PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=491042}

Jeździec znikąd

The Lone Ranger
6,6 125 102
oceny
6,6 10 1 125102
4,8 17
ocen krytyków
Jeździec znikąd
powrót do forum filmu Jeździec znikąd

Kiedy Tonto powiedział "Stupid white man" od razu skojarzyło mi się ze scenami z Nobody, który
naprawdę wiele razy to powtarzał. W sumie film o podobnym (w pewnym sensie),niby-
westernowym klimacie, Depp gra w nim Indianina... Myślicie, że to było intencjonalne?
Powtórzone zdanie brzmi identycznie, ale z drugiej strony każdy filmowy Indianin mógłby je
wypowiedzieć. W końcu nie jest tak skomplikowane, że nie ma prawa się w paru filmach
powtórzyć, jednak obecność Deppa sprawiła, że pomyślałam o "Truposzu". Jeśli to było
niechcący, to ciekawy zbieg okoliczności. :)

ocenił(a) film na 6
Makaronikles

To nie było niechcący. Cały film jest zlepkiem cytatów i motywów z wielkich westernów. :)

ocenił(a) film na 6
sun_green

Na przykład z takich westernów jak 'Piraci z Karaibów' i 'Władca pierścieni'

ocenił(a) film na 6
Leszy2

Z Piratów to na pewno Depp jest wypożyczony, natomiast o innych zapożyczeniach z Piratów się nie wypowiadam, bo nie oglądałam.:)

Jeśli już jesteśmy przy Deppie to "Dead Man" - podróż Indianina i białego, którego Indianin bierze za wcielenie nieboszczyka, Tonto zwraca się do Reida "stupid white man" jak Nobody do Blake'a

"Once Upon a Time in the West" - oczekiwanie na pociąg na peronie - skopiowana cała scenografia, telegraf na stacji , budowa kolei a w tle Monument Valley, kobieta czerpiąca wodę ze studni - chłopiec, spłoszone ptaki i złoczyńcy wyłaniający się z krzaków, motyw magnata kolejowego, motyw muzyczny Morricone

"The Good, The Bad, and The Ugly" - wysadzenie dynamitem mostu kolejowego

"The Man Who Shot Liberty Valance" - świeżo upieczony prawnik, idealista, w zetknięciu z rzeczywistością dzikiego zachodu jest pośmiewiskiem, ofiarą losu

"The Searchers" - poszukiwanie uprowadzonej kobiety

"Wild Bunch" - użycie broni maszynowej w bitwie przeciw Komanczom

Film mnie ubawił, jako fankę westernów i zmusił do kombinowania, "gdzie ja to już widziałam?" Niech mi ktoś przypomni, proszę, z jakiego westernu pochodzi motyw kopalni srebra i pracujących w niej chińskich robotników?

ocenił(a) film na 6
sun_green

Z Władcy Pierścieni, Dwie Wieże, szturm Indian w dół zbocza jak atak Rohirrimów pod Helmowym Jarem, oraz spadanie Reida i Tonto tunelem w kopalni, w językach ognia, do rzeki jak walka Gandalfa z Balrogiem.
A jeśli chodzi o Piratów to gość w kobiecym czepku i z parasolką. na pewno jest więcej ale nie pamiętam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones