PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=858091}

Judasz i Czarny Mesjasz

Judas and the Black Messiah
6,5 7 608
ocen
6,5 10 1 7608
6,6 24
oceny krytyków
Judasz i Czarny Mesjasz
powrót do forum filmu Judasz i Czarny Mesjasz

Propaganda

ocenił(a) film na 1

Obrzydliwa i głupia propaganda , zupełnie jak rodem z ZSRR. Dobry przykład jak można zmanipulować fakty. Film oparty na faktach, czytamy na początku. Tak , oparty. Faktem jest to że istniała grupa terrorystyczna pod nazwą "Black panthers" i faktem jest to ze FBI użyło informatora by ich dopaść. To koniec faktów . Oglądamy członków tej grupy terrorystycznej jako wspaniałych , empatycznych ludzi. Pełnych miłości i mądrych . Pełnych pozytywnych odczuć i idei. Z drugiej strony , widzimy białych policjantów . Agresywnych i paskudnych. Widzimy też agentów FBI , tak dobranych, tak ucharakteryzowanych by wzbudzali nasze obrzydzenie. . Twórcy filmu zapomnieli zupełnie że ci terroryści mordowali policjantów i ich rodziny. Robili zamachy bombowe na budynki instytucji rządowych , w których ginęli ludzie. Film nic nie mów o tym kto finansuje ten ekstremistyczny ruch ? skąd maja nowe karabiny Kałasznikowa i materiały do produkcji bomb . Otóż mieli te "dobra" od swoich "braci" komunistów z Kuby . Od Fidela Castro. i od całej komunistycznej braci . Materiał na bomby pochodził z Czechosłowacji a karabiny i amunicja z ZSRR . Według mnie , ten film powstał po to by wybielić działania czarnych ruchów społecznych w USA. Aby dzisiejsi BLM mogli się poczuć lepiej , że mają za sobą historię . Obrzydliwa i rasistowska propaganda.

ocenił(a) film na 1
AutorAutor

Jak to mówia twoi kumple wyp .....aj ! :-)

ocenił(a) film na 8
ChrisKrasz

Przeklina ten, komu brakuje słów.

ocenił(a) film na 7
ChrisKrasz

To co powiesz w takim razie o KKK?

ocenił(a) film na 1
bwg92

Co ja sądzę o KKK ( Ku Klux Klan) ? Obrzydliwa organizacja rasistowska z USA , która ma krew wielu istnień ludzkich na rękach .

ocenił(a) film na 7
ChrisKrasz

Obrzydliwy,rasistowski komentarz.

ocenił(a) film na 1
wojtek_2011

Obrzydliwy wojtek

ocenił(a) film na 7
ChrisKrasz

Trollu, bardzo merytoryczny komentarz

wojtek_2011

Twój był "merytoryczny" geniuszu...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
ChrisKrasz

Ooo. Ktoś się zesrał.

ChrisKrasz

Twój komentarz jest super i dzięki niemu daruję sobie ten film. Jest subiektywny i to bardzo dobrze, bo Twoje argumenty do mnie trafiają.
Ale powiedz - napisałeś go wyłącznie pro bono czy chciałeś ruszyć trochę lewackiego robactwa żeby zaczęli tu pyskować? ;D

ocenił(a) film na 1
Creep_7

Nie . Napisałem dokładnie to co uważam o tym gniocie . Zaczepki debili mnie śmieszą , nic więcej . Gdy ktoś mnie nazywa "faszystą", "rasistą " , homofobem" itd ... tylko wzbudza to moją wesołość , gdyż ja i moi znajomi wiedzą jaki jestem naprawdę . Ta banda debili która tu sie lansuje pod różnymi "nickami" itd .... współczuję ich rodzicom że urodzili takie matoly.

ChrisKrasz

Pełna zgoda i już wiadomo dlaczego ten Oskar.

ChrisKrasz

Zdaje sobie sprawe ze forum filmweb to istny raj dla zwolennikow *** i konfederacji ale nie dam ci tej satysfakcji i nie zostawie twoich bredni bez komentarza. Otoz ten film byl o sekcji ruchu o podlozu marskistowskim i skrajnie lewicowym w USA a dokladniej o jednym z jego dzialaczy. I to Cie pewno boli kolego?? Podaj mi lowco propagandy jeden przyklad w ktorym ten bardzo mlody gosc zamordowany jak wynika z wszelkich danych (co zostalo potwerdzone olbrzymim odszkodowaniem w 1982 roku) na zlecenie panstwa zrobil jakikolwiek zamach czy zabil kogolwiek w tym twojegpo idola bialego policjanta z oazy demokracji USA??znasz taki przyklad?? O ironio pisze to gosc z kraju w ktorym stacja publiczna dodotowana z podatkow to po prostu propaganda w najczystszej i najbardziej radykalnej postaci. To ci nie przeszkadza tylko jakis film w dodatku o gosciu zamordowanym w taki sposob ze smierdzi to na kilometr??tak lubisz morderstwa lewakow??Wstyd za to co robicie z tym krajem . Mam w du,,e te czarne pantery ale jak ktos z takiego kraju pisze o propagandzie w takim kontekscie to jest to po prostu zalosne. Zajmijcie sie propaganda swoich idoli zareczam ze jestescie w tym najlepsi.

ocenił(a) film na 1
lukasz_69

Zacznę od tego że zwracasz się do mnie per "Wy" Jakież to przypominające czasy jedynej słusznej ideologii. Mylisz się . Nie mam nic wspólnego z Konfederacją , z Platformą , z PiSem , z Lewicą i co tam jeszcze się pałęta w okolicach ulicy Wiejskiej w Warszawie. Wyobraź sobie , a zalożę sięże wyobraźnię masz dobrą , bo trzeba mieć wyobraźnię by krzewić lewackie poglądy. Nie robię tego normalnie bo nie odpowiadam na zaczepki , ale Tobie odpowiem bo poświęcileś sporo czasu by napisać swój tekst i błędnie mnie zaszufladkowałeś . Nienawidzę komunistów i ich ideologii . Brzydzę się nią . Moje obrzydzenie wynika z paskudnych doświadczeń mojej rodziny , sięgając końca XIX wieku aż do czasów PRL. Tu są już moje własne paskudne doświadczenia . Nie znamy się osobiści i wybacz , ale nie będę Ci na forum publicznym opowiadał tych historii . Co zaś się tyczy rasizmu to mam własne doświadczenia z RPA . Poczytaj sobie o ostatnich zdarzeniach i mordowaniu białych niewinnych farmerów. W USA bywam często . Leć tam ... idź się przejść po jednej z dzielnic Detroit . Tłumacz napotkanym czarnym że ich lubisz i że mają rację w walce . Możesz nawet uklęknąć przed nimi . Jeśli przeżyjesz , to i tak nie będziesz miał portfela . Mogę mnożyć przykłady , ale po co ?Historia też pokazuje wiele . No chyba że w nieskończoność będziemy się biczować za "grzechy" łowców niewolników itp . To tyle , mam nadziejęże niczym nie uraziłem , jeśli .. to przepraszam



Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones