PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=573864}
7,6 17 394
oceny
7,6 10 1 17394
7,6 15
ocen krytyków
Inside Job
powrót do forum filmu Inside Job

Ten film to według mnie bardzo dobry dokument. Obejrzałem go już kilkakrotnie. Jego największą zaletą jest to że skłania do zgłębienia przedstawionej w nim problematyki . Tym samym uważam że należy go traktować raczej jako zachętę do własnych, zgłębionych poszukiwań niż całościowy opis zdarzeń, przyczyn i skutków kryzysu finansowego z 2007/2008 r. Dlatego warto sięgnąć po literaturę ,,uzupełniającą” (m.in. Song Hongbing; Naomi Klein; Grzegorz W. Kołodko; Nouriel Roubini; Joseph E. Stiglitz; G. Raghuram Rajan; Michael Lewis; James Rickards; G. Edward Griffin etc). Dopiero po jej przestudiowaniu można wyciągnąć sobie w miarę obiektywne konkluzje na własny użytek. Potem warto obejrzeć ,,Szwindel” ponownie – wtedy docenia się ten film jeszcze bardziej.

PS. Na koniec mała smutna dygresja. Po zapoznaniu się z pracami ww. autorów stwierdziłem że podstawowy kurs ekonomii (mikro/makro) który miałem na studiach ma się tak do realiów i praktyki współczesnej gospodarki jak ,,Newton’owska” fizyka klasyczna (z całym należnym szacunkiem) do mechaniki kwantowej.

ocenił(a) film na 9
gooffer3

Przeczytałem dopiero część autorów, których wymieniłeś, ale już mogę wyciągnąć pewne ogólne wnioski, i są one zbieżne z tym co napisałeś...
Jest zdumiewające, jak marny poziom wiedzy ekonomicznej posiada ogół społeczeństwa. I poniekąd dlatego bankierzy, a raczej banksterzy- posiadają nad nami tak ogromną przewagę. Uwidacznia się ona w kredytach oferowanych z oprocentowaniem 15-18%, kredytach hipotecznych oprocentowanych wg zmiennej stopy, a lokatach oprocentowanych na marne 2-4% , nie pokrywających nawet stopy inflacji.
Sam omal nie dałem się złapać na taki kredyt hipoteczny, który w perspektywie 25-30 lat z pewnością przyczyni się do olbrzymich problemów sporego odsetka osób, które go pochopnie wzięły. A na ten czas już uczyniły ich niewolnikami w wyścigu szczurów, gdzie każda choroba czy utrata pracy jest zagrożeniem w spłacaniu rat, które są w dodatku nie do oszacowania w przyszłości.
Dodatkowo, ponieważ finansiści, którzy wprowadzili świat w kryzys finansowy, nadal są przy władzy, czeka nas jeszcze niejedna niespodzianka. W Polsce, oprócz fali niewypłacalności w dziale kredytów hipotecznych, niedługo eksploduje kolejna mina- szwindel zwany "odwróconą hipoteką" gdzie "instytucje finansowe" za ułamek wartości przejmują domy czy mieszkania

ocenił(a) film na 8
gooffer3

A jesteście w stanie polecić jakieś inne dokumenty w tematyce bankowej/finansowej ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones