PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1221}

Imperium Słońca

Empire of the Sun
7,8 94 968
ocen
7,8 10 1 94968
6,8 13
ocen krytyków
Imperium Słońca
powrót do forum filmu Imperium Słońca

Malkovich Malkovichem ale najbardziej jestem pod wrażeniem tego (wtedy jeszcze) dzieciaka! Bardzo dojrzała gra Christiana Bale'a, pokazał spektrum emocji, od nieskrywanej radości po głęboki smutek. Nie to co teraz: mistrz milczenia i jednej poważnej miny. A sam film... piękny na swój sposób. Początkowo odbierałem go jako nieciekawy dłużący się obraz, ale to było tylko wrażenie, bowiem dzieło to składa się z niesamowitych zdjęć oraz poruszającej muzyki i historii przede wszystkim. Teraz jak go wspominam to w pamięci zostaje wiele pojedynczych genialnych scen. Spielberg w tym wypadku udowodnił że i bez tony efektów może zrobić świetny film. ...no i te zachodzące słońce...

użytkownik usunięty
Nu_RaKu

Tak, Christian świetnie się spisał: )

ocenił(a) film na 8
Nu_RaKu

Potwierdzam! :)

Shadow Devil

Może fabuła filmu była dobra ale gra tego dzieciaka z adhd była żenująca

ocenił(a) film na 9
Nu_RaKu

przebił siebie z przyszłosci? zagrał dobrze, ale w Fighterze i Mechaniku był sto razy lepszy. " Milczenie i jedną poważną minę" ma tylko w Batmanie :P

ocenił(a) film na 8
CountryGirl

no dobra muszę siebie poprawić bo to co zobaczyłem w "American Psycho" sprawiło że zmieniłem zdanie o nim na lepsze :)

ocenił(a) film na 9
Nu_RaKu

Zagrał genialnie. Wg. mnie jedna z lepszych dziecięcych ról. Miał do zagrania trudną rolę. Musiał pokazać swoje oblicze w wielu odsłonach, zrobił to świetnie.

jovovich

A mnie niesamowicie irytował od pierwszej do ostatniej minuty nie potrafie powiedziec dlaczego

ocenił(a) film na 8
SniF_fw

to fakt dzieciak był niesamowicie irytujący, ale chyba taka miała być kreacja ów bohatera - bale zagrał to wyśmienice.

ocenił(a) film na 8
end_on_me

Może rzeczywiście miał taką rolę do odegrania. Z początku pamiętamy go jako dobrego chłopca z dobrego domu - który w wieku 12 lat pisał książkę...!...później ten chłopak porzuca tamten świat i stara się przetrwać w czasie wojny...Ten film jest wspaniały !!! Ale mam pytanie....w którejś ze scen Jim śpiewa piosenkę...mam wrażenie, że chyba patriotyczną. Wie ktoś może jak się ona nazywa ?

Haun85

brzmi patriotycznie, ale to walijska kołysanka "Suo Gan", i jak w scenie gdy chór śpiewa w kościele pasuje, to nie rozumiem dlaczego Jim śpiewał ją, salutując na dodatek, japońskim pilotom.

SniF_fw

A mnie irytuje w Batmanie.

Nu_RaKu

Bale for president!

Nu_RaKu

Bale był genialny jako dzieciak i zostało mu to do dziś ;)

ocenił(a) film na 10
Nu_RaKu

To bardzo ciekawy motyw na film s-f ;-) "Do lat 40 XX wieku - do Chin, przybywa z przyszłości pewien ceniony brytyjski aktor, aby zmienić się ponownie w dziecko i przebić swoje największe osiągnięcia z terazniejszości... Zadanie zdaje się przerosnąć jego i widzów najśmielsze oczekiwania" :D xD Super podsumowane, ja tez uważam że choc dorosłemu Christianowi nic nie brak aktorsko, to właśnie tą, bodajze pierwszą poważną rolą na dużym ekranie, wspiął się wyżyny aktorstwa...

malgorzataprusaczyk

are you fuc*in kiddin me?
ten dzieciak jest tak irytujący tylko po obejrzeniu trailera że zniechęcił mnie do oglądania tego filmu. Drugi raz robiłem do niego dziś podejście i niepotrzebnie włączyłem trailer (mogłem od razu kliknąć film!!!) . No po prostu pier*dole to. Nie obejrze i koniec! Nie wiem, być może strace wspaniały film z rewelacyjnym aktorstwem Christiana Bale'a ale po prostu jak widze tego irytującego dzieciaka w trailerze to aż mnie nosi. Na świecie jest pełno filmów okrzyniętych arcydziełami że nie starczy mi życia na obejrzenie ich wszystkich. Nie mam zamiaru się katować filmem w którym po obejrzeniu samego trailera jestem zły i cały nerwowy bo tylko zobaczyłem tego gnoja. Będe się tylko cały film gotował jak go zobacze a że jest głównym aktorem to mam to w dupie. Szkoda nerwów.

BartasBartas

Najwyzszych lotow, angielski na wstepie...a potem...coraz lepiej.Komentarz disco-polowy..., ma byc tanecznie i po naszemu...a Bale , zagral jakos tak...."bo wie pan, na wodzie to trzeba..."

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones