PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6528}
7,6 4 748
ocen
7,6 10 1 4748
7,7 15
ocen krytyków
Jak daleko stąd, jak blisko
powrót do forum filmu Jak daleko stąd, jak blisko

Jestem ciekawy jak inni zrozumieli ostatnią scenę w filmie. Piszcie. :)

ostronos

myślę że ostatniej sceny nie należy rozumieć inaczej niż jako akt pojednaniu, nie bez powodu Holoubek wygląda jak zgnuśniała głowa rodziny (oswojony domownik albo coś w tym rodzaju) i tak samo mocno symboliczny jest czas akcji w której ostatnia scena się rozgrywa, chyba że chodzi o latającego Żyda...tutaj interpretacja potrafi być bardziej wymowna

hatercater

Nie, nie miałem na myśli właśnie tą scenę z Holoubkiem.
Nie no, oczywiste jest, że Holoubek jest tutaj jego przyjacielem, ale jak odebrałeś tą scenę, że tą osobom, która ma być zlikwidowana okazuje się przyjaciel głównego bohatera, a Łapicki odrzuca broń ?

ostronos

za drugim razem..hehe, to że jest jego przyjacielem chyba dość dosadnie mówi o tym dlaczego Łapicki odrzuca broń. Osobiście odbieram to też jako pewne oszukiwanie siebie i zatuszowanie swoich czynów poprzez jakiegoś typu pojednanie (niezgodne z prawdziwym przebiegiem zdarzeń) wymienione wcześniej będące zastąpieniem tego co Łapicki pamiętał nie najlepiej.

ostronos

sorki że tak późno odpowiadam, ale dopiero co zacząłem przeglądać wiadomości w skrzynce

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones