Jesień w Warszawie

Warushawa-no Aki

2003 1 godz. 36 min.
7,6 66
ocen
7,6 10 66
286
chce zobaczyć
{"type":"film","id":363538,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Warushawa-no+Aki-2003-363538/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Jesień w Warszawie
 • senseeko ocenił(a) ten film na: 9

  Ciekawy film, choć miejscami wydaje mi się, że jest jakieś "rozminięcie kulturowe" pewne gesty słowa wydają się być dla nas, Polaków, nieczytelne a zarazem pewne polskie zachowania są na tyle dziwne, że sprawiają wrażenie przekształconych przez japońską interpretację. To troche tak jak z tłumaczeniem tekstu z jednego języka na drugi a potem z drugiego na oryginalny. Otrzyma się zupełnie inny tekst "Szumią jodły na szczytach gór, szumią sobie w dużej odległości..." ;)
  Ciekawa jestem Waszych opinii. Szkoda, ze jest tak mało informacji o tym filmie. Zwłaszcza jeśli chodzi o obsadę. Skąd na przykład wzięto te dzieci?

 • senseeko NO własnie niewiem np co miał oznaczać gest w którym Lew ugryzł Yoko w palec....:l

 • senseeko ocenił(a) ten film na: 9

  Green_7 Moim zdaniem chłopiec chciał pocałowac ją w rękę, albo może nawet to zrobił. On był rocznik 1912, więc tradycja całowania rodziców w rękę była w tym czasie bardzo żywa. Japonka tego gestu po prostu nie zrozumiała. Może zaskoczona chciała wyrwać rękę, stąd pocałunek wypadł na palcu, a ona uznała, ze to był rodzaj jakiegoś ugryzienia. Nie zapominajmy o barierze językowej, która uniemożliwiała wyjaśnienie gestu wtedy, a później już nie było okazji. Więc w jej pamięci pozostało to jako dziwny i niezrozumiały gest. Być moze przypominał on z kolei jakis gest japoński, stąd ta kontaminacja?

 • senseeko Właśnie... mi sie wydaje ze to jest jakiś typowo Japoński gest.

 • senseeko Wiesz, gdzie jest możliwość obejrzenia tego filmu gdziekolwiek? Chociażby, nawet po japońsku, ponieważ ten historia tego filmu i jego temat jest naprawdę mocno ciekawy.

 • PaulTheHuman Własnie ogladam marną jakosciowo ale jedyną znalezioną wersję:https://www.youtube.com/watch?v=HakTXAqCCn8 https://www.youtube.com/watch?v=qpxUaHQ5G5A