Rebecca Hall I

Rebecca Maria Hall

7,4
16 546 ocen gry aktorskiej
Rebecca Hall I
Rebecca Hall jest córką Petera Halla i Marii Ewing. Jej rodzice rozwiedli się, gdy miała 5 lat. Jako dziecko uczęszczała do Roedan School na przedmieściach Brighton, gdzie była "head girl" (w brytyjskim systemie edukacji oznacza to uczennicę wyznaczoną do pewnych obowiązków, takich jak pomoc dyrekcji, reprezentowanie szkoły na uroczystościach itp.). Następnie studiowała literaturę angielską w St. Catharine's College w Cambrige , jednak w 2002 r. opuściła uczelnię. Podczas pobytu w Cambridge zagrała w kilku sztukach i założyła własną grupę teatralną.
Jej debiut telewizyjny nastąpił w 1992 r. (miała wtedy 10 lat). Zagrała młodą Sophy w adaptacji "The Camomile Lawn" ("Rumianki w trawie") brytyjskiej autorki Mary Wesley. Reżyserem był jej ojciec.
Po studenckich doświadczeniach z teatrem, w 2002 r. wystąpiła na deskach londyńskiego Strand Theatre w sztuce "Mrs. Warren's Profession" George'a Bernarda Shawa, także wyreżyserowanej przez jej ojca. Za tę rolę otrzymała Ian Charleson Award w 2003 r. Następną nominację do tej nagrody otrzymała za występ w kolejnej produkcji jej ojca, szekspirowskiej komedii "Jak wam się podoba". W 2008 r. Rebecca wystąpi w dwóch sztukach reżyserowanych przez Sama Mendesa w ramach projektu "The Bridge".
W 2006 r. po raz pierwszy pojawiła się na dużym ekranie. Zagrała w "Miłosnej układance" na podstawie powieści Davida Nichollsa, a następnie w "Prestiżu" Christophera Nolana.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 3 maja 1982

miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 178 cm

mąż Morgan Spector (od 26.09.2015), córka Ida (ur. 2018)
Jest córką Petera Halla oraz Mari Ewing.
Ma pięcioro przyrodniego rodzeństwa: m.in. Edwarda, Lucy, Christophera i Jennifer
Była rozważana do roli Evanory w filmie "Oz Wielki i Potężny". Angaż otrzymała Rachel Weisz.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Taka mega dziewczęca :) na pewno nie spodoba się osobom preferującym typ urody "seks bomby"(duży biust, pełne usta, idealne wcięcie w talii, zgrabny tyłek i długie bujne włosy), ale mi bardzo przypadłą do gustu :) jest urocza, brak w jej urodzie tak wszechobecnej w świecie filmu sztuczności. Jest taka świeża,...

...ale żywiołem R.Hall jest kino historyczne,kostiumowe i tego typu klimaty.Nie żeby nie sprawdzała się w filmach dotyczących współczesności,ale dziewczyna ma w sobie cosik takiego staroświeckiego (nie wiem,typ urody?),co doskonale współgra (choćby w "Szeptach" i "Prestiżu") właśnie z kostiumami i przeszłymi epokami.

Piękna,zdolna i urocza.Nic dziwnego że Mendes się w niej zabujał :)

Nie podobała mi się w "Vcky Cristina Barcelona". Irytowała mnie jej gra, Rebecca wypadła bardzo miernie zwłaszcza, że w tym filmie grała moja ulubiona Penelope Cruz. W "Prestiżu" nawet jej nie zauważyłam. Rebece brakuje charyzmy i moim zdaniem również urody, ale to jest kwestia gustu.

Jest naprawdę... inna niż wszystkie. Ma coś z francuskiej urody, jest równocześnie posągowa i delikatna, co zdarza się naprawdę rzadko, bo obie te cechy niemal się wykluczają. Jest taka... z dawnych czasów. Pasuje na średniowieczne stylizacje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones