PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=109457}

Jak być sobą

I Heart Huckabees
5,9 2 835
ocen
5,9 10 1 2835
7,0 4
oceny krytyków
Jak być sobą
powrót do forum filmu Jak być sobą

Już dawno nie widziałem nic równie świeżego i oryginalnego, choć - przyznaję - nieco dezorientującego. Film celnie uderza w samo sedno współczesnych lęków i uniwersalnych pytań: Jak być sobą? Czy można nie być sobą? Czy jestem taki, jak myślę? Jaki jest sens mojego życia? Czy można fundamentalnie zmienić swoje życie? Jaka jest prawda o wszechświecie? Oczywiście film nie daje żadnych odpowiedzi. Albo raczej daje ich mnóstwo ;-). Nie jest jednak ani nihilistyczny, ani pusty. Jeśli dodać do tego jeszcze znakomite aktorstwo (świetne role Watts, Law, Wahlberga i Tomlin), to mamy film, którego nie można zignorować. Warto zaryzykować i obejrzeć, nawet jeśli reakcją miałaby być niestrawność i konfuzja - co nie jest wykluczone :-).

ocenił(a) film na 8
snoopy

zgadzam się w pełni z przedmówcą. Dodam, że kino męczące jak diabli. Nakładające się dialogi nie dają szansę na jakąkolwiek refleksję w trakcjie projekcji.

baraja_2

Reflekcje są...moze film jest do własnej interpretacji, nie kazdyzrozumie go tak, jak powinien (jesli powinno się go rozumieć w jakikolwiek sposób).
Ale tą scene erotyczną to mogli se darować:P

ocenił(a) film na 8
speyburn

Akurat początek sceny był całkiem zabawny i nietypowy, mówię o sekwencji "nurkowania" w błocie(w połączeniu z muzyką, itd.), ale potem cięcie i atmosfera sceny drastycznie się zmienia, razem z muzyką... Dziwny zabieg.

Film jest bardzo dobry. Mimo że nie interesuję się filozofią, a w tym egzystencjalizmem i nihilizmem, to jednak bardzo miło mi się oglądało. Z takiego tematu mogła powstać wydumana niby-komedyjka, jednak udało się spiąć wszystko w bardzo strawną całość - trochę pożywki dla mózgu, trochę dla czystej chęci rozrywki. Świetna gra aktorska, szczególnie Schwartzmana, Watts, Hoffmana i Tomlin, nawet Marka Wahlberga. Dziwnie oglądało się natomiast Isabelle Huppert, ale być może to była wina mocnego francuskiego akcentu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones