PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=453743}

Jeszcze dalej niż Północ

Bienvenue chez les Ch'tis
7,5 56 404
oceny
7,5 10 1 56404
6,7 9
ocen krytyków
Jeszcze dalej niż Północ
powrót do forum filmu Jeszcze dalej niż Północ

Załamka

ocenił(a) film na 1

Polecono mi to jako inteligentną komedię. Cóż, może nie jestem wystarczająco inteligentny, bo mam wrażenie, że większej żenady dawno nie widziałem. Przecież to nie jest ani odrobinę śmieszne, ani nawet w jakikolwiek sposób ciekawe. Jest to absolutnie denna, żałosna, daremna i spalona na panewce próba nakręcenia komedii. Wyłączyłem w 60 minucie, bo po prostu żenady w takiej dawce nie przyswajam i szanuję swój czas. Ale te zachwyty i świadectwa płaczu ze śmiechu sprawiają, że czuję się tak, jakbym przyleciał z Marsa. Nie wiem, co o tym myśleć.

ocenił(a) film na 9
AnusDei

Załamka to uznać denny REC za niezły film.

ocenił(a) film na 8
AnusDei

Ja tez nie wiem co myśleć.
Wiem że o gustach się nie dyskutuje ale o poczuciu humoru chyba można.
Z jednej strony ocena 1 za "Jeszcze dalej niż Północ" a z drugiej 9 (czyli prawie arcydzieło) za "Borat: Podpatrzone w Ameryce, aby Kazachstan rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej".
Widzę tutaj jakiś kolosalny rozdźwięk .

ocenił(a) film na 1
speedy179

Nooo ja też widzę tutaj rozdźwięk. Kolosalny wręcz. Borat był śmieszny, a ten francuski gniot tylko smutny.

ocenił(a) film na 8
AnusDei

Nie dopatrzyłem że to Marsjanie mają swoiste poczucie humoru i sikają po nogach na Boracie a nie rozumieją inteligentnej i lekkiej komedii..
Ale nie ma co za dużo wymagać od Marsjan i tak mają przchlapane.

ocenił(a) film na 1
speedy179

Nie chce mi się wchodzić w pyskówkę. Jeśli tak zachwyca cię ten żałośnie nieśmieszny film, to przecież cię nie wyleczę. Mogę tylko współczuć.

ocenił(a) film na 8
speedy179

Kwestia poczucia humoru też nie podlega dyskusji, coś albo Cie bawi albo nie, nie ma tutaj większej filozofii. Najważniejsze to wyrazić swoją opinię bez obrażania przy okazji wszystkich innych. Akurat kolega AnusDei ładnie sklecił swoją wypowiedź, więc nie ma co się go czepiać.

Co do samego filmu to na początku potrzeba mi było przyzwyczaić się do specyficznego akcentu ale po kilku minutach bez większego problemu wkręciłam się w film. Okazał się dużo lepszy, niż na początku oczekiwałam.

Kisamcia

Poczucia humoru... od dawna jestem za tym żeby wprowadzić filtr wiekowy. Wklepujesz w profilu jaki zakres wieku opinii cię interesuje np. 30-45 lat i już. Ocena filmu jest liczona dla tego przedziału. To nie jest jakieś wielkie obciążenie dla serwera.

ocenił(a) film na 8
sadentrue

Może faktycznie nieco zbliżyłoby to ludzi do czytania opinii, które do nich trafią ale chyba wiesz,że nadal niezależnie od wieku opinie mogą być skrajnie różne. Dlatego najlepiej z dystansem podejść do wszystkich komentarzy i i tak obejrzeć dany film.

ocenił(a) film na 9
AnusDei

Polecam Ci Kac Wawa, na pewno się uśmiejesz.

ocenił(a) film na 1
olabzura

Próbowałem. Również nie dałem rady całości. To z grubsza podobny poziom jakości w kategorii humoru.

ocenił(a) film na 7
AnusDei

Hola, hola, kolego. To, że nie wpasował w Twój gust, nie znaczy, że jest od razu denny i żałosny. Przecież to już przebrzmiewało na świecie miliony razy. Gusty są różne. Nikomu nie dogodzisz. Ale można by zachować klasę i uszanować gust innych. (Wystarczy napisać, że się nie podoba.)

ocenił(a) film na 1
annael95

Grzeczny i dyplomatyczny to mogę być w rozmowach prywatnych, a to jest Internet. Ten cudowny wynalazek pozwala wreszcie nazwać gówno gównem.

AnusDei

Borat to najbardziej żałosny film jaki widziałem, a żeby oglądnąć dyktatora, to musieliby mnie torturować chyba.

ocenił(a) film na 1
Pawlovsky

No cóż, wbrew pozorom głupkowatości, Borat to jednak film dla inteligentnych, więc nie każdy musi go rozumieć.

AnusDei

Wiem do czego zmierzasz.Ten film miał pokazać ignorancję Amerykanów, ale i tak uważam go za najgorsze gówno jakie widziałem. Co dałeś Boratowi 8?9? by czuć się mądrzejszy:)?

ocenił(a) film na 1
Pawlovsky

Dałem 10 żeby czuć się najmądrzejszy :P

ocenił(a) film na 7
AnusDei

Niech zatem rzeczywistość będzie siedliskiem obłudy i fałszu, a w internecie mówmy co naprawdę myślimy...

ocenił(a) film na 9
AnusDei

Nie nie nie. Jezeli ktos wartosciuje swoja kulture osobista, w zaleznosci od tego, z kim rozmawia, to jest hipokryta i sam siebie oszukuje! Film jest po prostu swietny. Moze nie zorientowales sie, ze film w przesmiewczy, przerysowany sposob pokazuje stereotypy, wynikajace z pochodzenia, czy z miejsca zamieszkania. Obnaza rowniez tzw.poprawnosc polityczna. Nie pamietam, zebym tak sie smiala na jakimkolwiek innym filmie!!!

annael95

Po prostu gość nie wie że można jeszcze wystawić ocenę 2 lub 3 lub 4.

ocenił(a) film na 7
sadentrue

Zostawmy go w tej błogiej nieświadomości... Chyba dobrze mu to zrobi.

ocenił(a) film na 8
AnusDei

Za dużo o gadasz o inteligencji, za mało czynisz (tu: piszesz), by ją okazać. Gwoli ścisłości - ten film nie jest tzw. inteligentną komedią, jest komedią rubaszną, biorącą na warsztat kilka ludzkich wad, do których bardzo niechętnie się przyznajemy, choćby hipokryzję. Z 1. dla tego filmu przesadziłeś. Coś chciałeś udowodnić, ale nie wiem co, bo piszesz bardzo ogólnikowo. A diabeł tkwi w szczegółach. Spróbuj zdołować ten film na argumenty, ale nie takie - mnie się nie podoba, żałosny... Będzie Ci trudno, oj, będzie.

ocenił(a) film na 3
AnusDei

To prawda! Zgadzam się!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones