PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4313}

Jabłka Adama

Adams æbler
7,7 88 488
ocen
7,7 10 1 88488
7,2 18
ocen krytyków
Jabłka Adama
powrót do forum filmu Jabłka Adama

Nie wiem, czy ktoś słyszał, ale historia miała miejsce naprawdę i jest jedna z najbardziej zdumiewających przykładów uzdrowień w historii medycyny, z ta różnica, że pacjent z guzem chciał popełnić samobójstwo, strzałem w usta, nie mogąc znieść nasilających się bólów.

Pożegnał się z rodzina ,zamknął sprawy urzędowe, spisał testament i strzelił sobie w usta, odstrzelając jednak tylko raka, nie naruszając mózgu! Jedyna operacja, jaka go później czekała, to rekonstrukcja szczęki, ale gość przeżył i wyzdrowiał.

Nie umiałam znaleźć dokładnych danych na ten temat, ale słyszałam to lata temu od pewnego znajomego, a później jeszcze kilka razy z różnych źródeł, w dokładnie tej samej formie, więc śmiem sadzić, iż scenarzysta inspirował się autentycznym wydarzeniem.

ocenił(a) film na 10
Hellyspring

Zajebista sprawa, a tu się naśmiewali że to taka bujda na resorach, chociaż trudno się dziwić bo to jednak wydawałoby się niemal niemożliwe...a jednak;)

ocenił(a) film na 9
WhiteDemon

Niemal !!
Ale tu bylo pokazane, ze on do konca wierzyl ;)
BTW. Jestem, praktykujaca katoliczka i tez mi sie pare cudow trafilo, aczkolwiek zdecydowanie nie tak spektakularnych.
Chociaz moze ... :)
Ale to nie ten portal

ocenił(a) film na 9
Hellyspring

Bo nie próbowałaś strzału w głowie. Ale wiesz co, lepiej nie sprawdzaj. :)
News ciekawy. Niby nie wierzę w Boga, ale powiem wam, że film naprawdę magiczny i coś w sobie ma. Jednak w człowieku gdzieś głęboko siedzi wiara (w coś), bo miałem sporo przemyśleń po obejrzeniu.

ocenił(a) film na 7
Hellyspring

Ivan przestał wierzyć, a zaczął wierzyć na nowo kiedy wydarzył się cud.

CZEMU ten temat nie jest oznakowany jako spojler?? Już tytułem mi zaspojlerowałaś:/ Jedyny cud na jaki możesz liczyć to nigger gangbang anal tornado

ocenił(a) film na 9
Jabolak

Oznakowalam !!
Prawie zawsze znakuje, jesli rzecz ma cos wspolnego z czescia koncowej fabuly.

ocenił(a) film na 7
Hellyspring

Ale tytuł był widoczny, a w nim wspominasz o wyleczeniu nowotworu. Czyli zasugerowałaś, że rak bohatera został w filmie wyleczony.

ocenił(a) film na 9
Irma100

To nie byla z mojej strony sugestia, a przynajmniej z zalozenia nie miala nia byc.
Rownie dobrze Ivan moglby umrzec, pomimo iz historia z odstrzeleniem raka w medycynie raz sie zdarzyla i to moglo byc inspiracja dla filmowej interpretacji.
Przykro mi, ze tak to odebrales, moze faktycznie powinnam zatytulowac mniej jednoznacznie, ale spojlerowac nie mialam zamiaru w zadnym wypadku. Szkoda, ze nie mam mozliwosci zmienic tytulu. Faktycznie go nie przemyslalam, wysle w tej sprawie maila do redakcji Filmwebu.

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
Hellyspring

Napisalam. Mysle, ze tytul ''Ciekawostka medyczna'' bedzie adekwatny do kwestii.

ocenił(a) film na 7
Hellyspring

Ale ja nie mam żadnych pretensji, w ogóle to przewrażliwienie na punkcie spoilerów wydaje mi się przesadne. Po prostu chciałam wytłumaczyć, co moim zdaniem na myśli miał Jabolak.

ocenił(a) film na 9
Irma100

Tez mi sie czasami wydaje przewrazliwieniem, ale ze wiekszosc filmow ogladam tylko z przekonania, nawet czasami chce poznac wczesniej fabule (wspominalam, ze studiowalam filmoznawzstwo i to takie zboczenie zawodowe). Wiec nie chce nikomu psuc frajdy ogladania.
Dzieki za zrozumienie :)

Tymczasem tytul mojego postu faktycznie mogl wzbudzic kontrowersje z powodu uzycia slowa ''wyleczenie''. Dlatego napisalam wiadomosc w celu weryfikacji tytulu.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
Hellyspring

Pozdrawiam również :)

ocenił(a) film na 7
Hellyspring

No właśnie oglądając film znając tytuł tego tematu już wiedziałem jak się zakończy:( No nic stało się <tuli>

ocenił(a) film na 9
Jabolak

Jeszcze raz przepraszam, jak wspomnialam, wystosowalam juz maila do redakcji portalu w tej kwestii.

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
Irma100

Jedyny zdrowy wniosek:TU czytać,wchodzić i komentować-jedynie PO obejrzeniu filmu,nie PRZED! Ja to stosuję i..to jest najzdrowsza metoda!Po co mam się rozczytywać w opiniach na temat czegoś,czego nie znam i nie widziałam?Po obejrzeniu-to wtedy ma sens!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones