PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=857607}
6,8 19 428
ocen
6,8 10 1 19428
6,5 35
ocen krytyków
Jak najdalej stąd
powrót do forum filmu Jak najdalej stąd

Nie oglądałam jeszcze filmu ale w zwiastunie jest scena w której Ola zdaje egzamin na "prawko". Jak to możliwe skoro ma 17 lat?

ocenił(a) film na 5
kasiabeier

Dziś byłam na seansie. O tym samym pomyślałam. Prawo jazdy można zacząć 3 miesiące przed ukończeniem 18 ale z tego co wiem to żeby podejść do egzaminu trzeba być pełnoletnim. Diabeł tkwi w szczegółach - przez takie rzeczy właśnie filmy tracą na wiarygodności

ocenił(a) film na 10
Olinbebe

Można podjeść do egzaminu na miesiąc przed urodzinami. Kat. B1 od szesnastego roku życia a film rewelacyjny.

ocenił(a) film na 8
kasiabeier

Trzy miesiące przed osiemnastką można zacząć kurs i zdać egzamin, wtedy trzeba tylko zaczekać na odbiór prawa jazdy, które dostaje się po urodzinach.

kefir212

Trzy miesiące przed 18 można zacząć kurs teoretyczny, miesiąc przed 18 rozpocząć naukę praktyczną i zdawać egzamin. Jednak taka sytuacja się w zasadzie nie zdarza bo trudno "wyjeździć" przez miesiąc 30 godzin i jeszcze zdążyć zdać egzamin (szukałam o tym informacji :))

ocenił(a) film na 8
kasiabeier

Jazdy można wraz z otrzymaniem PKK o które można się ubiegać 3miesiące przed urodzinami lecz egzamin faktyczny miesiąc przed ;)Może nie aktualne miałeś informacje

Kysux

Tylko, ze ona podchodziła już 3 raz, nie wydaje mi się, że robiła to w tak krótkim czasie, skoro z kasą mieli tak marnie.

ocenił(a) film na 8
berol

W sumie też dobre spostrzeżenie

ocenił(a) film na 9
kasiabeier

a pier chocby ryzu sie najadłaś, kiedyś to szło mając 3mies. do 17 bodajże 2000a2005

kasiabeier

Może to było w Niemczech tutaj można już od 16 roku życia. LOL scenarzysta chyba nie ma prawka.

ocenił(a) film na 7
kasiabeier

gdzieś czytałem i słyszałem, że film oparty jest o prawdziwe wydarzenia z przeszłości. Ja poszedłem na kurs prawa jazdy majac dopiero co skonczone 17 lat - kiedys wystarczyla zgoda rodzica i mozna bylo zaczac kurs. Nie pamietam teraz dokładnie czy egzamin zdawałem jeszcze przed 18 urodzinami, ale prawo jazdy otrzymalem zaraz po 18, wiec mozliwe ze obraz nawiazuje do tego jak bylo kiedys

Bambim

Aha to wiele wyjaśnia, dziękuję :)

Bambim

Wszystko super, tylko film nie rozgrywa się kiedyś, ale najdalej kilka lat temu. Bohaterka ma smartfona, wysyła fotki na współczesnym komunikatorze, idzie po mieście z nawigacją Google Maps wyglądającą tak jak teraz. Moim zdaniem błąd twórców, niepełnoletniość bohaterki miała służyć temu, żeby sama nie mogła kupić samochodu (?)

ocenił(a) film na 7
VictoryDay

nie rozpatrywałbym tego w kategoriach błędu, w filmie chodziło o ukazanie problemów młodej dziewczyny za granicą, zderzenie dwóch innych światów, tego jak sobie tam radzi z tym co ją tam zastało, a takie szczegóły nie mają większego wpływu na ogół filmu, jak ktoś się skupiał na takich szczegółach-błędach, tzn. że albo nie zrozumiał przekazu jaki miała dać ta historia, albo po prostu go to nie ruszyło i skupił uwagę na błędach

Bambim

Sama kwestia szczegółowych przepisów dotyczących egzaminów na prawo jazdy kat. B nie ma żadnego wpływu na przebieg wydarzeń ani na przesłanie - to zgoda. Myślę jednak, że ponieważ wiele osób w okolicach 18 roku życia zaczyna kurs na prawo jazdy, zna te "prawdziwe" przepisy i w związku z tym zwróci uwagę na tę niekonsekwencję.

ocenił(a) film na 8
Bambim

Smutne to jeśli widząc tęczę, nie dostrzegasz jej kolorów...

ocenił(a) film na 7
Bambim

Takie "szczegóły" są bardzo istotne dla spójności scenariusza, zwłaszcza gdy w filmie co rusz są dialogi typu "dlaczego palisz? jesteś pełnoletnia?", i okazuje się, że nie, a jednocześnie dziewczyna czwarty raz będzie zdawać egzamin na prawo jazdy, które w Polsce można mieć dopiero po osiemnastce.

ocenił(a) film na 8
kasiabeier

Fragment art. z dn 29.02.2020:
"Kategoria B1
16 lat (przed ukończeniem 18 roku życia, konieczna pisemna zgoda rodziców)

Uprawnienia do kierowania:

czterokołowcem (pojazd samochodowy przeznaczony do przewozu osób lub ładunków, z wyłączeniem samochodu osobowego, ciężarowego i motocykla, którego masa własna nie przekracza: w przypadku przewozu rzeczy 550 kg, w przypadku przewozu osób 400 kg)
pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM (motorowerem (pojazd dwu- lub trójkołowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3 lub w silnik elektryczny o mocy nie większej niż 4 kW, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h;)
zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w pierwszym punkcie i przyczepy o masie nieprzekraczającej masy własnej motocykla i 100 kg.
czterokołowcem lekkim, którego masa własna nie przekracza 350 kg i konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones