PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556929}
6,5 159 156
ocen
6,5 10 1 159156
5,4 27
ocen krytyków
Jurassic World
powrót do forum filmu Jurassic World

Co to byla za muzyka/opera podczas walki T-Rexa z hybryda, zanim raptor sie dolaczyl? Cos klasycznego, ale nie moge skojarzyc.

ocenił(a) film na 9
cumartesi

https://www.youtube.com/watch?v=kkqZmD1Px5c

Chodzi o ten chór od 52 sekundy?

Osobiście nie skojarzyłem tego z niczym klasycznym, a zwłaszcza z jakąkolwiek operą. Niestety nie udało mi się odnaleźć tekstu tego fragmentu.

Raptosaur

Juz znalazlam, dziekuje :). Giacchino skopiowal to z "O Fortuna" Carla Orffa, a potem sie pod tym podpisal, wiec ciezko bylo znalezc.

ocenił(a) film na 9
cumartesi

Och, to TA "O Fortuna"? Rety, jak ta aranżacja Giacchino w Jurassic World kompletnie zamaskowała i pozmieniała tak, że kompletnie nie skojarzyłem, że to mogło być powiązane z tym utworem :D . Gdyby dystrybutor wydania CD pokusił się na wymienienie nieco większej ilości nazwisk niż tylko członków orkiestry, chóru oraz brygady innych osobistości, to zapewne nie musiałbym dowiadywać się takich rzeczy dopiero na Filmwebie... ;). Dzięki bardzo za wskazówkę odnośnie tej nurtującej mnie już od dnia premiery ciekawostki ;) .

Raptosaur

Prosze bardzo ;) Szkoda, ze Giacchino nie wspomnial czym sie zainspirowal - zaoszczedziloby mi to czasu i usilnego przypominania sobie, ktora to opera :). Ale kompozycja naprawde swietnie dobrana do momentu w filmie.

cumartesi

Hmm, ja nie sądzę żeby to było cokolwiek powiązane z "O fortuna". Jedyne co je łączy to rytmiczny chórek (tzn w tym samym stylu) ale jest kompletnie inny. Wątpię żeby Giacchino choćby samplował tak znany utwór, myślę więc że to jego autorska kompozycja, co najwyżej lekkie nawiązanie.

nevler

Oczywiscie, ze to przerobil. Zmienil rytm, chorek, ale przeciez jasno slychac, ze nawiazal wlasnie do tego utworu i moze to jest jego wlasny utwor, ale wyraznie "zainspirowany". Nie mialabym nic przeciwko gdyby nie przyswoil go sobie jako wlasny, albo przynajmniej wspomnial do jakich utworow sie odnosil we wlasnej kompozycji, tym bardziej, ze to nie jedyna, skopiowana i przerobiona na wlasna modle melodia. Bylo takich pare nawiazan....

cumartesi

No o to mi chodziło - nawiązanie, albo tak totalne przerobienie że naprawdę trzeba mnóstwo dobrej woli żeby wypatrzeć tu "O fortuna" :D

A co sądzisz o samym Soundtracku? Jak dla mnie kapitalny, słuchałem już wiele razy.

nevler

Caly soundtrack z przyjemnoscia sie slucha i swietnie dopasowany do filmu. Pod wzgledem wykonania nie mam zarzutow.

cumartesi

Niestety ciężko go u nas dostać. Nawet na Allegro nie ma, gdzie zwykle są wysyłki z zagranicy, a chętnie bym miał.

nevler

Sprobuj przez ebay albo amazon.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones