PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=673946}
7,4 134 476
ocen
7,4 10 1 134476
6,1 24
oceny krytyków
Jack Strong
powrót do forum filmu Jack Strong

Michnik

użytkownik usunięty

Za promocję Michnika jako bohatera internowanego 2 gwiazdki niżej.

DiegoGonzales

Ktoś nawinął ci temat o tym że Kukliński gardził Michnikiem. A ty zamiast słowa dziękuję to podaj źródło, podaj źródło, a sam poszukaj, bądź trochę dociekliwy i zastanów się nad tym co czytasz, a może czegoś się dowiesz o relacjach ludzi tworzących main stream z PRL-em.

kassar

A jak napiszę Ci że Twój ojciec był w UB czy KBW to podziękujesz czy poprosisz o źródło? Trochę logiki.

kassar

No i co, dostanę odpowiedź?

ocenił(a) film na 10

jest rok 1981 grudzień, akurat wtedy Kuroń, Geremek, Michnik, Wałęsa, byli powszechnie uznawani za czołowych działaczy opozycyjnych. Kukliński żyjący w sferze wojskowej niekoniecznie musiał wiedzieć o TW Bolku, co do Michnika - nie mógł wiedzieć o tym co będzie w 89r.

użytkownik usunięty
aliveinchains

Wydźwięk tej książki:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/7176/ryszard-kuklinski-zycie-scisle-tajne
jest zupełnie różny od filmu, w książce dominujące jest stwierdzenie o BRAKU SUWERENNOŚCI Polski. W filmie tego brakuje.
Brakuje też w filmie ważnej informacji o przenikaniu SB do struktur solidarności.
Efektem tego jest właśnie Michnik-opozycjonista...

Michnik był SBkiem? Od kiedy? :D

O liście otwartym do partii nie słyszałeś? Albo o KORze? KSS KOR to była placówka UB?

DiegoGonzales

Jak na gościa, który jest taki "wielki i wspaniały" to strasznych uproszczeń używasz. To wręcz żałosne.
Typu: Nienawiść Michnika do KK jest OK, bo " no chyba że popieranie pedofilii jest ok". Jeżeli z procenta zachowań robimy ogół, to... gratuluje Ci myślenia. Idąc dalej: jeżeli mamy 2 braci i jeden z nich jest sterowanym z Moskwy sędzią stalinowskim, skazującym ludzi walczących o wolną Polskę na karę śmierci, to czy 50% skażenia, nie wpływa bardziej na ocenę obu niż procent ? Jak ktoś nie czyta GW, no to czyta "Ty wolisz Gościa Niedzielnego". Brawo, za błyskotliwą myśl. Nawet podoba ni się takie płytkie myślenie, gdyż dobrze świadczy o czytelnikach GW. Pytanie tylko, kto jest prawdziwym reprezentantem ciemnogrodu ?

mars700

Ty oczywiście.

aliveinchains

Wałęsa - TW Bolek - ze tez sa jeszcze naiwni którzy wierza ze to na zamówienie SB Walesa niszczyl i w końcu obalil ustrój .....SB????? - no bezsens!!!!

użytkownik usunięty

Wydźwięk tej książki:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/7176/ryszard-kuklinski-zycie-...
jest zupełnie różny od filmu, w książce dominujące jest stwierdzenie o BRAKU SUWERENNOŚCI Polski. W filmie tego brakuje.
Brakuje też w filmie ważnej informacji o przenikaniu SB do struktur solidarności.
Efektem tego jest właśnie Michnik-opozycjonista...

ocenił(a) film na 7

Wiadomo że to żydzisko i zdrajca i anty polak, ale żeby odrazu obniżać za to ocene filmu? No niewiem. Ja napewno nie popieram zdrajcy Kuklińskiego i jego działań, ale ja oceniam film tylko pod względem artystycznym. Żeby mieć frajde z oglądania filmu trzeba na chwilę zapomnieć o tym wszystkim. Tak samo jak poprzedni film Pasikowskiego który był jedną wielką anty polską propagandą. Że polacy to antysemici, mordercy i zwierzęta. Ale jako film bardzo mi się podobał gdy wyłączyłem w sobie ocenę realna a jedynie patrzyłem przez pryzmat artystyczny. Tak samo tutaj.

ocenił(a) film na 5
minowy

A ja bym wolała aby w głównym bohaterze było więcej życia. Albo scenariusz był niedopracowany albo aktor niecelnie dobrany.

ocenił(a) film na 6

Ale przecież Michnik był internowany. On i Kuroń byli przez komuchów najbardziej znienawidzonymi opozycjonistami. Przed Okrągłym Stołem strona rządowa chciała wykluczyć z obrad właśnie tych dwóch opozycjonistów, na resztę, nawet na Bujaka, godziła się. Takie są fakty.
Chcesz pisać historię na nowo? Ale jaki to ma sens? Bolszewicy i naziści pisali historię na nowo, czemu idziesz w ich ślady?

ocenił(a) film na 3

Przekonałeś mnie, miałem dać 7, ale daję 5, raz za michnika ścierwo, a dwa za to, że Pasik skręcił gniota pokłosie...

ocenił(a) film na 3

Michnik chała, film chała, Pasikowskiego nam kosmity porwały :/

użytkownik usunięty

Popieram, a skoro to napisałeś to chyba dobrze myślę, że wiesz czemu. I proponuje rozszerzyć wiedzę oraz dopisać jeszcze Wałęsę, działającego na dwa fronty.

ocenił(a) film na 6

Film nie zły. Odpowiednio przestawione poglądy Breżniewa z 1980 roku. Dobrze. że nie nawiązano do operacji RYAN o której Kukliński nie wiedział.
Oceniam film na 6-7/10

ocenił(a) film na 7

Czy to się komuś podoba, czy nie, Michnik był internowany w stanie wojennym, więc jego obecność na liście jest faktem historycznym. No chyba, że wzorem niektórych "patriotów" chcesz tworzyć swoją własną wersję historii. Wtedy możesz nakręcić film, że np. komunę obalali Kaczyńscy.

Racja... Mogli nagiąć fakty historyczne i wpisać w książeczkę osobę która nie była internowana, czyli niejakiego Jaro K. alias Kłamczyński... Człowieku lecz się! Nie uda wam się zmienić tego co historia napisała poprzez wasze szczekanie.

użytkownik usunięty
John_Paul_II

https://www.youtube.com/watch?v=txNvAPMQTRY

użytkownik usunięty
John_Paul_II

i jeszcze to:
Wydźwięk tej książki:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/7176/ryszard-kuklinski-zycie-scisle-tajne
jest zupełnie różny od filmu, w książce dominujące jest stwierdzenie o BRAKU SUWERENNOŚCI Polski. W filmie tego brakuje.
Brakuje też w filmie ważnej informacji o przenikaniu SB do struktur solidarności, czy werbowaniu ludzi, którzy będą dla nich tam pracować.
Efektem tego jest właśnie Michnik-opozycjonista...

ocenił(a) film na 8

Żadna promocja, po prostu pokazano dwa, trzy najbardziej znane ludziom nazwiska.

Też mnie zaskoczył dobór takich a nie innych nazwisk (poza Wałęsą), ale żeby była to promocja? Ja tak nie uważam. Podejrzewam po prostu, że akurat te nazwiska to osoby, które w jakiś sposób ceni Pasikowski. A że akurat byli oni internowani. No cóż, nie wina Pasikowskiego, tylko historii. Zresztą o Michnika bym sie nie czepiał. Jeśli już, to o Bujaka, który wprawdzie był przeznaczony do internowania, ale tego losu uniknął i został złapany bodajże dopiero w 1986. Umieszczenie Bujaka może sugerować, że jednak był internowany.
I jeszcze jedno. Gdyby natomiast Pasikowski wstawił nazwiska osób, ktore nie były na liście do internowania, to wtedy można by podnieść nie tylko zarzut promocji, ale i wręcz fałszerstwa.

To smutne patrząc, ile ludzi go broni:) Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones