PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=858091}

Judasz i Czarny Mesjasz

Judas and the Black Messiah
6,5 7 617
ocen
6,5 10 1 7617
6,6 25
ocen krytyków
Judasz i Czarny Mesjasz
powrót do forum filmu Judasz i Czarny Mesjasz

Propaganda

ocenił(a) film na 1

Obrzydliwa i głupia propaganda , zupełnie jak rodem z ZSRR. Dobry przykład jak można zmanipulować fakty. Film oparty na faktach, czytamy na początku. Tak , oparty. Faktem jest to że istniała grupa terrorystyczna pod nazwą "Black panthers" i faktem jest to ze FBI użyło informatora by ich dopaść. To koniec faktów . Oglądamy członków tej grupy terrorystycznej jako wspaniałych , empatycznych ludzi. Pełnych miłości i mądrych . Pełnych pozytywnych odczuć i idei. Z drugiej strony , widzimy białych policjantów . Agresywnych i paskudnych. Widzimy też agentów FBI , tak dobranych, tak ucharakteryzowanych by wzbudzali nasze obrzydzenie. . Twórcy filmu zapomnieli zupełnie że ci terroryści mordowali policjantów i ich rodziny. Robili zamachy bombowe na budynki instytucji rządowych , w których ginęli ludzie. Film nic nie mów o tym kto finansuje ten ekstremistyczny ruch ? skąd maja nowe karabiny Kałasznikowa i materiały do produkcji bomb . Otóż mieli te "dobra" od swoich "braci" komunistów z Kuby . Od Fidela Castro. i od całej komunistycznej braci . Materiał na bomby pochodził z Czechosłowacji a karabiny i amunicja z ZSRR . Według mnie , ten film powstał po to by wybielić działania czarnych ruchów społecznych w USA. Aby dzisiejsi BLM mogli się poczuć lepiej , że mają za sobą historię . Obrzydliwa i rasistowska propaganda.

ocenił(a) film na 3
ChrisKrasz

DOKŁADNIE!!!

ocenił(a) film na 1
Globa

Trochę wkurzające są komentarze niektórych tych co ten film widzieli. "Dobre kino" czytamy . "Dobry warsztat" ... To tak jakbyśmy się zachwycali "warsztatem" i organizacją w filmach "Mosfilmu" ,

ocenił(a) film na 3
ChrisKrasz

Bo to są ludzie którzy nie znają historii, ewentualnie pasuje im tak przedstawiona historia. Swoją drogą to mieli ruskie dobry warsztat i organizacje w produkcji propagandy. Film JATBM typowy produkt skrojony pod BLM i takich badziewii będzie niestety coraz więcej

ChrisKrasz

Mosfilm wypuszczał filmy Tarkowskiego, mam prawo się zachwycać ich warsztatem.

tooomek

Nie tylko. Jest tam wiele dzieł kinematografii. Chociażby rewelacyjny "idź i patrz"

ocenił(a) film na 1
tooomek

Oczywiście ze masz prawo . Jest całe mnóstwo ludzi którzy zachwycają się tym co powstało w ZSRR

ChrisKrasz

Znawca kina od siedmiu boleści. Od mosfilmu to wara. Zrobili więcej dobrych filmów niż Ty do końca życia zobaczysz. Ignorant.

ocenił(a) film na 1
klepak84

Oj przepraszam bardzo . Wara od Mosfilmu !! Mieli wspaniałe KGB i Łubiankę oraz świetne dzieła sztuki robotniczej :-D

ChrisKrasz

I to jest właśnie wkurzające. Jest na przykład taka rosyjska "9. Kompania", film mocno przekłamany, szczególnie w drugiej połowie. A jednak ja go uwielbiam. Czemu? No bo to dobry film. Film, nie pokazanie historii! Rozumiem, wiele osób nie ruszy tyłka i z marszu da wiarę temu, co pokaże im takie "dzieło", tym bardziej, jeśli będzie to naprawdę dobrze zrobione. Zresztą, filmy religijne dobrze pokazują jak to jest, gdy nawet najlepsze idee są pokazane w sposób słaby, kiepsko napisany, nakręcony i zmontowany. Ale z drugiej strony rzucanie "1" w stronę filmu z przekłamaną historią jest działaniem równie słabym, co zakrzywianie historii przez ten film. Bo to po prostu ta sama ściema; masz gdzieś montaż, zdjęcia, reżyserię, liczy się tylko idea i przekaz, i to ją oceniasz. I w ten sposób, zamiast zwracać ludziom uwagę na te kwestie, tylko zohydzasz im swoją ocenę. Ich to nie ruszy. Chcesz być lepszy? No to bądź od nich lepszy i zwróć uwagę na ideę i przekaz filmu wydzielając go z kwestii typowo filmowych.

ChrisKrasz

Filmy Mosfilmu to szereg arcydzieł, ale niektórzy wolą się babrać w politycznym bagnie, a naprawdę nie warto się kompromitować.

ocenił(a) film na 7
ChrisKrasz

Świetne kino na 7

ocenił(a) film na 7
ChrisKrasz

Widzę, że ONR owskie brednie wypalają mózg rasistom. Oceń film a nie treść ignorancie.

danutadomzalska1

Trollujesz teraz czy na serio bo nie wiem co jest gorsze 1 czy 2 ?

ocenił(a) film na 1
danutadomzalska1

Masakra intelektualna

ocenił(a) film na 7
ChrisKrasz

Twoje żenujace komentarze to masakra

danutadomzalska1

Rzeczywiście: pod względem estetyki filmy Leni Riefenstahl były b ez zarzutu. Ile gwiazdek dałbyś dziełu "Triumf woli" ?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
danutadomzalska1

Zaskakujace jest to, jak tzw. lewaki podatne sa na propagande, jak zostali zmanipulowani "ideami", jak sa prowadzeni przez chorych ludzi bez wartosci, empatii, oplacanych przez obce kraje, instytucje by relizowac ich globalny plan... Jednoczesnie uwazaja sie za tych lepszych, lepiej wszystko wiedzacych. Nie przeszkadza im plucie na kraj, bezczeszczenie wartosci religijnych (meczetow i synagog, nikt z nich nie zaatakuje tych miejsc, bo to zwykle tchorze), nie obchodzi ich historia, w skrócie wszystko co oparte jest na prawdzie. Prawda jest nie istotna!
Film ma przeciez opowiadac jakas historie, ma miec przekaz, w tym wypadku opowiadac prawde ( oparta na faktach), a jesli jest on zaklamana, przeinaczona to co mi po warsztacie jesli bylby najlepszy. Niedlugo zaczna krecic filmy o tym jak to Polska zaatakowala Rosje i Niemcy, jak rozpoczela II wojne swiatowa i wszystkie lewaki beda mialy gdzies prawde historyczna, beda achwycac sie warsztatem.

rav_1976

Nie z przymiotnikami piszemy łącznie.

olga_k_2

Tylko tyle zrozumiałaś z wypowiedzi?

ReveAnge

Tak, tylko tyle. Ja w ogóle nie wiele rozumiem, na szczęście jest tak wiele światłych osób, gotowych wszystko mi wytłumaczyć. Świat jest taki prosty, a ja taka głupiutka.

olga_k_2

Ok, teraz czekaj na tych światłych, może przyjdą i wyjaśnią.

ReveAnge

Jeden już wyjaśnia.

olga_k_2

Niewiele, a tak wiele

jos_fw

Alternatywna rzeczywistość (globalne spiski) wymaga alternatywnej ortografii ;)

olga_k_2

Przepraszam za bledy, najwyrazniej nie jestem az tak madry jak TY! Szkoda, ze u mnie widzisz tylko bledy, na ktorych sie glownie skupiasz, a w filmie tych bledow nie widzisz, za to warsztat, lub cos innego, podoba sie Tobie na tyle by sie zachwycac. Typowe lewackie rozumowanie, zamiast merytorycznej dyskusji na argumenty, wytykanie nieistotnych rzeczy. Pozdrawiam

rav_1976

Piękna polentą. Nie interesuje ich PRAWDA. Ważne by fajnie się działo na ekranie reszta może być tylko tłem jak PRAWDA.

ocenił(a) film na 7
ChrisKrasz

ja bym nie powiedział, że Pantery zostały tu przedstawione w pozytywny sposób, ale to już kwestia subiektywna. Postać grana przez Stanfielda ewidentnie jest zdziwiona parę razy do jakich skrajnych rzeczy posuwa się ruch. Zresztą cytowanie Mao i innych zbrodniarzy to ewidentnie intencja scenarzysty, żeby pokazać, że Pantery były miejscami mocno radykalne

ocenił(a) film na 1
xavi1991

Nie mam nic przeciwko grze aktorskiej i reżyserii . To jest dobrze zrobiony film . Mam tylko zastrzeżenia co do sposobu przedstawiania faktów historycznych .

ChrisKrasz

Obrzydliwy i głupi komentarz...

ocenił(a) film na 7
ChrisKrasz

Film jest luźno oparty na faktach, to nie jest dokument. Pantery wcale nie są pokazane jako zbawcy Ameryki, to już zależy od interpretacji ich czynów, np. wejście do sklepu i strzelanie do policjantów to raczej nie jest nic pozytywnego. Prowokowanie strzelaniny z policjantami to także raczej nic dobrego. Pantery nie są pokazane ani jako dobre ani jako złe, masz także racje, że film o wielu rzeczach nie mówi, ale tak jak wspomniałem, jest to film fabularny a nie dokumentalny.

ocenił(a) film na 1
PMRock

OK . Uważam że równie dobrze można by zrobić film o członkach Al Kaidy . Z całą pewnością Bin Laden kochał swoją rodzinę i okazywał czułość do swoich dzieci i zony . Można zrobić film i o Hitlerze który miał ludzką twarz . Kochał Ewę Braun i kochał psy i lubił dzieci Goebelsa

ocenił(a) film na 7
ChrisKrasz

Jak najbardziej można. Sam bym obejrzał film o drugiej twarzy Austriackiego Malarza. Świat nie jest czarno biały i fajnie jak filmy potrafią to pokazać. To, że Adolf był zbrodniarzem to wie każdy zdrowo myślący, więc co nam po filmie który pokaże go jako zbrodniarza? Za każdą rewolucją czy wojną stoją ludzie którzy tak bardzo wierzą, że mają racje jak my wierzymy, że nie mają racje.

ocenił(a) film na 7
ChrisKrasz

Oczywiście, że można i takie filmy już powstały. Choćby świetny "Upadek". Tyle, że porównanie całkowicie nie na miejscu, bo Hitler był agresorem, Al-Kaida organizacją terrorystyczną, a AK i Czarne Pantery jedynie stosowały terror do walki o wolność i w celu właśnie obrony przed agresorem.
Ogarnij się.

skalp_el

Drobna różnica - Czarne Pantery były organizacją terrorystyczną w demokratycznym państwie. AK stosowała terror w państwie totalitarnym, a właściwie własnym - okupowanym. Ogarnij się, poczytaj.

ocenił(a) film na 6
jos_fw

To państwo nie było (i dalej nie jest) demokratyczne z perspektywy czarnoskórych, więc może najpierw sam się ogarnij i poczytaj. Segregacji rasowej zakazano w 1965 roku, ale w praktyce jest ona stosowana do dziś, prawa wyborcze też są ograniczane biednym, to jaka to jest demokracja?

Dick_van_der_whore

Przy wszystkich minusach (niewątpliwych) państwa demokratycznego, które ewoluuje, porównywanie USA lat 60. do Polski okupowanej przez hitlerowców świadczy albo o chorobie psychicznej, albo o bardzo poważnych zaburzeniach poznawczych.

ocenił(a) film na 6
jos_fw

Demokratyczna to jest Szwajcaria. USA to oligarchia. Po drugie, to z perspektywy czarnoskórego z getta, różnice między Polską pod hiyleryzmem, a tą "demokracją" są dość kosmetyczne i biorą się z tego, że akurat nie ma otwartej wojny dookoła. Ich status społeczny, działania rządu względem ich prób organizowania się, system penitencjarny i inne elementy systemu się tak wiele nie różnią. Służby mordujące liderów czarnych społeczności to nie teoria spiskowa, tylko już dawno oficjalnie potwierdzone fakty, a to wierzchołek góry lodowej. Patrzysz na USA z perspektywy białych i mówisz, że porównywanie do okupacji to niby zaburzenia poznawcze. Tymczasem czarnoskóry w USA ryzykuje życiem idąc pobiegać, bo ma jakieś 15% szans na bycie zastrzelonym przez policjanta w ciągu roku.

ChrisKrasz

Czyli film dokładnie taki jak się spodziewałem, a przez moment się łudziłem. Podsycanie rasowych konfliktów w Stanach będzie głównym powodem upadku tego kraju w przyszłości.

ocenił(a) film na 1
Keanu_Reeves1992

dokładnie tak .

ocenił(a) film na 7
Keanu_Reeves1992

Jak niby film, który opowiada o poczynaniach grupy, która przyczyniła się do upadku podziałów rasowych w USA, ma podsycać podziały rasowe w USA? Przecież to absurd.

skalp_el

Ugrupowanie terrorystyczne dozbrajane przez Castro miało przyczynić się do zniesienia rasowych podziałów, na jakim Ty świecie żyjesz? Prawdziwymi bohaterami byli ludzie typu MLK który notabene byłby obrzydzony tym co wyprawiają dzisiaj organizacje pokroju BLM bowiem stoi to w całkowitej sprzeczności z archetypem społeczeństwa o jakie walczył.

ocenił(a) film na 7
Keanu_Reeves1992

Tak, miało i przyczyniło się. Przecież ci ludzie byli pozbawieni podstawowych praw, byli traktowani przez własny rząd jak gorsza rasa. Jak tu więc się nie radykalizować? Mieli siedzieć cicho? Mieli protestować, ale grzecznie? Łatwo tak mówić z perspektywy lat i białego człowieka. Działania całkowicie zrozumiałe, zresztą, radykalizacja była częściowo sprowokowana działaniami FBI.

ChrisKrasz

Zobaczymy jaki ty byś był mądry jakby przez pokolenia twoja rodzina nie mógła np. iść na studia, znaleźć godnej pracy, policja by biła i zabijała tylko dlatego, że jesteś z tej rodziny, bo krzywo się spojrzałeś. A o sprawiedliwości w sądach mógłbyś pomarzyć. Nie miałbyś wstępu do toalet, restauracji, czy bogatych dzielnic. Próbowali niektórzy walczyć pokojowo np. ML King i jak skończył, zastrzelony, Malcolm X zastrzelony itd. Tak wyglądała codzienność na ulicach. I nie bronię ich postępowania tylko spróbuj spojrzeć szerzej, że nie ważne co robisz, żeby polepszyć swój los przegrywasz. To powoduje frustrację.
Tak wyglądały Stany w tamtych latach. Polacy niestety szybko zapomnieli jak sami byli traktowwni w czasie II wojny, jak gorszy sort. I co Polacy nie wysadzali budynków nazistowskich, nie używali broni od ZSRR ich pewnie nie nazwiesz terrorystami, tylko bohaterami. Nie dziwię się, że dzisiaj są wkurzeni czasem nad wyrost i przewrażliwieni na temat rasizmu. Twój tekst jest żałosny.

niszcza

Daj człowiekowi spokój, on się czuje głęboko uciskany przez fakt, że w filmie przedstawiono białych policjantów jako złych ludzi. Nic się nie równa z tym rasizmem, którego on przez to doświadcza.

ocenił(a) film na 7
jeonkaktus

Prześladowania białych, heteroseksualnych katolików nie ustają.

skalp_el

oj, tak. oni to są najbardziej pokrzywdzeni…

ocenił(a) film na 1
niszcza

Kolejny ignorant . Co jeszcze porównasz do AK i Polaków ? Al Khaide i Hamas ?

ocenił(a) film na 7
ChrisKrasz

Jakbyś był ogarnięty, to wiedziałbyś, że oddziały dywersyjne AK miały w założeniu dokonywać aktów terroru. Jesteś tak zaślepiony chorym rasizmem, że nie potrafisz dokonać prostego porównania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones