PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=209658}
7,2 80 403
oceny
7,2 10 1 80403
7,2 18
ocen krytyków
Jasminum
powrót do forum filmu Jasminum

Film z ukrytym sensem,

ocenił(a) film na 10

aby go dostrzec, trzeba niestety mieć głębsze doświadczenie życiowe i pewne przygotowanie. Wtedy dopiero można docenić głębię jego filozoficznego przesłania, pełnego metafor i cennych wskazówek na życie. Oglądając go powierzchownie, rzeczywiście może wydawać się nudny, a może nawet bez większego sensu, ale w gruncie rzeczy to naprawdę cudowny film i wracam do niego co jakiś czas, delektując się grą aktorską Janusza Gajosa i mądrością Jana Jakuba Kolskiego. Niestety - to film nie dla każdego.

ocenił(a) film na 9
sazuma

Racja, trzeba wczuć się w rytm tego filmu, dać się ponieść jak pięknemu i tajemniczemu zapachowi ... 9/10

sazuma

A jakie jest główne przesłanie tego filmu?

ocenił(a) film na 10
ellia2

1. świętość może być w każdym z nas, wystarczy być porządnym i wrażliwym na innych (nie tylko na ludzi !) człowiekiem, to nie jest domena wyłącznie ludzi uduchowionych i związanych z kościołem
2. kobieta i mężczyzna to całość nierozerwalna i dopełniająca się, a miłość jest najważniejszą na świecie niezależnie od okoliczności
3. w każdym z nas drzemie dziecko i nie należy się go w sobie wstydzić
4. zawsze należy wytrwale dążyć do celu, a marzenia się spełniają, nawet te z pozoru niemożliwe do spełnienia
5. nie powinno się zostawiać spraw "nie załatwionych" i latami dusić ich w sobie
6. magia kina to potęga, a klasyki są ponadczasowe

To tak z grubsza w mojej opinii oczywiście ;) Może ktoś dostrzegł coś jeszcze?

ocenił(a) film na 4
sazuma

No dobrze, ale to raczej nie jest jakieś bardzo ukryte przesłanie które można odkryć dopiero po kilkukrotnym obejrzeniu. Wydaje mi się to dość oczywiste, momentami wręcz zachaczające o banał....

Vanillivi

Dokładnie, poza tym w jednym filmie tyle "głównych przesłań" to trochę przytłaczające. Film średni.

ocenił(a) film na 10
sazuma

najlepiej obejrzeć kilka razy . Raz to za mało na zrozumienie :)

ocenił(a) film na 9
Olunia32

Być świętym w codzienności.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones