PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=209658}
7,2 80 410
ocen
7,2 10 1 80410
7,2 19
ocen krytyków
Jasminum
powrót do forum filmu Jasminum

Zrezygnowałem po 30 minutach.Włączyłem jeszcze tylko przewijanie,żeby zobaczyć
Lindę.Nie jestem oderwany od rzeczywistości aż tak bardzo,żeby ten film mógł mi się
spodobać.Zdecydowanie nie moje klimaty.Tam się kompletnie nic nie działo.Szkoda
tylko,że aktorzy którzy w moim rankingu są w pierwszej piątce a mianowicie Linda i Gajos
zagrali w czymś takim.Już czytając opis spodziewałem się,że to będą jakieś bzdury i pierdoły
ale nie sądziłem,że aż takie.Zaryzykowałem jednak obejrzeć ten film ze względu na Lindę i
Gajosa.Ten film ma tak wysoką ocenę tylko i wyłącznie dlatego,że wiele osób podobnie jak
ja nie wytrwało do końca filmu i dlatego go nie oceniło.

ocenił(a) film na 8
Znawca kina

obejrzenie tego filmu wymaga odrobinę wrażliwości i z pewnością nie chodzi w nim o akcję. wysoka ocena jest uczciwa

ocenił(a) film na 8
Znawca kina

"Ten film ma tak wysoką ocenę tylko i wyłącznie dlatego,że wiele osób podobnie jak
ja nie wytrwało do końca filmu i dlatego go nie oceniło." Może po prostu wielu osobą się podobał? Nie uważam, że ten film jest taaaak nudny, że nie można go obejrzeć, ale zgodze się z pauliną, potrzeba odrobiny wrażliwości... a skoro "Już czytając opis spodziewałem się,że to będą jakieś bzdury i pierdoły" - to po co brać się za taki film? Trzeba bylo poczytać jakie filmy kręci Kolski i nie uważam, żeby można o tym było powiedzieć "bzdury i pierdoły"

ocenił(a) film na 8
Znawca kina

Myślę że jako wilbiciel Kiepskich (dałeś im 9/10) powinieneś pomyśleć nad zmianą nicka. Np. "Znawca koziej dupy" byłoby ok. No i nie komentuj rzeczy których nie rozumiesz w tym filmów Kolskiego.

nadszyszlownik

Kolski buja w obłokach.Ja natomiast twardo stąpam po ziemi więc nic dziwnego,że nie rozumiem tego filmu.Kiepscy są serialem kultowym i dużo tekstów z tego serialu weszło już na stałe do życia codziennego.Jeśli ktoś jest zgorzkniałym sztywniakiem to może Kiepskich nie lubić,to jest normalne.Propozycję zmiany nicka pozostawię bez komentarza.

ocenił(a) film na 9
nadszyszlownik

popieram wypowiedź. Znawca Kiepskich może się jedynie wykazać zanikiem wrażliwości, określając ludzi jako sztywniaków, nie próbując nawet obejrzeć tego filmu. Co do "kultowego serialu" - cóż, może to da zrozumieć zanik wyższych wartości po tym, co ten "serial" prezentuje.

awlibella

Bardzo proszę mi nie zarzucać,że nie próbowałem obejrzeć tego filmu.Bardzo chciałem go obejrzeć bo jestem fanem kina polskiego,ale naprawdę się nie dało.Jeśli chodzi o Kiepskich to są dwa rodzaje ludzi którzy tego serialu nie lubią(z nielicznymi wyjątkami)czyli po pierwsze kobiety a po drugie ludzie przekonani o swojej wyższości(nie wiem tylko na jakiej podstawie),którzy twierdzą,że jest to serial dla debili.

ocenił(a) film na 9
Znawca kina

cóż, wystarczy go zobaczyć by stwierdzić, jak go pan nazwał cyt. "serial dla debili" :D

awlibella

Czyli ty też się wywyższasz i masz się za osobę bardziej inteligentną od osób które ten serial oglądają...

ocenił(a) film na 9
Znawca kina

nie wywyższam, stwierdzam fakt :)

awlibella

Pozostańmy zatem przy swoich zdaniach bo dalsza dyskusja do niczego nas nie doprowadzi.Żyjemy w dwóch innych światach.To co dla ciebie jest sufitem,dla mnie jest podłogą.Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
Znawca kina

lub na odwrót ;)

użytkownik usunięty
awlibella

Na tej samej zasadzie Znawcakina "zobaczył i stwierdził" że "Jasminum" to kiepski film. Mógł nie zrozumieć lub nielubić poprostu takich filmów, tak jak Ty nie rozumiesz Kiepskich i uważasz że świadczy to o Twojej wyższości.

"Gdy świat przeszyje myśli błyskiem
I wielką prawdę w lot uchwyci,
To traci na niej zamiast zyskać
I jeszcze będzie się tym szczycił."

- J. Kaczmarski, "Według Gombrowicza narodu obrażanie".

ocenił(a) film na 9

cóż wcale nie uważam się za kogoś lepszego bo nie lubię Kiepskich....

ocenił(a) film na 8
Znawca kina

skoro go nie obejrzałeś do końca, to tak naprawdę nic nie wiesz o tym filmie. Żeby było jasne: lubię Kiepskich, nawet bardzo, bo lubię się pośmiać. Ale Jasminum to zupełnie inny rodzaj kina, bardzo specyficzny i nie wszystkim musi się podobać. Ja jednak uważam że jest rewelacyjny (podobny film to Latający Cyprian, również polecam)

ocenił(a) film na 9
belle911

Ludzie !!
O czym wy...
Tu Kolski a tu kiepscy
Qrwa , gdzie Rzym gdzie Krym.
W jednym miejscu (temacie) ładujecie chamski i prymitywny pseudo humor sitkomu a obok subtelne i wyrafinowane kino Kolskiego.

Ja rozumiem , temat założył znawcakina........i po przeczytaniu opisu od razu wiedział , że będą pierdoły.
Jak i w jego komentach.
Może znawco poprzestań na czytaniu opisów , a nie męcz się już oglądaniem czegokolwiek.
A tym bardziej nie wysilaj się na komentowanie filmu.
Czy go oglądałeś czy nie.
A już na pewno nie Kolskiego.


nightgale

"...prymitywny pseudo humor sitkomu..."
Kolejna osoba która z Kiepskich rozumie tylko tyle.A to,że serial wyśmiewa wady polaków i niesie przesłanie to już tak trudno dostrzec ?

Znawca kina

Poprawiam się bo Polaków piszemy wielką literą.

ocenił(a) film na 9
Znawca kina

OK , nie sądziłem , ze kiedyś przyznam Ci rację w czymkolwiek.
Ale tu zgoda.
Sitcom wyśmiewa nasze narodowe przywary.
Ale w stylu jakiego ja nie trawię.
Jestem otwarty na krytykę , widzę nasze - Polaków wady , rozumiem sens przejaskrawienia .
Tylko w tej formie zwyczajnie mnie to wpienia.
Ale to jak by nie rozmowa na to forum.
EOT , wróćmy do Kolskiego. :-)

nightgale

Ja wcale nie chciałem podejmować tu dyskusji o Kiepskich ale nadszyszlownik zaczął ten temat pisząc:
"Myślę że jako wilbiciel Kiepskich (dałeś im 9/10) powinieneś pomyśleć nad zmianą nicka. Np. "Znawca koziej dupy" byłoby ok."
Musiałem więc coś odpowiedzieć.
Jeśli chodzi o Kolskiego to cóż więcej mogę dodać...jako fan kina polskiego staram się oglądać większość polskich filmów więc spróbowałem obejrzeć Jasminum i nie spodobało mi się.Jednak jestem sprawiedliwy i nie wystawiłem 1/10 bo nie obejrzałem całego filmu a jest wiele oszołomów którzy tak robią.Jeśli chodzi o filmy Kolskiego to obejrzałem cały "Jańcio Wodnik" i moja ocena to 3/10 bo film jest po prostu nudny,oglądałem też "Afonia i pszczoły".Nie wystawiłem mu oceny bo wtedy jeszcze nie miałem konta założonego a tak z pamięci po roku od oglądania to trudno ocenić ale tak mniej więcej na 4 zasługuje,najlepiej zagrały tam...pszczoły.Chyba dam sobie spokój z Kolskim i zostanę przy takich reżyserach jak:Lubaszenko,Machulski,Koterski,Pasikowski,Bareja,Jacek Bromski,Wojciech Wójcik i jeszcze kilku innych.
Piszesz tak:"OK , nie sądziłem , ze kiedyś przyznam Ci rację w czymkolwiek."
A dlaczego ?

ocenił(a) film na 9
Znawca kina

Od życi strony odpowiem
Bo mamy gusta filmowe raczej krańcowo różne.
Więc jak się w czymś z Tobą zgadzam to święto lasu prawie ;-)
Ale do tematu wracając , że komuś się Kolski nie podoba to ja nie mam nic przeciwko.
Nie podoba się , no ma prawo , nie każdemu taka konwencja pasuje
Tylko dajmy ocenę , nawet 1/10 , ale nie hejtujmy na siłę .
Po jaką choinkę , pisać koment do filmu którego się :a. nie obejrzało do końca / b. oceniło jako prawie dno ?
Moim zdaniem (z którym się oczywiście można nie zgodzić) to strata czasu , i niepotrzebne wkurzanie ludzi którym się ten film podobał.
Ale kończąc post dodam jeszcze jedno : Ty nie trawisz Kolskiego , ja Koterskiego ?
Kto ma rację ?
Moim zdaniem i Ty i ja.
P.S. a co do obrzucania kogoś inwektywami typu "znawca z koziej..." to ja jestem od tego bardzo daleki , i z mojej strony czegoś takiego nie zobaczysz .

Znawca kina

Po 30 minutach oglądania trudno oceniać cały film, ale cieszy, że nie zadziałałeś wzorem zdrowej polskiej młodzieży i nie dałeś mu najniższej oceny.

jedzoslaw

Nie mógłbym tego zrobić bo jestem sprawiedliwy w swoich ocenach.Gdybym po obejrzeniu 30 minut tego filmu wystawił ocenę to później nie mógłbym spojrzeć w lustro.Taki już jestem.

ocenił(a) film na 10
Znawca kina

do znawca kina... chlopie, rozbawiles mnie do lez... jesli uwazasz ze ten film nie jest wart obejrzenia to wlacz sobie LEJDIS . to bylby chyba odpowiedni film dla ciebie. kurcze.... zal

masseratti

"Lejdis" niekoniecznie ale "Testosteron" jak najbardziej...

ocenił(a) film na 9
Znawca kina

skoro dla Ciebie Znawcakinav, rewelacyjnym (tak to określasz w ocenach) kinem jest "Świat wg Kiepskich" to odpuść sobie tego typu kino- nie zrozumiesz...

Kuba001234

Świat według Kiepskich jest rewelacyjnym kinem(do 284 odcinka bo nowe są słabe).Ten serial jest o nas samych,on wyśmiewa wady Polaków,pokazuje je w krzywym zwierciadle.Może ty tego nie rozumiesz i dostrzegasz tam tylko Ferdka pijącego browara ?A filmy Kolskiego rzeczywiście sobie odpuszczę bo po co się męczyć i oglądać coś takiego...

Znawca kina

poprawiam się:nie do 284 odcinka tylko do 352

ocenił(a) film na 9
Znawca kina

Masz zdrowie chłopie:-)
Mi nie starczyło nerwów do trzeciego odcinka.
Konwencję rozumiem , ale mnie wk...ia.
Więc dalej nie oglądałem.

ocenił(a) film na 10
Znawca kina

"Marność nad marnościami" powiedziałbym raczej o Twoim postrzeganiu świata. Niestety, jak widać z wypowiedzi nie dane Ci było widzieć więcej niż postrzega ludzkie oko, i nie chodzi tu wcale o wiarę. "Czasem coś wmieści się pomiędzy jest a nie ma" - rewelacyjny tekst Zdrówka, który doskonale oddaje sposób, w jaki powinno się chłonąć ten film.

Film arcydzieło i magia. Rewelacyjna rola Gajosa....

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
Znawca kina

No fakt-jesli spodziewałeś się filmu typu "zabili go i uciekł" to rzeczywiście 1! Film jest piekną baśnią dla dorosłych.Magiczny.Dyskutowanie o nim to raczej dyskusja nad wrażliwością i gustem;)

AdaEs

Nie lubię filmów typu "zabili go i uciekł" więc się takiego nie spodziewałem.

ocenił(a) film na 8
Znawca kina

A to się cieszę:)Wobec tego mamy po prostu inny gust!

Znawca kina

nie ma to jak oceniać po 30 minutach .. Kolejny gimbus ?? co ledwo zobaczy juz krytykuje

Wuterrorysta

po pierwsze nie wystawiłem oceny a po drugie za czasów mojej edukacji nie było jeszcze gimnazjów więc grzeczniej proszę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones