PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=805554}

Impostor

The Hole in the Ground
5,1 9 271
ocen
5,1 10 1 9271
5,7 7
ocen krytyków
Impostor
powrót do forum filmu Impostor

Rewelacyjny klimat, zwłaszcza jeśli lubi się filmy w których odpowiedzi na pewne pytania po prostu nie bedzie i trzeba samemu sobie część rzeczy dopowiedzieć.
Ale to w pełni świadome zagranie, jeszcze dodatkowo budujące nastrój. Generalnie zdecydowanie warto, film na festwialu Sundance zebrał sporo przychylnych opinii i nawet jeśli drugie "Hereditary" to to nie jest, to nadal bardzo, ale to bardzo dobry straszak.

ocenił(a) film na 5
ManBehindTheMist

Komentarze typu "nie dla każdego" zawsze trącą pretensjonalnością... To nie jest film dla elity, a jeszcze jeden creepy kid horror movie. Może i powstał na fali znakomitego "Heteditary", ale na pewno się z tym filmem nie równa. Z irlandzkich horrorów już nawet "Wyleczeni" byli lepsi.

MyNameIsDeath

Nah, nie zgodzę się co do "Wyleczonych" - ale tu będziemy się kłócili o indywidualne odczucia, co większego sensu nie ma.

Zresztą ja bym w życiu tego filmu nie określił jako "dla elity". Inspiracje paroma kultowymi dziełami są tu dość oczywiste, od "Omena", przez "Inwazję porywaczy ciał", po, dopóki nie wiadomo o co chodzi, jak dla mnie nawet "Pet Sematary" Kinga. Dlatego bardziej określiłbym go jako typ kina grozy, który raczej nie zadowoli ludzi lubiących "Naznaczonych", "Zakonnice" itp, a preferujących bardziej powolne budowanie klimatu.
Chociaż z drugiej strony... nawet to nigdy nie będzie regułą, co widzimy u nas. Ty z wolniejszych straszaków wolisz "Wyleczonych", ja "The Hole...". Nie do przejścia temat, zależy co na kogo w danym momencie bardziej wpływa.

ocenił(a) film na 5
ManBehindTheMist

"The Canal", też irlandzki, wspominam jako przykład dobrego slow burnu. Albo "I Am the Pretty Thing That Lives in the House". Ten chyba tylko ja sobie cenię. :P

MyNameIsDeath

Słyszałem o obu, ale jeszcze żadnego nie oglądałem. Dzięki za przypomnienie, muszę to sobie na listę wpisać. :)

MyNameIsDeath

Btw. widzę, że na me*iakrytyku też nasze opinie starły się w boju :)
Ale co do "Suspirii" przynajmniej się zgadzamy, że rewelacja ^^.

ocenił(a) film na 5
ManBehindTheMist

Jeśli 7,5/10 to Twoja ocena, to tak - nie dogadamy się w kwestii "The Hole...". ;)

Ale np. mamy podobne odczucia w kwestii netfliksowego "Cam", "Hold the Dark", "The Meg", "Cichego miejsca" czy "Zła we mnie".

A recenzji "Suspirii" (lub "SuspiriÓW", jak niektórzy próbują mi wmówić) nie widzę u Ciebie na MK.

MyNameIsDeath

Też już słyszałem tę odmianę, ale jakoś mi to nie leży. Ok, Suspiria to w sumie oryginalna nazwa i do tego zdaje się w l. mnogiej, ale u nas przy okazji filmu zwykło się raczej przyjmować ją jako pojedynczą. Zamieszanie ;)
A nie ma jeszcze bo najpierw puściłem do darmowegi magazynu kulturalnego taki troche dłuższy tekścik, a wczoraj dopiero trochę krócej na moją Bandę. Pewno zaktualizują na media jutro.

A "Zło we mnie" tak tak, baaaardzo dobre. :) No i to ten sam pan co "I Am the Pretty Thing..." robił, więc już czuję że tu też będziemy mieć podobne zdanie :)

ocenił(a) film na 5
ManBehindTheMist

Ta "poprawna" forma brzmi strasznie manierycznie i nienaturalnie, plus - tak jak piszesz - w języku potocznym zupełnie nie funkcjonuje. Ale i tak miałem już w tej sprawie wykład.

Przeczytam, jak się pojawi.

Moim zdaniem "I Am the Pretty Thing..." > "Zło we mnie". Szkoda, że Oz Perkins po swoim drugim filmie trochę zwolnił, bo przez chwilę wydawało się, że będzie nowym i wyraźnym głosem na scenie horroru. Nawet jego scenariusz do dalekiego od ideału "The Girl in the Photographs" mi się podobał. Teraz na IMDb chyba nie ma nic w upcoming movies. Z drugiej strony, może lepiej zrobić sobie krótszą/dłuższą przerwę niż zostać drugim Patrykiem Vegą. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones