PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=753545}
7,2 86 547
ocen
7,2 10 1 86547
7,2 34
oceny krytyków
Jestem mordercą
powrót do forum filmu Jestem mordercą

8/10

ocenił(a) film na 8

Maciej Pieprzyca tworzy historię inspirując się prawdziwymi wydarzeniami, które rozgrywały się w Polsce lat 70-tych. "Jestem mordercą" poświęcony jest słynnemu Wampirowi z Zagłębia, który w okrutny sposób mordował kobiety masakrując ich tył głowy metalowym narzędziem. Śledztwo prowadzone przez komisarza Jasińskiego zdaje się być bezowocne. W końcu tropy wskazują mordercę, który zostaje zatrzymamy przez policję. Brak konkretnych dowodów sprawia jednak, że policja nie ma podstaw na skazanie go. Nowy film Pieprzycy przede wszystkim świetnie się ogląda. To nie za sprawą samego śledztwa, a bardziej przez walkę z samym sobą jaką toczy główny bohater. Jest rozdarty pomiędzy własnym sumieniem, moralnością, a presją czasu i dużym naciskiem ze strony szefa. Oglądało się dobrze nie tylko dzięki przejmującej historii, ale też warstwie wizualnej. Jestem fanką kostiumów i charakteryzacji aktorów. Poza tym rewelacyjne role domniemanego mordercy i jego żony, w których wcielili się Arkadiusz Jakubik i Agata Kulesza. "Jestem mordercą" to podróż w czasie do PRL-owskiej Polski. Intensywna do tego stopnia, że poczujecie opary dymu papierosowego bez przerwy kłębiące się za bohaterami.

https://zprzymruzeniemokaa.blogspot.com/2016/10/ffgdynia-w-skrocie-plac-zabaw-je stem.html

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones