PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810167}

8,3 10 1 320999
7,0 63
oceny krytyków
Joker
Pamiętacie, jak James Wan odgrażał się, że siódma część "Szybkich i wściekłych" będzie surowym filmem... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Postać wykreowana przez Phoenixa wygląda jak dziecko Travisa Bickle'a ("Taksówkarz") i Harley Quinn, które było wychowywane przez Ruperta Pupkina ("Król komedii"). Obecność w obsadzie Roberta De Niro wydaje się więc uzasadniona, bo w pewnym sensie to on jest dla tytułowego bohatera jednym z punktów zapalnych dla błazeńskiej "metamorfozy". więcej
"Joker" to już teraz film-symbol. Produkcja, która udowadnia, że nic nie trzeba, a wszystko można. Tytuł pokazujący, że sprzedanie sztuki zorientowanemu na rozrywkę odbiorcy docelowemu jest realne, wywracający do góry nogami budowany przez pół wieku porządek, odważny, kontrowersyjny, niebezpieczny.  więcej
Postać Jokera to istny fenomen popkultury. Pojawiała się już w niezliczonej ilości komiksów, gier, seriali, animacji, a także filmów. Skłamię, pisząc, że widziałem już jego każde wcielenie. Natomiast jestem pewien, że nie widziałem jeszcze takiego przedstawienia tej postaci, jakiego dokonał Todd Phillips.  więcej
Być może takie filmy jak "Joker" są potrzebne, żeby wyjaśnić, co kieruje czarnymi charakterami w ich poczynaniach. Nie obraziłbym się, gdyby powstawało więcej takich. więcej
DC Comics nareszcie stworzyło film na poziomie światowym, którym przebiło wszystkie filmy z MCU razem wzięte. więcej
"Joker" chce być opowieścią o genezie zła i dogłębnym studium szaleństwa, ale ma w sobie tyle uniwersalnej prawdy o ludziach, co "Władca much" Williama Goldinga albo stanfordzki eksperyment więzienny – czyli może trochę, ale bardzo niewiele. więcej
Z jednej strony Warner Bros. przedstawia w mediach "Jokera" jako bardzo głęboki film, który może rozpocząć bardzo ciekawą dyskusję wśród pewnej grupy odbiorców. Z drugiej jednak strony studio zdaje sobie sprawę z tego że film ma trafić do tzw. "mas". więcej
Miasto nocą.  Ciemne zakamarki schowane między drapacze chmur. Kłęby dymu ulatniają się z kanalizacji i podejrzanych lokali. Obskurne metro pędzi w stronę centrum, a światła samochodów mieszają się ze światłem latarni i krzykliwych neonów. Z perspektywy ulicy słychać tylko krzyk, hałas, i szyderstwa. Gotham City.  Mieszkańcy wiedzą, że przeżyć tu jest trudno, a o dobre słowo niełatwo. Dobrze znamy to miejsce. Jego ciemne i jasne strony. Byliśmy tu już wiele razy i znowu wracamy. Tym razem dla kogo? więcej
Phoenix tworzy aktorskie arcydzieło, daje to co wszyscy kochamy w kinie, czyli niepowtarzalne emocje. Chwyta nas za serce i sprawia, że dalibyśmy się za jego postać pociąć, kompletnie zapominając o tym, czy to aby na pewno decyzja zgodna z moralnością. Niestety, z bólem serca, muszę stwierdzić, że gdyby nie znakomicie odegrana rola, "Joker" byłby średniakiem stworzonym na podstawie twórczości Martina Scorsesego. więcej