Jack Strong

2014 2 godz. 7 min.
7,4 129 249
ocen
7,4 10 129249
35 598
chce zobaczyć
6,2 14
ocen krytyków
{"rate":6.214286,"count":14}

"Jack Strong" to film sensacyjny, opowiadający jedną z najbardziej fascynujących historii szpiegowskich świata. To prawdziwa historia pułkownika Ryszarda Kuklińskiego - człowieka, który, tkwiąc w środku systemu, podejmuje współpracę z CIA i staje się kluczowym (choć niewidocznym) aktorem czasu zimnej wojny.

opis dystrybutora kino

"Jack Strong. Operacja Wolność" to oparta na faktach opowieść o pułkowniku Ryszardzie Kuklińskim, który – będąc w samym środku systemu – samotnie podejmuje batalię przeciw Sowietom. Planując manewry Układu Warszawskiego, orientuje się, że Amerykanie odpowiedzą kontratakiem na terytorium Polski. Dzięki swojej determinacji, rozpoczyna wieloletnią, ryzykowną, wyczerpującą psychicznie współpracę z CIA. Odtąd życie jego i jego rodziny jest zagrożone, a jeden nieostrożny ruch może doprowadzić do tragedii.

opis dystrybutora kino

Rok 1968. Major Ryszard Kukliński (Marcin Dorociński) przygotowuje plan manewrów wojskowych Układu Warszawskiego. Orientuje się, że Związek Radziecki rozważa atak nuklearny na kraje NATO, który może wywołać wojnę zagrażającą także Polsce. Oficer awansuje i ma dostęp do tajnych dokumentów. W 1972 roku wyrusza z przyjacielem w rejs żaglówką po Bałtyku. Z jednego z portów RFN Kukliński potajemnie wysyła list do ambasady USA w Bonn, chcąc przekazywać Zachodowi informacje o planach militarnych ZSRR. Do kontaktów z nim zostaje wyznaczony Daniel (Patrick Wilson), szef CIA w Polsce, a oficjalnie - drugi sekretarz ambasady w Warszawie. Pod pseudonimem Jack Strong Kukliński rozpoczyna współpracę z USA.

Kono
opis użytkownika

Władysław Pasikowski sięga po ukrywaną przez lata, prawdziwą historię największego szpiega naszych czasów - historię pułkownika Kuklińskiego. Scenariusz filmu powstał dzięki współpracy z agentami CIA, w oparciu o niepublikowane dotąd informacje. Akcja filmu dzieje się w Waszyngtonie, Warszawie i Moskwie.

opis dystrybutora dvd