Jestem mordercą

2016 1 godz. 47 min.
7,2 73 551
ocen
7,2 10 73551
30 120
chce zobaczyć
7,0 17
ocen krytyków
{"rate":7.0,"count":17}
powrót do forum filmu Jestem mordercą
  • Drgające mieszkanie przy kolei jak w "Siedem", mordobicie w komendzie jak w "Wodzireju", motyw z okularami u świadka żywcem z "Dwunastu gniewnych ludzi". Po co to? Zupełnie nie rozumiem. Do tego przerysowany PRL. Wszyscy wiemy, że wóda lała się szerokim strumieniem a szlugi schodziły całymi kartonami, ale bez przesady. Tutaj przyćmiły nawet role pierwszoplanowe.

• KinoChop ocenił(a) ten film na: 6

Janekkowalski2011 Tak, ten element filmu jest słaby. Można było w jakiś inny sposób usunąć milicjanta granego przez p. Żurawskiego. Gdyby patrol zatrzymał pijanego kierowcę-milicjanta, ten pokazałby legitymację i na tym by się skończyło :(

• waclawsmietana ocenił(a) ten film na: 9

Janekkowalski2011 czy to byl przypadek ze go zlapali? dokladnie ogladasz filmy?

• Janekkowalski2011 ocenił(a) ten film na: 1

waclawsmietana Aha, to mówisz, że panowie milicjanci na wyraźny rozkaz przełożonego zatrzymali kolegę milicjanta po kielichu. A potem jak ten kolega wchodzi wkur...wiony do kapusia, żeby mu dać po ryju to kapuś jest ciężko zaskoczony ;-) To ci logika milicyjna ;-) Lepiej już by go na SB zakapował, że gadał coś na ruskich to by go od razu na Sybir wywieźli ;-) Ale jak widzę niektórym taka konstrukcja logiczna wydaje się całkiem rozsądna ;-)

• marcin_60 ocenił(a) ten film na: 8

Janekkowalski2011 Milicjant wyższy rangą dał im cynk, kazał im go udupić.

marcin_60 Ale po co!? I dlaczego udawał, że nie wie o co kaman!?

• marcin_60 ocenił(a) ten film na: 8

Janekkowalski2011 Pokłócili się i od razu pod wpływem impulsu dał cynk.

marcin_60 Przecież to nie kobiety ;-) Tylko baby pod wpływem impulsu mogłyby zachować się równie idiotycznie ;-)

• Janekkowalski2011 Licz się ze słowami prostaku.

pitbull_ Nic nie poradzę - jestem mizoginem i naprawdę uważam, że kobiety są ... ;-)

• Janekkowalski2011 Współczuję twojej matce.

pitbull_ Moja matka akurat jest zdrowo powyżej kobiecej średniej więc jakoś daje radę i intelektualnie jest prawie jak facet.

• Janekkowalski2011 Widać ma większe jaja niż syn cip@.

pitbull_ U mnie w domu panują inne zwyczaje niż u ciebie, nie zaglądam matce w majtki.

• Janekkowalski2011 Choć to tak oczywiste, (ale widać mamy tu do czynienia z jednostką "wyjątkową") wyjaśnię- to była przenośnia. End of a story.

• kochamAndzie ocenił(a) ten film na: 9

pitbull_ Zaloze sie, ze ta ci p ka odpisze jeszcze, Dziwie sie, ze w ogole wchodzisz w interakcje z takim no lifem.

• kochamAndzie W sumie też się sobie dziwię. Pierwszy i ostatni raz...

kochamAndzie Miej te przysłowiowe jaja aby pisać do mnie a nie jak parówa, krzyczeć do wszystkich innych parów.

pitbull_ I pewnie myślisz, że to było tak trudne do odgadnięcia tylko dlatego, że inteligentnie cię załatwiłem tekstem o tym, że ty zaglądasz w majty własnej matki co jest i chore i ohydne.

• Janekkowalski2011 Hahaha, ależ się ubawiłam!!! :D

Janekkowalski2011 Nie rozmawiam z marnymi prowokatorami nie majacych lepszych rzeczy do robienia. To pierwszy i ostatni raz, bez odbioru.

• Janekkowalski2011 Ty jestes chory czlowieku

admgawrosz A ty, proroku, nie masz lewej nogi ;-)

Janekkowalski2011 ...

• krzychu1526 ocenił(a) ten film na: 7

Janekkowalski2011 Współczuję twojej ręce.

krzychu1526 Co jeszcze równie pasjonującego nam powiesz na tym forum!? ;-) Jakieś inne rzeczy dręczą twój umysł i chcą się dostać do uszu opinii publicznej!? ;-)

• Janekkowalski2011 Janek ale Ty jesteś zainfekowany
    Twoja afektywność dwubiegunowa jedynym wytłumaczeniem jest tego tępego słów składania
    Naga broń 10 a Dziwne dni 1
    Zwiększ dozę leku dużo wyżej niż lekarz Tobie ordynuje
    I proszę - nie odpisuj

• Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

• albireo21 ocenił(a) ten film na: 6

Barabarasz Film mi się podobał,przyzwoicie nakręcony.Widać że nie tylko mnie wkurzał ten saksofon,to jakiś ku*wa koszmar!!! szkoda tylko że reżyser nie pokazał w 100 % całej historii a życie napisało o wiele lepszy scenariusz niż pokazany w tym filmie.nie było nic o bracie Marchwickiego którego też skazali na karę śmierci ani o reszcie rodziny podejrzanego wampira.Jestem przekonany że skazali niewinnego człowieka i to by się zgadzało.Oczywiście można dywagować oraz kwestionować winę oskarżonych w tym procesie, ale jednemu nie można zaprzeczyć. Odkąd Marchwicki i spółka zostali zatrzymani napady na kobiety na Śląsku się skończyły. Na marginesie słyszałem, że Marchwicki podczas procesu zwrócił się do sądu : kto tu bardziej przypomina wampira wysoki sądzie, ja, czy prokurator ? Oskarżycielem był (m.in.) prokurator Gurgul, który miał taką fizjonomię :D Od dekad wiadomo, że sprawa została przez Grubę naciągnięta do ekstremum - tylko po to by znaleźć "winnego", ukarać i odtrąbić sukces, a prasa z Dziennikiem/Trybuną Śląską budowały narrację sukcesu - i jak widać - trwa to do teraz. Straszne

• aklekot ocenił(a) ten film na: 7

albireo21 "Oczywiście można dywagować oraz kwestionować winę oskarżonych w tym procesie, ale jednemu nie można zaprzeczyć. Odkąd Marchwicki i spółka zostali zatrzymani napady na kobiety na Śląsku się skończyły."

Oczywistą piszesz nieprawdę. Koszmar kobiet na Śląsku/Zagłębiu bynajmniej nie skończył się wraz z aresztowaniem Marchwickiego. Niecały miesiąc po zakończeniu jego pierwszej rozprawy, w Piekarach Śląskich została zamordowana uderzeniem tępym przedmiotem w tył głowy Stefania Michalska. Po śmierci ciało ofiary było molestowane. W morderstwo milicja wrobiła narzeczonego Michalskiej. Ale niecałe dwa lata później w podobny sposób zabita została Mirosława Sarnowska, świadek na procesie Marchwickiego. W kolejnych latach zginęły jeszcze 2 kobiety i 11 letnia dziewczynka. Sprawcą, tym razem prawdziwym, okazał się "wampir z Bytomia" Joachim Knychała.
    W roku 1977 swoją przestępczą działalność rozpoczął kolejny 'wampir", "Fantomas" Mieczysław Zub, zresztą z zawodu milicjant. Dokonał serii gwałtów, a w latach 1981/82 (już w cywilu) bestialsko zamordował 4 kobiety, w tym dziewczynę w 8 miesiącu ciąży.

• albireo21 ocenił(a) ten film na: 6

aklekot Nie chodziło mi że skończyły się całkiem napady,bo to nierealne.Co roku znika w Polsce bez śladu 15 tysięcy osób z tego po jakimś czasie odnajduje się 90 % ale te kilkaset ludzi wyparowywuje jak kamfora.Gdzieś czytałem statystykę że w kraju takim jak Polska (chodzi mi o liczbę mieszkańców) działa w danym momencie około średnio czterech seryjnych morderców.A to że o nich nie słychać nie znaczy że ich nie ma.Dodajmy do tego jeszcze kilkadziesiąt niewyjaśnionych śmierci iseryjnego samobójcy (Andrzej Lepper i inni).Ogólnie rzecz biorąc jest to bardzo ciekawy temat i sporo czytałem na ten temat jak pracowałem w prewencji.Pozdrawiam

• ichris ocenił(a) ten film na: 6

Barabarasz Też to zauważyłem. I jeszcze przejścia w niektórych scenach z wyciszeniem dźwięku z planu i jednocześnie z pogłośnioną muzyką (a w zasadzie perkusją) żywcem wyjęte z Birdmana :)

• Barabarasz i włosy mieli, i zęby, oczy, chodzili, mówili, wszysto żywcem wzięte z innych arcydzieł

• JustynOryg ocenił(a) ten film na: 8

Barabarasz I polscy aktorzy jak w "Quo Vadis", fryzura jednego z bohaterów jak we "Wściekłe Psy", jeden z nich miał taki sam kolor oczu jak Denzel Washington. Nawet zbliżenie na twarz jak w filmie z Denzelem "Bohater w Ogniu" by się to dało zauważyć.... No bez jaj ludzie. Film to film. Wśród tylu filmów i animacji jakie już powstały zawsze znajdzie się jakiś wspólny motyw. Pewnie nawet do "Czarodziejki z księżyca" znalazłbym nawiązanie

• JustynOryg Film by nie przeszedł procedury antyplagiatowej nie dlatego, że wykorzystano w nim powszechnie używane litery alfabetu, ale ze względu na podobieństwa całych fraz. Takie rzeczy trzeba tłumaczyć?

Barabarasz A takie filmy jak "Straszny Film" który jest zlepkiem całej masy horrorów? Nie przesadzajmy, bo obecnie w kinie już prawie nie ma świeżości. Wszytskie tematy i triki się zużyły. Podobnie oglądając romansidło wiadomo ż ejest para która będzie miała jakiś kłopot ale ostatecznie go przezwyciężą i będą żyli długo i na tyle szczęśliwie na ile da się w małżeństwie albo w horrorach wyskakują straszaki na zasadzie paskudna morda + efekt dźwiękowy w tym samym momencie ;) Mamy 2017 rok, wszystko się już oklepało

• waclawsmietana ocenił(a) ten film na: 9

JustynOryg nie martw sie, "obejrz" znowu bitwie pod wiedniem, moze skoczy ocena na 4...a pozniej zycie bedzie latwiejsze i ciekawsze;)

waclawsmietana Chyba coś ci się popieprzyło kolego ;) Ta odpowiedź miała być na pewno do mnie?

• bbhome ocenił(a) ten film na: 7

JustynOryg treść z "ust" mi to wyrwałeś ! a do Shreka nie znaleźliście podobieństwa? jakby się uprzeć to nawet do Psów, Killera i w Labiryncie.

• Rdk89 ocenił(a) ten film na: 7

Barabarasz Ten przerysowany PRL aż bił po oczach, przez to właśnie obniżyłem ocenę.

• mankakina ocenił(a) ten film na: 8

Rdk89 Domyślam się Rdk89, że jesteś rocznik 89. Ja 55 i zaręczam Tobie, że PRL nie był przerysowany. Telewizory nawet czarno - białe się "załatwiało", chodziłam do krawcowej szyć spódniczki z kontrafałdą, wystawałam w kolejce po dzianinowy golf, a sukienkę dżinsową kupowałam za "ciężkie" pieniądze na hali w Gdyni od marynarzy. O samochodach, pustych ulicach, wódzie i papierochach, szarzyźnie i "smutnych" ludziach, którzy byli zachowawczy i poddańczy już nie wspomnę. To był rok 1972-78. Tak było! A w 1989 miałam charta ;)
    To jest naprawdę bardzo dobry film.

• Rdk89 ocenił(a) ten film na: 7

mankakina Oczywiście ma Pani racje, PRL znam tylko z opowiadań rodziców i po prostu ta rzeczywistość przedstawiona w filmie wydała mi się zbyt delikatna a milicjanci jacyś tacy "mili" w porównaniu do opowieści moich rodziców.
    Po prostu wyobrażałem sobie PRL gorzej niż ten przedstawiony w filmie.
    Jeśli Pani uważa że to co było w filmie było adekwatne
    do tego jak na prawdę było za PRL-u to pewnie ma Pani racje.
    Pozdrawiam :)

• tentego ocenił(a) ten film na: 6

Rdk89 Ja też żyłem w PRL-u, miałem okazję być kilka razy przesłuchiwany, za każdym razem tylko dlatego że znalazłem się w niewłaściwym miejscu, o niewłaściwej porze. Kiedyś bez powodu zwinęli mnie na dworcu w Katowicach i było bardzo nieprzyjemnie. Trzepanie plecaka, kieszeni, zaglądanie w buty, wałkowanie dwadzieścia razy skąd jadę, dokąd, od kogo, do kogo, po co, wielokrotne pytania o to co mam w plecaku i tak kilkadziesiąt minut, a na koniec "pakuj te szmaty i spier....j". Kilka razy zwinęli nas z osiedla bo jakiś ormowiec zadzwonił po mendy i też nie było przyjemnie. Wałkowanie, wałkowanie, insynuowanie, wałkowanie, insynuowanie i tak w kółko, jak na gestapo. Mój kolega po pijanemu wybił szybę w sklepie, przywłaszczył sobie paczkę papierosów i wino. Gdy go wypuścili po kilku miesiącach, to się jąkał i ogólnie był psychicznym wrakiem. W tamtych czasach milicjanci mieli zryte głowy i tylko w telewizji ładnie wyglądali. Przesłuchania na pewno nie wyglądały tak jak na filmie.
    A jeszcze jedno co mi się rzuciło w oczy, to w tamtych czasach nigdy nie mówiło się "Panie sierżancie", a tylko i wyłącznie "obywatelu sierżancie". "Panie sierżancie" weszło dopiero w latach 90, z wyjątkiem potocznego "Panie władzo", które jak najbardziej funkcjonowało w PRL-u.

• Barabarasz Dokladnie i jeszcze dzwieki z dom zły i brudnego Harrego. Nie czulem klimatu jak w czerwonym pająku film przerysowany poprostu słaby jak cały Adamczyk

• scharonn ocenił(a) ten film na: 8

Barabarasz mały dźwiękowy bonus do filmu: Gazawat- Proces

https://soundcloud.com/gazawat/gazawat-proces

• Scrach ocenił(a) ten film na: 7

Barabarasz "motyw z okularami u świadka" - ...ponieważ taka scena rzeczywiście miała miejsce. Po 7 latach od niedoszłego zabójstwa, niedowidząca pani rozpoznała w Marchwickim mordercę.

• Barabarasz Takie czasy. Ja lepiej pamiętam już lata 80, ale było bardzo podobnie. Szczególnie wszędzie te fajki. To była norma. Dobrze, że PRL mamy za sobą.

• tomek_spolski ocenił(a) ten film na: 6

Barabarasz Nie kojarzę mordobicia na komendzie w Wodzireju, ale z Wodzireja jest wzięty fragment, kiedy Jasiński przychodzi z pomarańczami i mówi do żony (nie pamiętam dokładnych słów): "Ja nie wiem, czy to jest w porządku. Może ja muszę tak robić, bo inni są nie w porządku".