PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=623680}

J.T.H.J.

Jab Tak Hai Jaan
7,9 1 937
ocen
7,9 10 1 1937
Jab Tak Hai Jaan
powrót do forum filmu Jab Tak Hai Jaan

Rozczarowanie 

ocenił(a) film na 4

Obejrzałam ten film po dość długiej przerwie w oglądaniu filmów bollywood. Miał być jednym z filmów, dzięki którym miałam nadrobić zaległości. Z niecierpliwością czekałam, aż wreszcie go będę mogła zobaczyć. Jednak zawiódł mnie. Według mnie był on aż tak romantyczny, że aż zbyt patetyczny.
Zaczął się całkiem ciekawo. Jednak po pewnym czasie miałam wrażenie że oglądam nowszą wersje filmu "Veer- Zara". Zaczynało się robić nudnie.
Zaskoczenie i nutka ciekawości pojawiła się w połowie filmu. Jednak i to nie trwało długo. W tym filmie było kilka udanych scen i dlatego oceniałam go na 5 :)
Jedyną rzeczą, która mi się podobał była muzyka. Ona mnie nie zawiodła :)

ocenił(a) film na 10
Ewusi_7

A mogę spytać gdzie obejrzałaś ten film ? :):)
pozdrawiam:)

Ewusi_7

film "buszuje" w sieci :)

gdyby wyciąć z niego sceny z Meerą, lub chociaż je okroić drastycznie, lub chociaż wymienić je na ta które z filmu zostały wycięte przez reżysera- i zostawić Shahrukha w wojsku jako milczącego mruka- film byłby naprawdę niezły :)

Ewusi_7

ja również sie rozczarowałam, niby romans, a ja uwielbiam romanse z SRK, ale zupełnie mnie nie wciągnął, główna aktorka denerwowała mnie okropnie, sztuczna do bólu, sama historia też szczególnie mnie nie wciągnęła, nie wiem wogóle po co wogóle akcja z dzizasem, przecież to nie ta wiara, nie jestem nawiedzona, ale gdy oglądam bollywood oczekuję tamtejszych wierzeń i obrzędów, ehh a tak czekałam na na jakąś nowość z SRK, za to rozwalił mnie RA.ONE;) po prostu uwielbiam ten film, oglądałam go juz chyba z 15 razy, muzyka miodzio no i boski Shahrukh jako hero, rewelacja! nawe Karena niczego sobie a nie przepadam za nią, no dobra zboczyłam z tematu, w kazdym razie polecam, ale jak dla mnie to jeden z gorszych z SRK, ale to tylko i wyłącznie moja opinia, wiec proszę mnie nie bić :P

ocenił(a) film na 6
aniaopole7

A ja uważam, że skończyły się czasy SRK. Sam stwierdził, że jeśli nie będzie w stanie "sprzedać" romansu bez całowania, to znak, że jest kiepskim aktorem. No i właśnie chyba skiepściał, skoro nawet z całowaniem nie czułam się wciągnięta, wzruszona, cokolwiek. W gruncie rzeczy czekałam tylko, aż coś mu tam wybuchnie. Szkoda, bo filmy, w których grał, a powstały pare lat temu (te nowsze już nie), o wiele bardziej mnie ruszały. Naprawdę mi szkoda SRK i tego że stracił w moich oczach :(

Ellcik

nie słyszałam tej wypowiedzi, ale ma sens, wogóle nie jestem jakaś wielka znawczynią bolly, w sumie na razie oglądałam tylko te z SRK , ale zauważyłam że z czasem te filmy sie zmieniły, stały sie bardziej hmm zachodnie? coraz więcej golizny i plastiku, aktorki bardzo chcą wygladać jak te z hollywood, mało wogóle teraz filmów z indyjska kulturą, obrzędami typu Dedvad, chyba za bardzo chca sie stać amerykańscy;( a szkoda bo trafiłam na bolly chcąc odpocząć troche od takiego kina, na koniec w sumie to pierwszy romans na którym sie zawiodłam, więc na pewno dam SRK jeszcze szansę ;) myśle że nie będzie tak źle jak piszesz, pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
aniaopole7

SPOJLER!!
aniaopole7 obejrzyj te starsze filmy z SRK, bo są na prawdę boskie <3 uwielbiam tego aktora,że nawet piszę o nim licencjat:) ten film podobał mi się,muzyka była świetna(ma ktoś namiary gdzie można ją ściągnąć?:D) a co do gry głównej bohaterki to faktycznie masakryczna i ten motyw z dżizesem gdzieś już to widziałam....^^ ale Shah Rukh Khan w stroju wojskowego,z brodą....ja pierdziele!nogi tylko się uginają :D strasznie pasuje mu zarost :D no i zaskoczeniem w filmie było to,że nie był jednak z Akirą no i w ostatniej scenie byłam przekonana,że ta bomba wybuchnie @.@ no i polecam Om Shanti Om albo Nazywam się Khan(super są te filmmmm)

agent1135

Obiecanki do Boga były w Jhoom Barabar Jhoom z Preity. :)

Wow! Piszesz o nim licencjat? Kiedy obrona? Wiesz już cos na ten temat? Z chęcią posłuchałabym albo przeczytała! :))

ocenił(a) film na 9
julCia69

obrona już w czerwcu :P no czytam namiętnie wszystkie książki jakie udało mi się zdobyć na temat bollywood ^^

agent1135

Ja mam w lipcu. A jaki kierunek studiów, jeśli można wiedzieć?
A w ogóle jak brzmi Twój temat? Chyba, że to jakaś tajemnica? :)

ocenił(a) film na 9
julCia69

dziennikarstwo i komunikacja społeczna :D
temat: "Bollywood-hit czy kit?Fenomen indyjskiego kina na podstawie aktorskiej kariery Shah Rukh Khana" :) no i jestem na 2 rozdziale pisząc własnie o Bollywood, słyszałam,że w miesięczniku "Kino" jakiś czas temu ukazał się artykuł o Bollywood, że odchodzą od konwencji piosenek i tańca, ale nie mogę go nigdzie zaleście, a pasowałby idealnie :D
a Ty jaki kierunek i tytuł pracy?:D

agent1135

To Ci polecę artykuł napisany przez oldschool_punk00 w "iInnym Świecie" (okładka z Wilkiem z rosyjskiej bajki "Wilk i Zając"). Dostepny między innymi w empiku w prasie młodzieżowej. Jeżeli nie znajdziesz mogę zeskanować. :)
Wow! I co na to promotor? Motywuje Cię jakoś? Bo wiesz, czasem słowo promotora i odechciewa Ci się wszystkiego.

Ja studiuję administrację, a mój licencjat jest bardzo na czasie "Status osób LGBT w Polsce, a w Unii Europejskiej". Polski nie mam opisanej, a teraz wykańczam historię. Bo nie piszę pokolei - może to źle, ale nieco skaczę po pracy. Mam wenę do pisania o historii - piszę historię albo gdy trafię na jakiś ciekawy wyrok to opisuję wyroki (każda częśc pracy w innym pliku). Zero organizacji w zasadzie, jesli chodzi o skład pracy. :p

ocenił(a) film na 9
julCia69

no ale przynajmniej masz motywację :D ale co do tematu to nawet nie mogłabym się wypowiedzieć :D ja jak pisałam 1 rozdział o historii Hollywood i systemie gwiazd to myślałam,że padnę....@.@ totalnie nie moja bajka. a promotor no przyjął temat bez żadnego ale,jakoś go nie zaskoczył czy coś;D u mnie to w ogóle ciekawe tematy np. o trylogii Milenium albo o bardach rosyjskich :D byłam dziś w empiku i tam to się chyba nic nie da znaleźć więc jeśli mogłabyś zeskanować byłabym ogromnie wdzięczna!

agent1135

Mam ogromną, bo mam wsparcie od wielu różnych osób. :) Co jest dla mnie naprawdę miłe i motywujące dodatkowo. Nie wymagam znajomości, ponieważ nie każdy musi się wszystkim interesować. :) Z mojego roku to sporo osób poszło w kierunku prawa karnego i mają tematy o odpowiedzialności karnej na przykład.
W poniedziałek bym Ci wysłała, co Ty na to? Wytrzymasz te dwa dni? :)

Pozdrawiam i dziękuję za zaproszenie:)

ocenił(a) film na 9
julCia69

No to tylko Ci zazdrościć !:D ja mam gorzej z motywacją ale w końcu pisze o tym o czym bardzo chciałam więc też nie jest najgorzej :D jasne,poniedziałek może być, podejrzewam,że i tak wiele nie napisze do tego czasu :D
nie ma sprawy ;) masz dobry gust filmowy hah XD

agent1135

Pisać o czym się chce, co człowieka interesuje to jest najważniejsze. :) Nie rozumiem ludzi, którzy biorą tema, który im się narzuca. Jak się pisze o swoich zainteresowaniach to jest to przyjemniejsze. :)
Co tak negatywnie? Myśl pozytywnie - to klucz do sukcesu. :)
Raczej bym to określiła, jako specyficzny. :)
Jeśli chodzi o SRK - polecam Ci "Darr" oraz "Anjaam" i "Koyla" (Shekhar poprzednim wcieleniem Dona?). Na przykładzie SRK łatwo pokazać, że aby zadebiutować i być pokochanym przez miliony nie trzeba zacząć od typowego melodramatu. Można się pokazać od gorszej strony (bohater negatywny), a ludzie nie znienawidzą Cię, a będą Ci współczuć (chodzi o bohatera, w którego się wcielasz). SRK miał w pewien sposób jakąś tam pozycję po tych negatywnych rolach, został doceniony, ale żeby ją ugruntować to za namową Adityi Chopry zagrał w DDLJ (bohater romantyczny). Dzięki czemu został uznany za Króla. ;) I wydaje mi się, że warto o tym wspomnieć, bo to rzutuje w pewien sposób na jego karierę. Te role są wbrew pozorom bardzo ważne w jego filmografii, tak samo "Baazigar". Nie widziałaś tych filmów (prócz tego ostatnieg), a naprawdę warto. Faktycznie, pomimo grania tego złego znajdujesz wytłumaczenie dla czynów, których dopuszcza się bohater grany przez SRK. :))
Uff. :D Nie że Cię pouczam, czy coś, ale wydaje mi się to istotne. Zresztą czytałam o tym gdzieś, o był chyba artykuł i było coś z fenomenem SRK i autor odwoływał się do tych filmów. Zresztą - fragment filmu "Luck By Chance", gdzie SRK gra siebie - tam jest taka scena, gdy Karan Johar (gra siebie) rozmawia z Zakirem (nie jestem pewna teraz imienia bohatera, ale gra go Hrithik Roshan) i KJo mówi coś takiego "Takie rzeczy się zdarzają. Ktoś napisze wyjątkową rolę, której nikt nie chce. Wtedy jest szansa dla nowych. Proste. (...) Darr, Baazigar żadna gwiazda tego nie chciała. W końcu jeden gość to zrobił. Shahrukh Khan." I to jest prawda. W kwestii "Baazigara" rolę odrzucił Salman, Aamir, Arbaaz. W "Darr" Sunil Deol, jako ta większa gwiazda miał wybór, kogo chce zagrać. Facet bał się, że straci na popularności, więc wybrał postać pozytywną zostawiając negatywną SRK. ;) SRK zyskał uznanie, przychylności publiczności zostawiając w cieniu Deola. Jak znajdę ten artykuł to Ci podeślę, był swego czasu na jednym z indyjskich portali.

Dobra. :D Idę spać. Dobranoc. :)

ocenił(a) film na 9
julCia69

haha no rozpisałaś się :D jeszcze nie doszłam do pisania o SRK,narazie jestem na fazie pisania o histori bollywood tak ogólnikowo i czy to jest kit czy hit raczej(i mam z encyklopedii kina,ze oni uważają to za kit) ale pokaze tez,ze to raczej hit i fenomen(odwołam sie tez do tego,ze w Poslce króluja filmy dot, historii,same przykre jakieś itd) no a co do samego SRK to mam ksiazke nawet Bollywood w marketingu i fenomen SRK wiec na epwno tam coś znajdę :D ale oczywiście nie omieszkam uwzględnić o tych złych rolach bo w ostatnim rozdziale mam analizę filmowa i własnie wezmę chyba Bazzigara i jakieś 2(jeszcze się nie zastanawiałam jakie ale myślałam nak MÓJ KRAJ/Sekret Paheli*żeby pokazac,że te filmy sa wartościowe i pokazują albo sytuacjie ciężką Indii albo ze wzorują się na legendach tak jak sekret Paheli co jest piekne jak basnie tysiąca i jednej nocy <3*)no mój ulubiony Om Shanti Om(myślałam tez moze nad Ra.One ale nie mam tego na dvd a nie chcę brac filmów,których nie posiadam w swojej filmotece bo musze póxniej zrobić filmografię a ra.one niestety nie ma na dvd w Polsce;/) jeszcze żeby pokazać role SRK na przestrzeni lat :D

agent1135

SPOJLER!!
Witaj, przepraszam że tak późno odpisuje ale wcześniej nie miałam jakos czasu;( w odpowiedzi na twój post do mnie zgadzam sie że "Shah Rukh Khan w stroju wojskowego,z brodą....ja pie.dziele!" :), co do filmu jak pisałam lekko mnie rozczarował i nie byłam zaskoczona wyborem partnerki, w koncu to była jego miłość, a Akire traktował z przymrużeniem oka bardziej jak siostre, przyjaciółke itp, polecane przez ciebie filmy widziałam ,w sumie to obejrzałam juz prawie wszystko z SRK i teraz powtarzam od nowa bo nie ma nic nowego;( w każdym razie moim ulubionym jest oczywiście "czasem słońce...", "gdyby jutra nie było" i my name is khan" , "Om Shanti Om" też fajne, ale ja wole tradycyjny bollywoodzki romans wyciskajĄcy ze mnie wzystkie łzy jakie tylko mam :P
PS. powodzenia z pracą

ocenił(a) film na 9
aniaopole7

no rozumiem :D gdyby jutra nie było mam na dvd i czasem wracam :D no i My name is Khan AH tez bardzo bardzo lubię! :D no a co do Bollywoodów to nie tylko te z SRK sa fajne :) Jhoom Barabar Jhoom polecam:D tez fajne i zabawne :D
co do filmu w którym jest ten post to mnie się podobał,na końcu trochę jednak było emocji i zaskoczenia :D a piosenki to siedzę i nałogowo codziennie słucham <3

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones