Obowiązkowa pozycja dla każdego

Ten film powinni pokazywać w każdej szkole na lekcji wychowawczej. Pokazuje, że każdy jest piękny na swój sposób. Że nie ma jednej definicji piękna, to wszystko jest w naszej głowie. Super film. Dla mnie 10/10

86
 • "Ten film powinni pokazywać w każdej szkole na lekcji wychowawczej."

  To nic nie da. Można również obowiązkowo puszczać "Cudownego chłopca" po którym część pokiwa głowami, powie, że faktycznie refleksyjny, a potem wyjdą na ulicę i część na widok człowieka mocno oszpeconego, z różnych powodów podświadomie pomyśli, że jest paskudny, a już na pewno nie wpadnie im do głowy, że fajnie byłoby się z nim zakolegować. Nie wspominając o tej części gnojków, którym ludzkie cierpienie sprawia frajdę i nie przepuszczą okazji, kiedy mogliby takiej osobie dodatkowo dołożyć. W tym przypadku już chyba nic nie pomoże. Nie ma co udawać, że wygląd się nie liczy, bo liczy i to w wielkim stopniu. Jasne, że nastawienie jest bardzo ważne, bo ludzie odbierają nas zupełnie inaczej, ale nie doda nam to atrakcyjności, po prostu będziemy lepiej odbierani. I od razu dodam, że nie piszę tego, bo jestem chodzącą boginią. A gdzie tam, przeciętna ze mnie osoba, ale nie ma co się czarować, że będę odbierana przez ludzi w ten sam sposób, co jakaś miss, na której widok miękną nogi :P

  • Masz rację, ale tu chodzi o samoakceptację. O to by każdy chłopak i dziewczyna pokochali siebie takim jakimi są. Ze mają piegi, że są za grubi lub za chudzi. Każdy ma szansę znaleźć osobę dla której będzie miss czy misterem. Sama nie wierzyłam w siebie aż spotkałam faceta, dla którego jestem początkiem i końcem i czuję się jakbym zdobyła cały świat. W jego oczach wyglądam jak laska z rozkładówki czasopisma dla panów. i to dodaje skrzydeł. I ten film jest dla mnie właśnie o tym. "Cudowny chłopak" jest o akceptacji innych. " Jestem taka piękna!" jest o akceptacji samego siebie.

   • Kiedyś moja waga zbliżała się do 100, postanowiłem więc ruszyć tyłek, zmienić nawyki żywieniowe, zacząć chodzić regularnie na siłownie. Efektem ubocznym było zupełne odstawienie alkoholu (z którym nie miałem problemu), a poza poprawą wyglądu, niesamowita poprawa zdrowia. Na dzień dzisiejszy wyglądam jak pan z czasopisma dla kobiet, czuje się jak bym zdobył cały świat. Jestem wciąż z t sama kobietą, i jak myślisz, którego mnie woli? ;)
    Samoakceptacja jest bardzo ważna. Kiedyś zaakceptowałem fakt że jestem po prostu leniwym, zmęczonym ulańcem, i kiedy już się z tym pogodziłem, przyjąłem to na klatę i postanowiłem swoją wadę jak najszybciej usunąć.

    btw. kiedy uda Ci się złapać swoje życie za mordę, zbudować doskonałą dyscyplinę, i stawać się lepszą wersją siebie samego z każdym kolejnym dniem, strasznie irytują ludzie, którzy poddanie się, nazywają "samoakceptacją". Można zaakceptować piegi, odstające uszy, itp. Ale lenistwa, wpie*dalania śmieci, rujnowanie zdrowia i wyglądu już nie za bardzo ;)

    • Zgadzam się ;)
     Niemniej dużo dziewczyn (patrz -> w tym ja) określają siebie jako grube i tak też się widzą, choćby nie wiem co robiły. Warto zaakceptować, że jedna kobieta będzie miała trochę wieksze uda, inna brzuch, a wszystko dlatego, że u większości z nas jednak ten poziom tłuszczu jakiś być musi, żeby hormony działały dobrze. Teoretycznie można jesc w 100% „czystą michą” i pakować na siłowni, ale czy o to w życiu chodzi? Nie dla każdego perfekcyjny wygląd modelki to szczyt marzeń. Ten film był dla mnie fajnym zapalnikiem do przemyślenia jeszcze kilku rzeczy. :)

    • Twoja wypowiedź wybrzmiala dokladnie tak jak wszystkich tych, którzy zrzucił zbędne kilo I są teraz specjalistami w dziedzinie zdrowego odżywiania, zdrowego stylu życia. Oczywiście,ze zrównoważona dieta ma olbrzymie znaczenie dla organizmu, niestety problem osób chcacych zrzucić parę kg polega na braku analizy swojego stanu zdrowia chociażby pod względem badań krwi, z której bardzo dużo można wyczytać.
     Nie każdy ma te możliwość by z dnia na dzień się ruszyć i zacząć biegać bo np nie ma nóg;)
     Osobiście zgadzam się z opinią,ze akceptacją siebie jest niezmiernie istotna w budowaniu swojego szczęścia. A dla każdego oznacza ona co innego:)

    • "Kiedyś zaakceptowałem fakt że jestem po prostu leniwym, zmęczonym ulańcem, i kiedy już się z tym pogodziłem, przyjąłem to na klatę i postanowiłem swoją wadę jak najszybciej usunąć."
     Sam widzisz, że punktem wyjścia do zmiany była właśnie samoakceptacja! Jeśli nie zaakceptujesz i nie pokochasz siebie, będziesz coraz głębiej wpadać w spiralę nienawiści do samego siebie i stracisz nadzieję. Zmiana wypływa ze współczucia dla siebie, z akceptacji samego siebie, bo wtedy zauważasz, że zasługujesz na zmianę, że dasz radę. Pewnie nie umiem tego dobrze wyrazić, ale wynika to z moich doświadczeń i przemyśleń.

    • Szacunek dla ciebie za znalezienie motywacji oraz konsekwencję realizacji planu. Trzymaj to dalej. Bardzo szanuję takich ludzi. Porównanie ''samoakceptacji'' do poddania się stanowi obecnemu uważam za bardzo trafne. Precz z lenistwem! I wymówkami. Ludzie, bierzcie się za siebie, szanujcie swoje ciała. Ja wiem, że my tu z kolegą pijemy głównie do wyglądu fizycznego,a to oczywiście szerszy temat, ale czyżnie jest łatwiej żyć, osiągać, budować i roztaczać wokół siebie pozytywną aurę będąc właśnie fit?? Załóżcie się, że korelacja jest bardzo silna. Polecam rezygnację z ęglowodanów (ryże, pyry, makarony, pieczywo) i zastąpienie to tłuszczami jako paliwem; na to czerwone mięso, wcale nie musi byćchude, wątroba i pełno sałatek. Woda, kawa czarna najlepiej. To jest proste jak but, sam nie wierzyłem. A uwierzyłem jak pozbyłem się wody i tłuszczu w 2 miechy tracąc 13 kilo. Jakieś pytania? Ja mam jedną odpowiedź: do roboty i nie przekąszać, 2 posiłki, maks 3, włączyć inermittent fasting, samozaparcie i dyscyplinę. Just fkn do it! Koniec wynurzeń, ja tylko chcę pomóc tym, którzy chcą sobie pomóc, reszta niech milczy iklika w pilota na sofie zajadając niesolone chipsy (myśląc, że to zdrowsze) i popijając diet coke ;PPPP

     • Edit:
      Szacunek dla ciebie za znalezienie motywacji oraz konsekwencję realizacji planu. Trzymaj to dalej. Bardzo szanuję takich ludzi. Porównanie ''samoakceptacji'' do poddania się stanowi obecnemu uważam za bardzo trafne. Precz z lenistwem! I wymówkami. Ludzie, bierzcie się za siebie, szanujcie swoje ciała. Ja wiem, że my tu z kolegą pijemy głównie do wyglądu fizycznego,a to oczywiście szerszy temat, ale czyż nie jest łatwiej żyć, osiągać, budować i roztaczać wokół siebie pozytywną aurę będąc właśnie fit?? Załóżcie się, że korelacja jest bardzo silna. Polecam rezygnację z węglowodanów (ryże, pyry, makarony, pieczywo) i zastąpienie to tłuszczami jako paliwem (szczątkowe węgle od biedy można wcinać z serów czy orzechów); na to czerwone mięso, wcale nie musi być chude, wręcz przeciwnie, wątroba, w sumie jakiekolwiek mięso i pełno sałatek (szpinak, pomidory, oliwki, feta cheese/mozzarella itp.). na to woda, kawa czarna najlepieji kompletny brak gazowanego szajsu oraz soków!. To jest proste jak but, sam nie wierzyłem. A uwierzyłem jak pozbyłem się wody i tłuszczu w 2 miechy tracąc 13 kilo nie robiąc nic specjalnego. (no, może oprócz trenowania jak do tej pory;D) Jakieś pytania? Ja mam jedną odpowiedź: do roboty i nie przekąszać, 2 posiłki, maks 3, włączyć inermittent fasting, samozaparcie i dyscyplinę. Just fkn do it! Koniec wynurzeń, ja tylko chcę pomóc tym, którzy chcą sobie pomóc, reszta niech milczy iklika w pilota na sofie zajadając niesolone chipsy (myśląc, że to zdrowsze) i popijając diet coke ;PPPP za to co tu napisałem mądrzy ludzie biorą grubą kasę. I nie wywyższam się, dzielę się, a kto z puszystych przeczyta i zamiast po mnie jechać, weźmie rady i wdroży w życie nowe nawyki - to już będzie jego, dziękować nie trzeba. Ok, dixi.

      • A widzisz, ja nawet nie staram się przekonywać innych do takiego stylu życia. Zauważyłem nawet że wiele osób irytuje, kiedy odmawiam boczku z grilla, nie pije alkoholu. Przykro mi się patrzy na rodzinę, widząc co w siebie ładują, ale starając się na siłę kogoś uszczęśliwić, można sobie pogorszyć relacje z ludźmi.
       Reaguje jedynie kiedy ktoś mówi/pisze bzdury, próbując jedzenie śmieci w dowolnych ilościach, brak aktywności fizycznej i ogólnie wy*ebane na swoje zdrowie, określić samoakceptacją ;)

       • Dokladnie. Widzisz, gdy otaczasz sie ludzmi z otwartymi umyslami, oni zaakceptuja zmiany w tobie i uszanuja nowe nawyki. A propos-boczek jest fajny!! Ale to juz zalezy od diety, wiadomo. Ja wspomnialem-polegam na tluszczach jako paliwie i wzamian unikam ziaren oraz skrobii. Ty prawdopodobnie jesz umiarkowanie wegle i tluszcze oraz chude miesko. Tez tak mozna. Pozdrawiam serdecznie.

     • Taki z ciebie specjalista od żywienia, jak z kozie dupy trąba. To straszne, że niektórzy za takie "porady" biorą kasę, bo nie mają zielonego pojęcia, o czym gadają. To, że schudłeś 13 kg w ciągu dwóch miesięcy nie jest dobre, bo nie jest zdrowe. Prawidłowo powinno się chudnąć 0,5 kg/tydzień. Nie mówiąc o tym, że węglowodany są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania ustroju, ale żeby to wiedzieć, trzeba być czymś więcej niż samozwańczym specjalistą od odchudzania.

      • Jak tam uważasz. Ja się zgadzam z jednym-gubienie wagi stopniowo po pół kilo na tydzień jest oczywiście lepszym rozwiązaniem w dłuższej perspektywie. Ja nigdy nie byłem otyły, całe życie biegałem za piłką lub uprawiałem inne sporty, a waga jaką zgubiłem to połaczenie wody i tkanki tłuszczowej. A wagę około 76 kilo przy 172cm utrzymałem bez problemu. Później świadomie wprowadziłem trochę węgli i trzymam to do dziś, waga:ok.83kg. Chcę po prostu trochę przytyć i około kwietnia wprowadzę znów swoją dietę (jej podstawy dalej utrzymuję). I nie-nie potrzebujesz żadnych węglowodanów do prawidłowego funkcjonowania. Piczytaj dr.Funga i jego teorie o głodówkach. Nie mądrzyłbym się gdybym nie miał wiedzy popartej eksperymentem na samym sobie. Pozdriawiam.

  • Od kiedy piegi nie są ładne?

  • "To nic nie da. Można również obowiązkowo puszczać "Cudownego chłopca" po którym część pokiwa głowami, powie, że faktycznie refleksyjny, a potem wyjdą na ulicę i część na widok człowieka mocno oszpeconego, z różnych powodów podświadomie pomyśli, że jest paskudny, a już na pewno nie wpadnie im do głowy, że fajnie byłoby się z nim zakolegować". @Necto, mimo, że się z Tobą zgadzam, to jednak proszę, nie porównuj do siebie tych dwóch filmów. Nie ta kategoria wagowa, by stały na jednym ringu.

 • HHHMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM
  https://media1.tenor.com/images/8a6a6ea61af801632668a596d53e...

 • jak można ten gniot ocenić na 10?! owszem dla "grubasek" film może być refkleksyjny ale film ogólnie mocno średni...

  • A może dla każdego kto w swoim mniemaniu odbiega od normy i to odbiera mu wiarę w siebie? Ja tam rozumiem to 10 - pozytywny przekaz, lekka komedia, brak fury bluzgów i fekaliów. Na seansie ludzie się naprawdę śmiali. Dawno tego w kinie nie słyszałam.

   • Ale czy pozytywny przekaz nie mógłby być przekazany w jakiejś dobrej, choćby znośnej formie? To tak jakby ktoś proponował ci prześliczną babeczkę, zrobioną z gówna.
    Smacznego.

    Poza tym, jeden "film" (jeśli twór który w głównej roli obsadza asobę uważającą się za dobrego komika, bo w co drugim zdaniu podczas występów używa słowa "vagina") nie sprawi, że osoby z kompleksami poczują się akceptowane.

    A 10 powinno oznaczać DOBRY FILM.

    47 na metacriticu i 32 na rottentomatoes chyba dostatecznie dobrze pokazuje, z jakim przeciętniaczkiem mamy do czynienia. Filmweb niestety jest portalem stricte "dla mas", ocena tu może co najwyżej powiedzieć czy przeciętny mirek obejrzy ten film przy piwie, bez zbędnego narzekania.

   • "brak fury bluzgów i fekaliów. "?
    Bardzo mi przykro, ale to na tym filmie właśnie naszła mnie myśl: czy każda amerykańska komedia musi żartować z kupy? Żeby nie być gołosłownym: "Odejdź bo usłyszysz plusk" i "Popuściłam. Mam biegunkę"

 • Ktoś kto ocenia ten film 10/10 powinien mieć ustawowy zakaz oceniania filmów!

 • To jest film kochający kobiety

 • Raczej się nie da bo licencja zabiłaby budżet każdej szkoły

 • Pochwała głupoty i lenistwa, bo to jest najczęstszy powód posiadania bycia tłuściochem - lenistwo, lenistwo i jeszcze raz lenistwo, połączone z obżeraniem się. Zamiast zasłaniać się jakimś wewnętrznym pięknem wypadałoby wziąć się za siebie.

 • Chyba by dzieci tłukły głowami w ścianę, chcąc aby się ten koszmar zakończył..

 • Kochani.
  Pani wyżej napisała DLA MNIE 10/10.
  I zajebiście, DLA NIEJ.
  Podobało JEJ się. JEJ.
  Nie leczcie swoich przeoranych przez życie ambicji na TYM forum.
  Bo to nie jest forum dla profesjonalnych krytyków filmowych, których recenzje czytają i respektują wszyscy na świecie.
  NASZE OCENY LUDZIE MAJĄ TUTAJ W D U P I E.
  Super, nie podoba ci się, to daj 1 i wyjazd.
  Podoba ci się to daj 10 i wyjazd.
  Jak ci się podoba Rekinado - daj 10 i wyjazd. Jak ci się nie podoba to napisz, że żałosny i wyjazd.

 • Moim zdaniem ten film nie powinien być nigdzie puszczany, główna bohaterka zdobyła pewność siebie i uważała, że jest piękna tylko dlatego, że widziała się jako inną osobę. Kompleksy i samoocena to temat na topie, ale tutaj ten problem został fatalnie pokazany. Niby w końcu dziewczyna zdaję sobie ze wszystkiego sprawę, ale postanawia chodzić na zajęcia fitness, choć w momencie kiedy widziała się jako szczupłą to jej się nie chciało. Widać, że twórcy planowali dać jakieś przesłanie, ale niestety ze słabym pomysłem i realizacją.

 • Zgadzam się, płakałam ze śmiechu, już od pierwszej sceny, czułam że ten film będzie hitem! Lepszej komedii od lat nie widziałam. Coś jak Bridget Jones, coś w ten klimat, uwielbiam Bridget, to i ten pokochałam :D

 • Niestety, mylisz się Albo inaczej, czy każdy jest bogaty na swój sposób, mądry, dobry?

 • Powiem tak bo dużo jest tu na tym forum kobitek: " każda potwora znajdzie swojego amatora" i to jest prawda, czy się to tyczy faceta czy kobiety a było by nudno jakby każdy z nas miał ten sam gust :) pozdrawiam

 • Zgadzam się z Twoim komentarzem w 100%%%.Może na 10 nie zasługuje,ale jest to fajna i mega pozytywna komedia.W sam raz na poprawę humoru ;)

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: