PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6543}
6,9 3 339
ocen
6,9 10 1 3339
Jane Eyre
powrót do forum filmu Jane Eyre

Może dlatego że najpierw obejrzałam wersję z 2006 roku 9mini serial), która jest po prostu marzeniem każdego fana Jane Eyre.
W tej wersji nie podobała mi się zupełnie gra aktorska. Zupełnie jakby zaproponowali im te role, a oni nawet nie zapoznali się z bohaterami, których grają tylko odgrywali swoją interpretacje powieści (zupełnie błędną)
gdzie ta rozpacz gdy Jane mówi o tym, iż wolałaby się nie narodzić? Gdzie gwałtowność i chmurność Rochestera? I jak to? Rochester widzi odjeżdżającą Jane i nie zatrzymuje jej? (niby próbował ale coś słabo, patrząc po tym jak bardzo ją miłował i nie mógł bez niej żyć, o czym czytamy w książce).
Irytowała mnie też mała Jane - zupełnie bez wyrazu jak dla mnie (przypominam, że to moja opinia, komus mogło się podobać....).
Duży plus że Georgiana była blondynką (wow ale dużo...) minus, że wszystkie dzieci szarpały jane (zupełnie jak w zoo) podczas gdy tak naprawde dziewczynki jej unikały a John ją bił. Plusem jest rola pani Reed - bardzo dobrze zagrana i z wyglądu mi pasowała. jeśli chodzi o wygląd u innych, to Jane i Adelka były ok, jednak u tej pierwszej zabrakło mi gry, uczuć, mimiki, buntu. Była jakaś taka... jak posąg.

No nic, moja opinia. Szczerze? polecam wersję z roku 2006.

sangomaho

zapomniałam dodać - patrząc na Berthe nie myślałam, że jest straszna, dzika (a tak powinnam) ale o tym że to biedne stworzenie, zamknięte w zimnym pokoju. Halo? To nie tak miało być... bertha była zła, opętana a tutaj jej wzrok mówił: "halo, ja jestem normalna, a pan Rochester mnie tu więzi"
eh

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones