PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=758909}

Jurassic World: Upadłe królestwo

Jurassic World: Fallen Kingdom
6,0 73 949
ocen
6,0 10 1 73949
4,4 16
ocen krytyków
Jurassic World: Upadłe królestwo
powrót do forum filmu Jurassic World: Upadłe królestwo
ocenił(a) film na 4
marek36_filmweb

Może ta scena z Rexy jest jeszcze na samym początku katastrofy... Pamiętacie te zdjęcia z Owenem i Claire w mokrych ubraniach? Chyba następuje to po tym jak Grady ratuje ich nurkując w oceanie. Szkoda by było jeżeli Rexy by umarła...mam nadzieję, że ją uratują, bo nie zasługuje na taką śmierć.

ocenił(a) film na 8
zdanowicz_bartek

Dzięki kolejnej nowej trylogii wrocila Rexy na ekrany , to tak ot nie mozna jej zabic, zwlaszcza,ze sa plany na jeszcze jeden film.

ocenił(a) film na 8
marek36_filmweb

Teraz wlasnie pytanie ,czy scena z uspionym rexem jest przed czy po wybuchu wulkanu. Wyflada, na to,ze raczej przed,ale moge sie mylić.

ocenił(a) film na 9
Dawid0126

Nowa strona viralowa zaczęła działać, razem z kontami na Facebooku, Twitterze i Instagramie. Jeszcze chyba nic na niej nie ma, ale już wiadomo, co będzie przedstawiała:
http://www.dinosaurprotectiongroup.com/

ocenił(a) film na 10
Dawid0126

A Owen poleci na Nublar chyba tylke ze względu na Blue i Rexy

ocenił(a) film na 4
Dawid0126

Ciekawe dlaczego główni bohaterowie zostali, a reszty z Daniellą Pinedą uciekli(zapewne z niektórymi dinozaurami)... Być może zostali by szukać Blue?

ocenił(a) film na 4
Dawid0126

Zauważyliście, jak na trailerze te dinozaury się ślinią? Chyba w poprzednich częściach tak to nie było widoczne

ocenił(a) film na 8
zdanowicz_bartek

To i ja coś może szerzej opisze swoje wrazenia. Nie planowalem,ale jednak poczekałem w nocy,az trailer się pojawi w sieci.
Jest. Klik i na te prawie 2 i pół minuty, znów wrocil człowiek do świata dziecinstwa, swiata dinozaurów, ekscytacji tymi wymarłymi juz gadami. Najwieksze zaskoczenie ...Karnotaur choc wiadome bylo juz kilka dni,ze sie pojawi i.....sprowadzenie go do parteru przez Rexy. Mozna powiedzieć mieszane uczucie, czyli euforia nasza stara znajoma ,wraca, pokonuje innego dinozaura,choc mniejszego od niej. Z drugiej strony Karnotaur jeden z gadów na który czekałem w filmie a tu się troche zapowiada , na taki krótki epizod.Nadzieja w tym,ze Tyranozaur nie zabił Karnotaura, ten jeszcze wierzgał łapami, ogonem pod stopą T-rexa.
Wróćmy na początek, rozmowa w barze głownych bohaterów, wiadomo skojarzenie z trójką, lot na Wyspe, debata gdzie swoje zdanie wypowiedzial Malcolm , no i co dinusie połapane i coś poszło nie tak. Wulkan eksploduje. Szybko,skoro Treverow mówi,ze w zwiastunie są sceny z pierwszej godziny filmu. Brachiozaur na początek pobytu - tak zakładam, ekipy na Wyspie, nawiazanie do jedynki, gdzie Brachiozaut był pierwszym widzianym w filmie gadem.
Ominieto w zwiastunie postać Lockwooda, jego rezydencji, nie widziany Indoraptor.
Na plus Rex , Karnotaur, chociaz nie ujawnialbym,ze to akurat nasza stara Rexie znow ratuje innych bohaterów przed innymi gadami, moze i wzorem jedynki kogoś zabije ? ;)
Raptory z Blue na czele, pewnie to min. przekonalo Owena na powrót na Nublar. Jaka bedzie ich rola ? Mała ? Zobaczymy wiecej raptorów ? Baryonyx pewnie dostanie sekwencje w tych tunelach, magazynach scigajac Claire i Franklina(?)
Zwiastun mimo kilku slabszych momentów, pewnych niedociagnieć w CGI, spełnił swoje zadanie w moim wypadku, wzmógł moje oczekiwanie na premiere.
Dalej ciekawe co stanie sie z dinozaurami,Rexie, Owenem, po uderzeniu tej fali pyłu po wybuchu wulkanu. Niektore gady spadały do oceanu ....O Mozazaurze ani słowa do tej pory.... Pojawia sie znow troche pytań i o to chodzi w zwiastunach.

ocenił(a) film na 10
BarryGDZ

Na pewno poprawia efekty tak jak było z JW... A czy ktoś z was zauważył na końcu trailera jak zyrosfera z Claire i Franklinem? Wpada do wody, a tuż za nimi wpada chyba Styrakozaur???

ocenił(a) film na 10
FanJurajska

Ja myślę że po akcji z t rexem kiedy oni wpadają do wody będą myśleli że ona nie żyje... A okaże się później że pozostała ekipa ja uratowała... Teraz pytanie co do wulkanu... Czy jacyś ludzie go umyślnie ladunkami uaktywnili czy Claire musiała wiedzieć o zbliżającej się erupcji... Nie wiem jak o tym myśleć...

Dawid0126

Właśnie przed chwila leciał (okrojony zwiastun) w tv... akurat rozmawiałem i tylko szybko cicho cicho... i takie „coooo?” To niemożliwe :D takie małe a cieszy :)

Inconscient

Wow, na polskim kanale? Na którym?

nevler

Tvn

ocenił(a) film na 10
Inconscient

Wczoraj widziałem dwa razy na stopklatka

ocenił(a) film na 7
marek36_filmweb

TV6, Polsat 2, Polsat otwarty. Zapowiedzi kolejnego JW są wszędzie :)

Mruck

Nie oglądam TV w ogóle, to nie wiem ;) Miałem do tej pory przekonanie że w Polsce to reklamy w telewizji są tuż przed premierą.

ocenił(a) film na 9
Mruck

Jak ta reklama wygląda? Jest z napisami, lektorem bądź dubbingiem? Jakie są ujęcia? Mógłby ktoś nagrać? Ja generalnie TV nie oglądam wcale, a bardzo ciekaw jestem jak to wygląda.

ocenił(a) film na 9
Raptosaur

Ja widziałem dwa razy, i to był po prostu BARDZO skrócony oficjalny zwiastun (o ile się nie mylę, to było to bez tekstu, ale nwm)

ocenił(a) film na 10
Axel_Foley17

Takie coś, obcięte do jakieś 40 sekund
https://m.youtube.com/watch?v=schhCOJ_LBU

ocenił(a) film na 7
Raptosaur

Około 10 sekundowy urywek kilku scen, po każdym ujęciu napis zachęcający do oglądnięcia zwiastuna w internecie.

ocenił(a) film na 7
Dawid0126

https://dionwynhughes.files.wordpress.com/2015/06/poster-oficial-de-jurassic-wor ld.jpg
Nie wiem czy był to już temat poruszany w tym wątku, ale ktoś słusznie zwrócił uwagę na ten plakat z comic con, jeszcze sprzed premiery JW ;)

ocenił(a) film na 4
Dawid0126

Ktoś wie o co w tym chodzi? Możliwe spoilery!!!
https://mobile.twitter.com/Jeff_Delgado/status/939203283565944832

ocenił(a) film na 4
zdanowicz_bartek

Na jurassicoutpost jest lista dinozaurów przedstawionych w trailerze i zarys fabuły
http://jurassicoutpost.com/check-every-new-dinosaur-jurassic-world-fallen-kingdo m-trailer/

ocenił(a) film na 10
zdanowicz_bartek

Gorgozaur najlepiej chyba pasuje do tego teropoda.... Też myślałem o carcharodontozaurze ale ten z kolei za duży.... Pewnie kilka nowych urywkow z filmu dostaniemy w lutym podczas Super Bowl :)

ocenił(a) film na 4
FanJurajska

Ale ma zbyt długie łapy jak na tyranozauroida

ocenił(a) film na 9
Dawid0126

Zerknijcie na moment 1:05 - czy to wrak jeepa z "Parku Jurajskiego"? :))

ocenił(a) film na 4
ocenił(a) film na 10
zdanowicz_bartek

No właśnie i mi tu już nie pasuje sceneria tego Jeepa bo nie widać nigdzie tej betonowej ściany wybiegu t rexa czy tamy z pierwszej części....Jurassic Park... Chyba że przez lata dinozaury ja wyburzyly i poroslo wszystko dżungla...

ocenił(a) film na 8
FanJurajska

To nie musi być ten sam egzemplarz.

ocenił(a) film na 10
KatalogFilmowy

Trzeba by było sprawdzić czy w środku są jeszcze wymiociny Tima:)

ocenił(a) film na 9
FanJurajska

Albo po numerze auta. Tutaj z zdjęć wyciekłych z produkcji był to chyba numer 05, czyli ten sam Explorer co dzieciaków. I cóż, z tej sceny widzieliśmy dopiero kilka ujęć, być może w samym filmie ściana będzie widoczna.

ocenił(a) film na 9
FanJurajska

Trzeba pamiętać, że ta betonowa ściana wybiegu była błędem filmowym. (Wciąż się zastanawiam, jak Spielberg go przeoczył).

ocenił(a) film na 7
Bielak_812

Dlaczego błędem?

ocenił(a) film na 7
Bielak_812

Tak. Dodatkowo nawiązuje też do tego plakatu:

http://cdn.collider.com/wp-content/uploads/jurassic-world-poster-variant.jpg

ocenił(a) film na 7
Cohonez

Nie do końca. Ten rzekomy błąd jest wyjaśniony już od dawien dawna:
http://i.imgur.com/55xyW2B.png
http://i.imgur.com/pTUyJRz.png
http://cdn.chud.com/d/d3/500x1000px-LL-d3d954fc_WALL.jpeg

ocenił(a) film na 9
mars1988

To wszystko wyjaśnia

ocenił(a) film na 9
mars1988

Dziękuję ci za to! Czyli Rexy miała taki spad na swoim wybiegu.. :P

ocenił(a) film na 10
Bielak_812

Tam musiało być ogrodzenie bo przecież mogła by spaść w dół

ocenił(a) film na 10
marek36_filmweb

Obejrzałem kulisy Fallen Kingdom i rzeczywiście jest tam drzewo które króluje nad Owenem z pierwszej cześć na której zawisł ten samochód z Timem... Z resztą na gałęziach korony widać chyba jeszcze czesci auta które leży na ziemi, rzeka też jest która wyplywala z kanału że ściany... Może ów ściana z biegiem czasu zarosla obficie i nie jest po prostu widoczna?

ocenił(a) film na 9
Dawid0126

https://www.empireonline.com/movies/features/jurassic-world-fallen-kingdom-trail er-breakdown/

Dosyć ciekawe do poczytania na temat trailera. Komentarz Bayony odnośnie kilku aspektów.

użytkownik usunięty
Dawid0126

Mam małą teorię co do sceny z Karnotaurem, jakby mogła wyglądać. Podczas sceny z nogami tego gada po prawej stronie widać drugi, opuszczony pojazd, a podczas sceny z T-Rexem po lewej wśród drzew widać trzeci, tym razem zniszczony i w płomieniach. Ten drugi wygląda jakby zjechał z pagórka, więc możliwe, że wszystkie trzy stoczyły się na dół wprost na tereny Karnotaura. Powalone drzewo zostało najprawdopodobniej zniszczone przez skały wyrzucone przez wulkan w tym samym momencie, kiedy obok jechała Claire. Tuż za nią jechał Owen, który wcześniej zauważył Karnotaura jak biegnie w kierunku dziewczyny, więc jak najszybciej opuścił pojazd, próbując obronić towarzyszy. Nieopodal był T-Rex który usłyszał drugiego drapieżnika i wszczął z nim walkę.

ocenił(a) film na 4

To są chyba zniszczone żyrosfery

ocenił(a) film na 7
Dawid0126

Zrobiłem analizę trailera.

Filmik otwiera zbliżenie na maszynę grającą. Takie przywiązanie do detalu, to wizytówka Oscara Faury - nadwornego operatora J.A. Bayony - podobne zbliżenia mogliśmy obserwować m.in. w "Grze Tajemnic", gdzie Faura dawał swoje gościnne występy. Samo ujęcie może też zwiastować, że w filmie sporo będzie ujęć kadrowanych z przywiązaniem do szczegółu, co rodzi odrobinę klaustrofobiczny klimat.
Claire siedzi w barze z Owenem. Sądząc z rozmowy nie są już razem, lecz mimo wszystko próbuje ona namówić go do wzięcia udziału w wyprawie ratunkowej dla dinozaurów na Isla Nublar. Scena przywodzi na myśl początek "Jurassic Park 3", a konkretnie moment „rekrutacji” dra Alana Granta przez małżeństwo Kirbych. Zaś sam motyw rozstania pary można porównywać z faktem rozejścia się wspomnianego Alana Granta z Ellie Sattler przed "Jurassic Park 3".
Następnie widzimy kolejną aluzję do trzeciej części "jurajskiego" cyklu - awionetkę lecącą w kierunku wyspy i Owena spoglądającego przez okno - w "Jurassic Park 3" to samo czynił Alan Grant przed lądowaniem na Isla Sorna.
W kolejnej scenie widzimy zniszczoną bramę parku i wykolejony wagon, który jeszcze w poprzednim filmie był pełen gości. Samo ujęcie jest wręcz kopią jednego z ujęć wprowadzających nas w film sprzed 2 lat.
Zaraz później widzimy dwie ciężarówki przeznaczone do transportu dużych zwierząt. Mijają szkielet ankylozaura, co sugeruje umiejscowienie na Isla Nublar. Dobór barw w ujęciu, a także wygląd ciężarówek bardzo kojarzy się z drugą częścią cyklu - "The Lost World".
Kolejne ujęcie to kolejne nawiązanie do "Jurassic World" – a konkretnie do sceny, w której Claire wychodząc z windy wita inwestorów w parku rozrywki. Tutaj jednak otwierane drzwi prowadzą do podziemnych tuneli, prawdopodobnie będących częścią technicznego zaplecza parkowych atrakcji. W tle widzimy postacie grane przez Danielę Pinenda (podobno nazywa się Zia Song Rodriguez) i Teda Levine (jakiś nienazwany jeszcze najemnik).
Następna scena to wejście z karabinem (prawdopodobnie właśnie Teda Levine) do czegoś w rodzaju kanału odpływowego, stacji dla żyrosfery lub bunkra. Co warte odnotowania – w książkowej wersji "Parku Jurajskiego" Michael Crichton opisał takie właśnie bunkry i kanały jako miejsca lęgowe dzikich raptorów – urodzonych poza kontrolą parku. Pod koniec książki bohaterowie wyruszyli, by je odnaleźć i zniszczyć, jednak sceny te nie znalazły się jak dotąd w żadnym filmie. Istnieje zatem szansa, że "Upadłe Królestwo" dostarczy jakąś adaptację tej części książki - na przykład jako miejsce lęgowe dinozaurów rozmnażających się po zamknięciu parku.
Później widzimy Owena szykującego się do wyprawy przez wyspę. W tle majaczy coś w rodzaju pojazdu lub przyczepy campingowej. Bohater - wyposażony w plecak - spogląda w górę i dostajemy przejście na początek erupcji.
Przebitka na scenę w barze - Owen dowiaduje się, że ostatnia z czterech samic welociraptorów – Blue – żyje. Jako, że wychowywał ją od pisklaka, jest szansa, że będzie chciał uratować ją przed erupcją znajdującego się na Nublar wulkanu.
Widzimy scenę pokazującą Owena z małym raptorem i już te kilka sekund rodzi kilka pytań. Scena ta może być bowiem:
1. Pierwszą w jurajskiej serii retrospekcją rozgrywającą się w „żłobku” dla dinozaurów lub nagraniem archiwalnym projektu IBRIS (wg wiralowej i kanonicznej zarazem strony promującej "Jurassic World" projekt ten obejmował kontrolowany rozród i badania behawioralne welociraptorów), które w pewnym momencie będzie można zobaczyć na telewizorze lub komputerze w którejś ze scen filmu
2. Pisklak, to tak naprawdę potomek Blue. Co ciekawe na nagraniu Owen ma ten sam ubiór, co podczas scen z wyprawy na wyspę. Zaś mural w tle wygląda na ścianę ze znanego jeszcze z "Jurassic Park" centrum dla gości (to tam była kuchnia, gdzie raptory szukały Tima i Lex). Rodzi to spekulacje, czy na wyspie są jeszcze inne raptory, czy też może ostatnia samica stała się matką przez tzw. Partenogenezę (rozmnażanie bez kopulacji). Dinozaury w jurajskiej serii to techniczne rzecz ujmując hybrydy prawdziwych dinozaurów i różnych zwierząt (nie tylko płazów), zatem taka wersje jest jak najbardziej do przyjęcia w realiach tego uniwersum. Dodatkowo, wpisywałaby się w hasło tego filmu - „Życie znajdzie sposób”.
Niezależnie od interpretacji fabularnej, sam fragment z małym raptorem to kolejna swego rodzaju adaptacja sceny z prozy Crichtona. W książkowym "Parku Jurajskim" - również podczas poszukiwania gniazd dziko rozmnażających się raptorów - grupa bohaterów napotyka pisklę tego drapieżnika, z którym Lex udaje się pobawić - nadaje mu nawet imię "Clarence".

Następne ujęcie to ukłon w stronę „The Lost World” i moje ulubione w całym klipie. Rozbite szkło w opuszczonym budynku przywodzi na myśl wioskę pracowników z Isla Sorna. Tutaj mamy kilka figurek dinozaurów – głównie Tyranozaurów – które jeszcze parę lat wcześniej byłyby pamiątkami dla turystów. Co ciekawe ostatnia figurka po prawej zdaje się przedstawiać cos na kształt „głównego złego” z Jurassic World – Indominusa. Nad wszystkimi figurkami zawieszony jest helikopter-zabawka. Zwracam uwagę na taki szczegół, ponieważ nierzadko figurki dinozaurów ukazywane w jurajskiej serii są zapowiedzią tego, co stanie się w późniejszej części filmu - tutaj może to być scena z helikopterem, a wiadomo z przecieków, że takowa istnieje. Nagle jedna z figurek porusza się - to Compsognat - mały padlinożerca, którego ostatni raz widzieliśmy w "Jurassic Park 3". Jego obecność na Nublar dziwi, albowiem w żadnym oficjalnym spisie zwierząt parku ten gatunek nie figuruje. Można wyjaśnić jednak jego obecność, o czym później. Na drugim planie widzimy ciężarówkę do przewozu zwierząt. Wiadomo już, że to fragment głównej ulicy w Jurassic World.
Ekipa wysiada - widzimy Owena i Clinta - młodego specjalistę od techologii granego przez Justice Smitha. Fani spekulują, czy nie jest to przypadkiem jakaś forma zaadaptowania postaci Arby’ego Bentona z książki „The Lost World”. W tle prawdopodobnie widzimy Eli Millsa granego przez Rafe Spalla i najemników. Po chwili widzimy też Claire i Zię, a wszyscy spoglądają w górę na olbrzymiego Brachiozaura. Majestatycznego zauropoda pamiętamy z kultowych scen w "Jurassic Park" - zresztą pierwsza z nich jest tu wyraźnie przywołana. Tego gatunku też teoretycznie nie powinno tu być, mimo, że można było je usłyszeć w poprzednim filmie.
Kolejna scena to debata w zdaje sie amerykańskim kongresie. Na pytanie przewodniczącego, czy dinozaury z Nublar zasługują na te same prawa, co inne gatunki doktor Ian Malcolm odpowiada, że te zwierzęta były tu przed nami i jeśli nie będziemy ostrożni, będą tu też po nas. Jeff Goldblum ponownie wciela się w jedną ze swoich ikonicznych ról i jeśli wieść gminna jest prawdziwa (spędził tydzień na planie w Pinewood Studios), to nie jest to tylko tzw. cameo.
Kolejna scena pochodzi prawdopodobnie już z drugiej połowy filmu. Claire i Owen otwierają naczepę, w której ze zdumieniem odkrywają Tyranozaura. Jest to Roberta, zwana rubasznie Rexy - ten sam osobnik z pierwszego i czwartego filmu. Bohaterowie są wyraźnie zdumieni i zaniepokojeni obecnością drapieżnika.
Kolejne ujęcie to krótkie ukazanie stegozaura podczas transportu - powyżej widać ludzi za ten transport odpowiedzialnych. Całość to albo prom albo samolot, co lepiej widać już parę sekund później - z pokładu postacie obserwują płonącą Isla Nublar. Jest to kolejny motyw zaczerpnięty z prozy Crichtona - książkowy "Park Jurajski" bowiem kończył się zbombardowaniem wyspy napalmem, co doprowadziło do zniszczenia wszystkiego, co się na niej znajdowało.
Kolejna przebita to wyłaniający się z tunelu łeb nowego drapieżnika. Jak się okazuje jest to to samo miejsce, do którego prowadziło wejście do bunkra na początku trailera – teraz jest jednak cieplej gdyż ogień spada z góry – prawdopodobnie za sprawą lawy. Sam dinozaur to Baryonyx – rybożerca, który był wyczekiwany przez fanów praktycznie od pierwszego filmu, albowiem już oficjalna mapa „Jurassic Park” potwierdzała jego obecność na wyspie. Dinozaur ten był też jedną z atrakcji w „Jurassic World”, zaś w „Jurassic Park 3” to z nim Billy Brennan pomylił Spinozaura. Dość rzec – Baryonyx tym samym debiutuje na ekranie i sądząc po jego zachowaniu chyba nie jest zadowolony, przez co Claire i Clint muszą uciekać.
Z kolei następne sekundy do wybuch wulkanu płoszący Pteranodony. Co jak co – te latające gady nie będą miały problemu z ratunkiem i pewnie polecą w siną dal dając się we znaki mieszkańcom Ameryki Środkowej.
Sekundy później widzimy Owena i Clinta uciekających przed między innymi wybuchem. Co ciekawe, analizując miejsce ucieczki i zdjęcia z planu, dochodzimy do wniosku, że jest to tzw East Dock – wschodni dok, do którego chciał zdążyć Denis Nedry w oryginalnym „Jurassic Park”.
Kolejna scena to kolejny smaczek dla fanów – Blue wyskakuje z zarośli strasząc Owena. Na uwagę zasługuje samochód, na którym pojawia się dinozaur – to legendarny Ford Explorer numer 04. Ten sam, który padł ofiarą tyranozaura w „Jurassic Park”. Ujęcie to jest też „puszczeniem oka” w kierunku teaserowago plakatu „Jurassic Work” autorstwa Marka Englerta:
http://cdn.collider.com/wp-content/uploads/jurassic-world-poster-variant.jpg

Owen próbuje za pomocą mowy ciała i „klikającego” urządzenia przypomnieć Blue kim jest. W odpowiedzi raptor obwąchuje go i wydaje z siebie znajomy dźwięk. Ten sam, który raptory wydają, by wezwać innych członków stada.
Ujęcie z lotu ptaka na prawdopodobnie dolinę z żyrosferami – wulkan wybucha, a zaraz później Owen wybiega z lasu w kierunku Clinta i Claire. Za nim dym i plejada dinozaurów z Gallimimami i Compsognatami na czele. Zaraz za nimi Pteranodon, Stegozaur i Apatozaury. Bohaterowie uciekają zarówno przed dinozaurami, jak i skałami. Zatrzymują się przy zakotwiczonej o drzewo żyrosferze, a kolejne okazy dinozaurów – także Ankylozaury i Triceratopsy – mijają ich tratując drzewo. Tutaj kolejny ukłon w kierunku filmu z 1993 roku – a konkretnie do sceny z Alanem Grantem i dziećmi uciekającymi przed Gallimimami.
Następna scena to dla mnie osobiście największy zgrzyt trailera. Pojawia się bowiem jeden z dinozaurów, o którego fani się wręcz modlili. Jest to znany z finału książkowego „The Lost World” Karnotaur. Nigdy wcześniej nie pojawił się na ekranie, jednakże Indominus z „Jurassic World” posiadał fragmenty jego DNA. W książce Karnotaury miały bardzo fajną zdolność kamuflażu, tutaj wygląda jednak, że będzie to zwyczajny średniej wielkości teropod. O ile zrobiony jest świetnie, to scena z jego udziałem budzi kontrowersje. Wybucha bowiem wulkan, wszelki żywy inwentarz ucieka jak najdalej, a tymczasem Karnotaur postanawia zapolować na ludzi w żyrosferze. Co więcej nagle zostaje powstrzymany przez znaną nam tyranozaurzycę. Nagle dwa teropody olały wulkan i zaczęły się ze sobą pojedynkować – dziwnie to wygląda, aczkolwiek liczę, że w filmie znajdzie to lepszy kontekst. Dodam jeszcze, że podobnie jak Compsognata, Brachiozaura i Karnotaura nie powinno być na Isla Nublar – a przynajmniej nie powinno ich być w części parkowej wyspy. Z „Jurassic World” wiemy, że na wyspie jest też tzw „Restricted Area”, gdzie w filmie umiejscowiono Indominusa i wybieg dla raptorów. Spekuluje się, że inne gatunki planowane do pokazania gościom parku przebywały właśnie w tej strefie przed swoją premierą. Na oficjalnej stronie parku „Jurassic World” pojawiła się nawet swego czasu zapowiedź „nowej atrakcji na 2018 rok” – miały to być usytuowane na drzewach punkty, z których można było obserwować i dokarmiać Brachiozaury. Zatem teoretycznie obecność nieplanowanych gatunków na wyspie możemy mieć wyjaśnioną.
Ujęcie następne to bezpośrednie odniesienie do sceny w „Jurassic World”, w której chłopcy Zach i Gray jadą żyrosferą wśród stada dinozaurów. Tutaj mamy podobne otoczenie, jednakże dużo bardziej dramatyczne – żyrosfera ucieka przed wszystkim co może ją stratować, a chmara dinozaurów jest potężna – pojawia się w niej na przykład niezidentyfikowany jeszcze teropod (Allozaur? Metriakantozaur)? - tylko po to, by zostać spacyfikowanym przez skałę z wulkanu.
Ostatnie ujęcia to masa dinozaurów uciekająca panicznie przed wybuchem wulkanu. Wzorem lemingów biegną wprost do klifu, z którego wpadają do oceanu. Bardzo smutny widok zważywszy, że żaden z pokazanych tam gatunków – pojawia się tu też na ułamek sekundy Sinoceratops – nie potrafi pływać. Całe szczęście nasi bohaterowie z żyrosfery potrafią – przynajmniej teoretycznie.
Sam trailer zrobił na mnie mniejsze wrażenie niż materiał zza kulis, ale jest poprawny. Widać masę smaczków dla fanów, które zawsze miło odnajdywać. Jako podsumowanie mogę dodać, że fabuła filmu zdaje się nawiązywać do wiekowej gry „Jurassic Park 2: The Chaos Continues”, w której należy chronić dinozaury przed wybuchem wulkanu i wywiezieniem z wyspy przez firmę BioSyn. Ciekawe, czy wątek ten też znajdzie się w filmie - wszak oryginalnym pomysłem Stevena Spielberga na „Jurassic Park 2” – jeszcze przed napisaniem „The Lost World” przez Crichtona – był motyw prób odzyskania puszki z embrionami przez konkurencyjną względem InGen firmę.

ocenił(a) film na 10
Cohonez

Bardzo fajne podsumowanie trailera... Napisałeś tam z początku jak otwierają się drzwi i w tle jest panna Pineda... Wydaje mi się że to nie są żadne tunele... Lecz główna brama do Visitors Center, jakoś znajomy odgłos otwierających się drzwi z jurassic world kiedy to zach i wniebowziety Gray szli zwiedzić to miejsce... Pewnie wszyscy tam zebrani wchodzą do visitors center po scenie z Brachiozaurem... Wspomniałeś również o kompsognacie, tam jest zwykły sklepik z gadżetami JW... Ale z figurkami może być dużo związane jeśli chodzi o fabułę filmu:)

ocenił(a) film na 6
Cohonez

świetna analiza - wolę jednak nie mieć zbyt dużych oczekiwań co do filmu - na fabule JW się trochę zawiodłem - co będzie to będzie :) a wiadomo jaka ma być orientacyjna długość filmu?

ocenił(a) film na 10
Dawid0126

Teraz w porównaniu do pierwszej części Jurassic World nie zobaczymy chyba żadnego nowego Mercedesa ani innego niemieckiego samochodu, przynajmniej tak wynika z trailera. Fajnie byłoby znów zobaczyc jakiegoś fajnie zrobionego Ml albo G-klase tak jak w The lost world JP.

ocenił(a) film na 10
Dawid0126

W sieci krąży nawet plotka że na planie Fallen Kingdom widziano oprócz Goldbluma inna znajomą twarz chodzi o Sam Neila który był ponoć miesiąc na Hawajach

ocenił(a) film na 7
marek36_filmweb

Wiem że był na Hawajach ale już po kręceniu zdjęć. Za to na kanale YT Mr Sunday Movies pojawiła się plotka że pojawił się na krótko w Pinewood Studios.

użytkownik usunięty
Cohonez

A ja nieco zboczę z tematu i chciałbym, aby ostatnia część Jurassic World dostała ogromnego węża - Titanoboa :D

ocenił(a) film na 10

Jeszcze kilka słów odnośnie trailera którego oglądam codziennie chciałem tutaj od siebie trochę napisać...
Początek filmu to zapewne Kongres i spotkanie Owena z Claire w barze.... Następnie wyruszają awionetka na wyspę... Laduja na pasie startowym przypominającym ten z jp3... (gdzieś było chyba z Hawaii na Twitterze zdjęcie) Jak widać Claire Owen i pozostali wyruszają dwoma chyba wozami terenowymi (podobne do wozów z terra nova) i kilkoma pojazdami z klatkami do głównej promenady jurassic world... Filmowcy pokazują nam zapewne ruiny kurortów atrakcji turystycznych, i samego visitors center do którego podjezdzaja... Rozglądając się dookoła po wyjściu z wozów.. Nagle czują (tak jak pierwsza scena ze Stegozaurami w JP tlw ) lekkie wibracje ziemii i pojawia się Barchiozaur może i nawet stado.. Robi na wszystkich wrażenie... Wchodzą do visitors center, pewnie zwiedza opustoszale laboratoria itp... Ruszają w teren, Owen bd musiał w dżungli znaleźć ślady Blue.. Kiedy na nią się natknie ona zbliża się do niego ten jej przypomina samego siebie... Nagle jakby Blue coś usłyszała, obraca w lewo łeb, albo tak jakby chciała Owena gdzieś zaprowadzić, może właśnie do opustoszalych terenów starego parku gdzie jest jej młode... Zmusza mnie do takiego scenariusza z młodym Blue ubiór Owena, miesza ten scenariusz z kolei ochraniacz na rękę i wejście tej sceny z początku trailera kiedy Claire przypomina mu o raptorze... Nie wiem co o tym myśleć... Pytanie teraz gdzie jest reszta ekipy ratunkowej, bo pod visitors center podjeżdża tylko kilka wozów, a pewnie Claire musiała zorganizować spora grupę ludzi do akcji ratunkowej by wywieźć jak najwięcej gadów.. Myślę że ona pojawi się na kongresie i przekona władze do uratowania zwierząt,bo Owen wcześniej mowil że chcą wysadzić wyspę, skąd zatem info o erupcji wulkanu?? Gdzie znajduje się rezydencja Lockwooda?? Czy Lockwood bd współpracowal z Claire w akcji ratunkowej bo ma przeciez swój interes też w tym wszystkim.... A jak głównie bohaterowie i po co znajdą się w jego rezydencji gdzie poznają i będą ratować mała Maise?? LUCY??? POZDRAWIAM :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones