PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=217801}

Jestem legendą

I Am Legend
7,5 483 078
ocen
7,5 10 1 483078
5,8 26
ocen krytyków
Jestem legendą
powrót do forum filmu Jestem legendą

syf, tragedia, zero logiki.

użytkownik usunięty

Jak dla mnie ten film jest totalną porażką, występuje w nim kompletny brak logiki. Jak wirus, który początkowo leczyła raka, może zmutować w wirus, który powoduje u ludzi śmiercionośną podatność na promienie UV? Zmienia ich w krwiożercze bestie itd. Daje im nadludzką siłę, zręczność i robi z nich potwory. Z tego co wiem wirusy po jakiejś niespodziewanej mutacji powinny raczej zabijać. Nienawidzę takich idiotycznych niespójności. Jest tam tyle debilizmu i fabuła jest tak płytka, że chce się płakać. Pompatyczny i do bólu amerykański jak większość filmów z Willem Smithem. Dialogi są po prostu żenujące "boży plan" sran, nie boży plan, nie wiem czy istnieje ktokolwiek na tyle głupi by po czymś takim wierzyć w istnienie jakiegoś boga. Nie rozumiem tej średniej jaką ma, widocznie nie szukam w filmach tego co większość, czy odmóżdżenia. Ścierwo nie mające żadnej wartość. Podejrzewam, że taka ocena jest wynikiem wyłącznie dobrej promocji i tego, że większość ludzi to idioci, którym wystarczy rzucić byle co i z uśmiechem wezmą to na ryj. BO TAKIE FAJNE I W OGÓLE. Walić to, że nie ma w tym za grosz sensu.
Tak samo jak zderzenie się tych helikopterów, po prostu śmieszne. W jaki niby sposób ten mniejszy niebieski helikopter mógł by wpaść w taką rotacje? Błagam, porażka.
Przepraszam za chaos, ale ciężko mi o tym badziewiu z Hollywood pozbierać myśli do kupy. Film nie reprezentuje sobą nic. Najgorszy z gatunku jaki widziałem w życiu.

użytkownik usunięty
HRA

Ciebie również miło poznać;) Kogoś chyba zirytowaliśmy...

ocenił(a) film na 9

Niezwykle łatwo tu kogoś poirytować. Filmwebowicze są bardzo delikatni.
" Dzieci niebios" 8/10. Tego Ci nie wybaczę. Toż to moje arcydzieło o braku bucików.
Przepraszam , że tak bezczelnie Cię podglądałem.

użytkownik usunięty
HRA

Uroczy, magiczny, kameralny i taki prosty, a chwyta za serduszko...:)
"Podglądałem"...:D Nie gniewam się;)
Też Cię teraz podejrzałam i Lilja-4 ever mnie zainteresowała, więc z pewnością obejrzę.

ocenił(a) film na 9

Jeśli mamy choć troche podobną wrażliwość to uwazaj z Lilją. Mnie ta {znowu prosta , kameralna i niskobudżetowa opowieść} powaliła. Spać nie mogłem po tym pięknym filmie.
http://www.youtube.com/watch?v=GPdHGX8IijA

użytkownik usunięty
HRA

Mocne... Teraz to już na pewno obejrzę, zapewne płacząc, ja tak już mam że oczy mi sercem patrzą;)

ocenił(a) film na 9

Dopiero sie poznalismy, a juz mnie tym stwierdzeniem o oczach i sercu zauroczyłaś.
Jak obejrzysz ,to podziel się proszę wrazeniami.

użytkownik usunięty
HRA

To bardzo miłe;) Nie omieszkam się podzielić;)
Twój avatar strasznie przypomina mi Michelle Rodriguez.

ocenił(a) film na 9

O ile wiem to Lara Croft, bohaterka serii gier komputerowych "tomb raider" i filmów pod tym samym tytułem. W filmach w postać Lary wciela sie Angelina Jolie.
Nie ma to nic wspólnego z moimi sympatiami. Jak sie na Filmwebie rejestrowałem to akurat taki avatar wpadł mi w oko. Przyzwyczaiłem sie do niego i tak juz zostało.

a cóż za urocza niewiasta jest w Twoim avatarze?

użytkownik usunięty
HRA

Ta niewiasta to ja;)

ocenił(a) film na 9

a mawiają, że niepodobnym urodę z inteligencją i wrazliwością ożenić. Jesteś absolutnym zaprzeczeniem tego twierdzenia.

użytkownik usunięty
HRA

Sprawiasz, że się rumienię:)

ocenił(a) film na 9

Pąs na licu kobiety tylko dodaje jej uroku.

ocenił(a) film na 9

Żyjesz ???

użytkownik usunięty
HRA

Żyję;p Wysłałam Ci wiadomość, nie dostałeś?

ocenił(a) film na 9

w końcu coś innego od bluzgów i kłótni na filmwebie ;)
Make love not war ^^

HRA

"Na górze róże (a może lilie ;)), na dole fiołki,
My się kochamy, jak dwa aniołki!"
To niekoniecznie o filmie było :D

użytkownik usunięty
kwadracik

Oj tam oj tam, zazdrosny?:D

E tam, e tam po prostu to wasze "gruchanie" zemdliło mnie trochę ;)

użytkownik usunięty
kwadracik

... to na żarty było przecież;) Dobrze Szefie, już nie będę gruchać na forum:P

Grzeczna i dobrze ułożona dziewczynka - brawo! ;)

użytkownik usunięty
kwadracik

:)))

Tak trzymaj i nie tylko ne forum :-)

"Z tego co wiem wirusy po jakiejś niespodziewanej mutacji powinny raczej zabijać. "

To źle wiesz. Tego teraz w szkole uczą, czy zwyczajnie odpuściłeś biologię?

ocenił(a) film na 5

zgadzam się, może nie aż w taki sposób drastyczny, ale zgadzam się. filmik - kaszanka dla 12 latków. gdyby nie pojedyncze sceny film stworzony prawie dla 10latków. dla starych wyg ten film to bajka. jest znacznie wiele więcej ciekawszych filmów o apo. np. planeta małp, mad max, zombieland, czy przede wszystkim 28 tygodni/dni później.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
HRA

skąd wiedziałeś trolku ? :)

karczewk

Pan się po prostu nie zna.

ocenił(a) film na 5
Desire01

może tak, może nie. reprezentuję po prostu stronę której film się nie podobał. krytyka przecież nie jest zła.

ocenił(a) film na 7

To jest dobrze zrealizowane kino rozrywkowe, nie rozumiem czepiania się o brak logiki w takich filmach.

ocenił(a) film na 8

hi, wszystkim - i tym kulturalnym i tym wyszczekanym serdecznie polecam książkę - jest swietna.......(moim zdaniem - chcę uniknąć osobistych ataków:))

maksz

Dzięki za propozycję, sięgnę po nią;) ale nawet neutralny komentarz może zostać tu dotkliwie pogryziony hehe.

ocenił(a) film na 8
Desire01

szczerze żałuje iż autor nie nie był zbyt płodny....nie udało mi się znaleźć nic ponad "Jestem Legendą" .... to pierwsza książka która przeczytałem jednym tchem w ciągu jednej doby... proszę o wieści jeśli jest coś pisma Richarda Mathesonona....pozdrawiam wszystkich ................. naprawdę wszystkich:D

użytkownik usunięty

następny który próbuje doszukiwać się logiki w Sci-Fi.. tak jak przed chwila zakończyłam ''rozmowę'' z kimś kto jeździł po Władcy Pierścieni bo nie ma tam logiki.. ludzie, jak tak jestescie uczuleni na to czy w danym filmie jest logika czy jej nie ma, to omijajcie po prostu fantasy, Sci-Fi i horrory z daleka. :]

ocenił(a) film na 8

Oczywiście że można/trzeba doszukiwać się logiki w Sci-Fi - logika nie równa się realizmowi - realizmu nie doszukujmy się w sci-fi (no chyba że film/książka należy do podgatunku fantastyki naukowej czyli twardego sci-fi którego autorzy mają jakieś pojęcie o różnych naukach i w tym co piszą starają się wykreować rzeczy/zdarzenia które są teoretycznie możliwe). Jeżeli film/książka przedstawia świat i zasady w nim panujące, choćby jak najbardziej nierealne - na przykład film opowiada o zmutowanych kangurach androidach które giną przy kontakcie z wodą, ale w pod koniec filmu ukazuje nam owe kangury polane wodą i ciągle żywe to mamy do czynienia z błędną logiką i taki błąd należy wytknąć. Post ogólny niekoniecznie na temat filmu.

Tu nie chodzi o logikę ale o zgodność z książką również , a film zatraca cały jej sens , słomiana gra Simtha i te cgi stwory bardziej bawią człowieka niż straszą z resztą czego można się spodziewać po produkcji która jest skierowana w stronę nastoletniej widowni jedyne co mi się podobało w tym filmie to oddanie atmosfery opuszczonego miasta i jego post apokaliptyczny wygląd ,nic poza tym.

ocenił(a) film na 7

Pytasz jak to mozliwe, ze wirus zmutowal w taki sposob ale sama obecnosc istot podobnych do zombie juz ci odpowiada. To jak ludzie mowiacy, ze w grach o spider manie podwojny skok jest nielogiczny ale wymieszanie sie dna pajaka i czlowieka to juz ok. Pilot chcial zrzucic tego kogos albo zwyczajnie spanikowal. Jesli chodzi o bozy plan to ludzie wlasnie w najtrudniejszych chwilach zwracaja sie w strone boga.

ocenił(a) film na 3

Zgodzę się, że film jest słaby. Kompletnie nudny, usypiający wręcz, i pachnący patosem na odległość. Grube miliony wpakowane w efekty nie przysłonią słabiutkiego scenariusza, pełnego niepotrzebnych niedomówień, wzorowanych na mesjanizmie i pseudonaukowym bełkocie. Po oglądnięciu czułem naprawdę, że zmarnowałem czas - ten film nie przenosi żadnych nowatorskich wartości, rozrywkowy też nie jest, a efekty specjalne nie bawiły mnie nawet 20 lat temu, więc nie bawią i dziś. Proponuję zobaczyć "Buffalo 66", jeśli szukacie błyskotliwej treści i realizacji, a nie trywialnego patosu i efekciarstwa. Akurat Smith nie gra genialnie, ale wypada nieźle na tle miernej wartości tego dzieła.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones