literacka. Problemem jednak jest to, że wielu ludzi tego nie zauważa, niektórzy nawet nie chcą zauważyć i na tej podstawie budują sobie fałszywy obraz historii. I to mi przeszkadza: teksty w stylu ,,Jaki ten Kościół był wredny i zły, bo tak napisał w swojej książce Umberto Eco''. Podczas, gdy tak naprawdę to przecież jest tylko powieść, dzieło literackie, a nie naukowa publikacja!!!!! Sami widzicie jakie tu są wypowiedzi na forum. To tyle z mojej strony, więcej już tego wątku kontynuował nie będę.

ocenił(a) film na 9
Ulisseska

Ale nie przesadzajmy też w drugą stronę, Kościół katolicki miał też swoje gorsze dni... Nie wspominając o tych wszystkich księżach i biskupach rodem z tego filmu ^^ Ale cieszę się, że na forum tylu sympatyków historii, hehe

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones