PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=629392}
6,8 74 207
ocen
6,8 10 1 74207
6,6 13
ocen krytyków
Jack Reacher: Jednym strzałem
powrót do forum filmu Jack Reacher: Jednym strzałem

5/10

ocenił(a) film na 5

Film o super bohaterze. Weteran wojenny, odznaczony wszystkimi rodzajami medali, zasłużony dla ojczyzny itp. itd. Włóczy się po stanach zjednoczonych i pomaga uciśnionym mieszańcom USA. Pewnego dnia oglądając wiadomości zauważa, że osoba która zna z przeszłości jest w tarapatach. Dawno temu Jack obiecał tej osobie, że gdy o niej usłyszy zjawi się natychmiast i zrobi porządek. A że Jack nie rzuca słów na wiatr to czym prędzej pojawia się w mieście….

Koniec ironicznego wprowadzenia. Początkowe 10 minut filmu może naprawdę zaciekawić, niestety dalsza cześć mnie wynudziła. Film jest trochę kryminałem z dawnych lat, i trochę akcyjniakiem z lat współczesnych. Miałem wrażenie, że niektóre sceny ciągną się w nieskończoność, sceny akcji tak samo. Ten film ciągnie się nie miłosiernie. Nie pomagają nawet żarty Toma Crusia, które zainteresowany wypowiada z kamienna twarzą(To chyba specjalnie tak miało być- jednak wypada to co najmniej dziwnie i żenująco).

Jak dla mnie ten film to taka parodia kryminałów i filmów akcji (chyba nie o to chodziło twórcom). Typowy średniak, jak ktoś nie przepada za Cruisem to po tym filmie raczej zdania nie zmieni na jego temat. Nie jest to film do którego będzie się wracaj jak do kultowych kryminałów z dawnych lat czy filmów akcji na których „Jack Reacher” się jakoś tam wzoruje.

5/10

ocenił(a) film na 9
Cziken

A tyn "włudca pierścieni" tyż jakiś mało historyczny, niemcy mało realistyczne sum, ten Piter Dżeksun nawymyśloł. Nie jest to film do kturygo sie bede wrocoł jak do kultowyh hisorycznych filmuf jak "krzyżoki" czy "kaj wadis", na których "włudca pierścieni" siem jakuś tam wzoruje. A i pork jurojski też bzdura bo dinozouruf ni mo.

Tak widzę twoje wypociny.

Kolejny kretyn, który zamiast doczytać:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jack_Reacher

Zgrywa "mundrego" polaczka i wielkiego znawcę kina.

ocenił(a) film na 9
ralftriclinum

I literatury oczywiście, tego tytułu nie pomijajmy pod żadnym pozorem.

ocenił(a) film na 5
ralftriclinum

Rozumiem, że przeczytanie wikipedii to +4 do oceny. Ciekawe podejście i trafne argumenty gratuluje przekonałeś mnie. Zmieniam na 10/10

ocenił(a) film na 9
Cziken

Gdybyś tam zerknął zauważyłbyś, że film jest adaptacją książki. Co oznacza, że nie wzoruje się na "filmach akcji", nie jest również parodią kryminałów. Jego zadaniem jest jak najlepsze oddanie fabuły i klimatu powieści.
I to udało się bardzo dobrze.
Sceny akcji poprawnie zrealizowane, zwłaszcza pościg.

Tak 7/10 uczciwie można dać.

Głownem zastrzeżeniem jakie mam do filmu jest dobór odtwórcy głównej roli, książkowy Jack jest dobre 20 cm wyższy i nieco bardziej "przypakowany" niż Cruise, ale ten nadrabia grą aktorską, całkiem nieźle pokazując charakter książkowego pierwowzoru.

Lepiej?

ocenił(a) film na 5
ralftriclinum

lepiej ale nie najlepiej :)

To ze jest to adaptacja książki nie oznacza ze autor owych książek nie wzorował się na filmach/ opowieściach, książkach o tematyce kryminalnej, akcji etc.
Z tego co mi wiadomo gdzieś czytałem ( zabij mnie nie wiem gdzie) ze autor książek właśnie się wzorował ;)

A po za tym adaptacja książki nie oznacza wcale, że autorzy filmu nie czerpali pomysłów z innych filmów. W dzisiejszych czasach trudno zrobić coś oryginalnego Jack Reacher na pewno nie jest oryginalny co nie musi oznaczać że jest zły ale zwyczajnie Tom nie pasował do tej roli, wypadł drętwo, w ogóle cała obsada wypadła drętwo, niektóre sceny były jakby wyjęte z komedii/parodii jak walka w łazience ( To był mega FACEPALM)
Tak jak pisałem fabuła zaciekawiała ale po pewnym czasie cały klimat gdzieś uleciał i historia stała się przewidywalna do bólu. A głupie sceny dopełniły moje mieszane uczucia co do filmu. 5/10 to nie jest zła ocena ;)

ocenił(a) film na 9
Cziken

Dlatego dałem 9/10 coby wyszło sprawiedliwe 7/10 :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones