PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556929}
6,5 159 171
ocen
6,5 10 1 159171
5,4 27
ocen krytyków
Jurassic World
powrót do forum filmu Jurassic World

Super Bowl spot

ocenił(a) film na 7

http://www.youtube.com/watch?v=MaAZXbQs3SM

Zapowiada się niezły powrót Parku.

ocenił(a) film na 9
matrix142

Zapowiada się przeza****sty powrót! Moje serce tego nie wytrzyma do czerwca... ;)

ocenił(a) film na 7
Evans18

Jak zobaczyłem spot to kopara mi opadła.

ocenił(a) film na 7
matrix142

to samo :D

ocenił(a) film na 8
matrix142

Oby nie był lepszy niż film!

ocenił(a) film na 9
matrix142

JEEEST JEEST JJJEEEEST !!! <3 Boże tak czekałem na to cały dzień. I pytałem się :No kiedy w końcu kiedy? Tak podjarany jestem ze szok! Zdecydowanie lepiej to wygląda niż w pierwszym trailerze! Zwiastun genialny! Jeszcze tylko 130 dni i dzieciństwo wróci znowu <3 :D

ocenił(a) film na 7
redukto

Odnośnie ostatniego zdania to dobrze powiedziane.

ocenił(a) film na 9
matrix142

Zostałem zjedzony. Kto wie, co dopiero będzie na premierze... Nareszcie porządny trailer.

ocenił(a) film na 7
Raptosaur

Najlepsze jest to, że pomimo pokazania wielu rzeczy, to nie pokazali praktycznie nic konkretnego :D

ocenił(a) film na 5
Cohonez

bo nic konkretnego nie mają

Trevorrow to wizualna Etiopia miałby wszystkie money shoty odłożyć na potem?
stary on jechał w tym trailerze na 100%
ma za słaby procesor myślowy jest za cienki w oczach ma kiepski trotyl jest pokraczny i powiela schemat co miałeś zobaczyć zobaczyłeś
całość ma flow telewizyjnej produkcji Hallmarku typu Creature z 1998r łudzące podobieństwo






takkis

To wszystko wysnułeś na podstawie jednego filmu Trevorrowa i dwóch zwiastunów do kolejnego? Masz chłopie niezłą wyobraźnię :)

ocenił(a) film na 5
raspy23

Tak

takkis

Cokolwiek bierzesz odstaw to

ocenił(a) film na 5
nevler

właśnie wezmę więcej by to jakoś ścierpieć
jako fan serii czuje się obsrany

takkis

Czym obsrany skoro jeszcze filmu nie widziałeś? Chyba ze 1,5 miutowym trailerem.

Nic mnie tak nie drażni jak takie wysntue z palca "proroctwa". Film oceniać będziemy po premierze.

nevler

A, i dodam że ja też uważam się za wielkiego fana serii.

ocenił(a) film na 5
nevler

już to gdzieś pisałem ale powtórzę


ILM potrafi zrobić kupę ale potrafi też zatrzeć granice między tym co sztuczne a prawdziwe ale do tego ktoś musi ich złapać twardo za jajca i mocno dokręcić śrubę (Bay,Spielberg) Colin tego nie potrafi łyka co mu dają i to widać CGI jest tak mocne jak kreatywny i nieustępliwy jest twórca gdyby ten gość był wizualnym freakiem to właśnie w tej chwili spadłbym z krzesła co nie nastąpiło bo nim nie jest i nie potrzebuje czekać aż mi łaskawie skończą film w czerwcu by przeciętność nazwać przeciętnością

takkis

Gość ma za mały dorobek żeby już stawiać warunki, ale od czegoś musi chyba zacząć. Trudno, studio go wybrało, ważne że jest fanem serii.

Zacznij grać w totka skoro takiś pewny przyszłości. Albo po prostu nie idź do kina i zaoszczędzisz nerwów.

ocenił(a) film na 5
nevler

"Gość ma za mały dorobek żeby już stawiać warunki"

jest fanem serii ale wybory jakich dokonał są słabe
możliwe że to nawet nie były wybór tylko kompromis
i to boli najbardziej

ocenił(a) film na 9
takkis

Spielberg nigdy nie był akurat guru od CGI. Po prostu pracował z dobrze dobranymi ludźmi, a i nawet to nie ustrzegło przed sztucznym CGI w "Królestwie kryształowej czaszki". Poza tym, nie wiem czy wiesz, ale post-produkcję pierwszego Jurassic Parku Spielberg zostawił Lucasowi, by móc wtedy zacząć w Polsce kręcić "Listę Schindlera". Tak, temu samemu Lucasowi, który starą trylogię Star Wars upstrzył naprawdę słabym w porównaniu z Parkiem CGI z okazji Specjalnej Edycji.

ocenił(a) film na 5
Raptosaur

Chodzi mi o brak wyrazistości i czaru
materiał źródłowy jest za mało imponujący i oryginalny jak na obecne realia więc i trailer taki jest

Genialni reżyserzy mają coś w rodzaju stempla ale tego się nie zdobywa wraz z ilością popełnionych filmów to się po prostu ma,Colin jest teraz w połowie drogi do stania się jednym z wielu lub ałtu z Hollywood
także "Bhawo ja" i własna pieczątka mu nie grozi :)

jeszcze wspomniecie moje słowa





ocenił(a) film na 8
Cohonez

A ciekawe co będzie z fabułą... a ta jest najważniejsza

ocenił(a) film na 7
Teleboy

Pewnie tak jak w poprzednich częściach, czyli nic specjalnego. Park Jurajski nigdy nie błyszczał jakąś wybitną fabułą, to lekkie kino przygodowe/familijne do zagryzania popcornem.
Zawsze myślałem że w tej serii najważniejsze są dinozaury :P

ocenił(a) film na 8
Anthrax91

Prawda. tylko za każdym razem trudniej będzie im czymkolwiek zaskoczyć, boję się przewidywalności

ocenił(a) film na 7
Teleboy

Już w trójce mieli problem ze scenariuszem (chyba nawet go pisali w czasie kręcenia zdjęć), ponieważ są tylko dwie książki.

Ja myślę, że JW to będzie fabularnie "jedynka" na miarę naszych czasów. A czy całokształt wyjdzie dobrze - zobaczymy.

matrix142

Coś niesamowitego, czuje jak budzi się we mnie 7-letni dzieciak. Motyw z Velociraptorami jest prześwietny, uważam, że wątek z ich tresurą to jeden z najlepszych pomysłów na jakie można było wpaść. Mam nadzieję, że poświęcą temu odpowiednią ilość czasu. Indominus Rex zapowiada się na prawdziwego gnoja, jestem ciekaw jak to będzie wyglądać z jego kamuflażem Mam wrażenie, że przy każdym jego pojawieniu się będę mówić pod nosem "o kur.wa. Chmara gadziego ptactwa też okazała się przerażająca. Sprzedałbym duszę by móc już dziś pójść na to do kina i zobaczyć jak Pratt, Raptory, T-Rex i może Mozazaur rozszarpują na strzępy hybrydę-albinosa.

ocenił(a) film na 8
Resvain

Co do tresury, to nie jest do końca tak, że są wytresowane :D U nich poważanie ma TYLKO Owen, pozostałych ludzi rozszarpałyby ;) Stawiam na to, że po prostu on je na swój sposób wychowywał, był przy nich od pierwszego dnia narodzin. Innego wytłumaczenia nie ma. Ale coś nie czuję by to było tak, że wszystkie dinozaury przeciwstawiają się temu jednemu, no i może to lepiej :) Ja niecierpliwie czekam na T-Rexa, gdzieś czytałem że twórcy zafundowali mu rewanż ze Spinozaurem :D

Mruck

fakt, tresura to może nie jest najlepsze określenie, ale wiadomo o co chodzi. Szlag, jak ja zazdroszczę Owenowi roboty :D

W poprzednim teaserze było widać szkielet Spinozaura, jestem dość pewien, że T-Rex go rozwali :D Żywego Spino raczej bym się nie spodziewał, ale kto wie.

ocenił(a) film na 7
Resvain

Ten Indominus Rex to mi w tym trailerze strasznie kojarzy się z kingkongowskim: http://pl.kingkong.wikia.com/wiki/Vastatosaurus_rex

ocenił(a) film na 10
Cohonez

Bo ten sam groteskowy brzydki design xD Na szczęście "normalne" dinozaury są ładne

ocenił(a) film na 7
matrix142

Jestem na "tak" :D

matrix142

Dobrze to wygląda

ocenił(a) film na 7
matrix142

Mam dziwne wrażenie, że w najnowszym (poprzednim zresztą też) linie dialogowe postaci są zmontowane tak, żebyśmy do czasu premiery mieli inne pojęcie o fabule filmu, niż jaka jest naprawdę. Owen teraz ma kwestię "It's killing for sport" co można tłumaczyć jako "To zabija dla sportu" lub "To zabijanie dla sportu" - i nie wiadomo czy chodzi o Indominusa czy o zwrócenie uwagi na czyjeś polowanie (Indominus jako atrakcja stworzona, by zabijać dinozaury na arenie?). Ciekawe.

ocenił(a) film na 9
Cohonez

Dla mnie jest raczej pewne, że Indominus jest tego rodzaju psychopatką, która zabijałaby dla przyjemności, nie tylko dla cennych pokładów białka ;). Zwróć uwagę na moment, w którym Owen wypowiada te słowa, mogą być wskazówką. Wypowiada to w czasie, gdy widać głowę apatozaura, który wygląda na chorego, być może i poważnie rannego. Widać wtedy bardzo zakłopotaną minę Claire.

ocenił(a) film na 7
Raptosaur

Właśnie to jest dla mnie niejasne. W poprzednim trailerze Owen mówi "SHE'S a highly inteligent animal", a teraz "IT'S killing for sport" - dla mnie taki rozjazd jest trochę dziwny.

Pojawiły się jakiś czas temu spekulacje na temat celu powstania Indominusa. Jednym jest rzecz jasna ratowanie finansów Isla nublar, za to ma być jeszcze drugi i według co poniektórych ma on być związany z jednym z wpisów na stronie Masrani:

"CEO Simon Masrani has announced a boost of $225 million over the next three years to subsidiary InGen. Funds are allocated to further support InGen's private security division, which has become a world leader specializing in peacekeeping, drone operation and contingency services. "Jurassic World is a global destination, and that comes with a certain set of risks" says Vic Hoskins — Head of Security Operations for InGen. "Our job here on Nublar is to work with Asset Containment and park staff to ensure a safe environment for the millions of people who visit every year." According to Mr. Hoskins, the increase in funding will drive research as the company continues to develop more advanced security measures."

Generalnie miałoby to mieć jakiś związek z wojskiem i szeroko pojętą obronnością. Dodajmy jeszcze, że Vincent D'onofrio (Vic Hoskins) skomentował fabułę JW w kontekście przecieków "nikt jeszcze nie odgadł w 100% o co w tym wszystkim chodzi".

ocenił(a) film na 9
Cohonez

Cóż, podobno niektóre gatunki naczelnych, w tym szympansy, potrafią zabijać bez wyraźnego powodu przedstawicieli nawet swego gatunku. Czerpią z tego rozrywkę podobną do tego, co czerpie współczesny nastolatek wybijający hordy zombie podczas grania na konsoli. Poziom agresji i motywy, dla których się zabija, są w pewnym stopniu wyznacznikiem inteligencji. O raptorach w tym uniwersum mówiło się podobnie.

ocenił(a) film na 7
Raptosaur

Pożyjemy zobaczymy :)

Generalnie myślałem, że ten dinozaur, co leży to stegozaur, ale miałeś rację z apatozaurem :)

ocenił(a) film na 7
Cohonez

""SHE'S a highly inteligent animal", a teraz "IT'S killing for sport" - dla mnie taki rozjazd jest trochę dziwny."

A to się wyklucza?

shamar

Nie wyklucza się ale chodzi o to że te dialogi nie są wypowiadane w tej chwili i dystrybutor miesza je, dopasowuje do innych sytuacji niż będą w filmie - dla zmyły. W sumie to normalna praktyka.

ocenił(a) film na 7
nevler

Ano właśnie. Normalna.
Jak na razie stylizują film na thriller ;)

ocenił(a) film na 10
Cohonez

Do tego w wersji nagrywanej telefonem zdanie "Okay folks she's a little shy..." mówił facet a teraz kobieta

ocenił(a) film na 7
chowder

Też wyłapywałem różnice między "wyciekniętym trailerem na brudno", a tym aktualnym. Generalnie nie ma tutaj Doktora Wu, zbliżenia na I-Rexa uciekającego przed ostrzałem z helikoptera oraz ataku dorosłych Pteranodonów na helikopter. Ale do dobrze. Fajnie, że tak dawkują ilość atrakcji :)

matrix142

Mój wewnętrzny ośmiolatek już szaleję z radości :D

ocenił(a) film na 10
matrix142

Oj to będzie wielki hit!

matrix142

Spot genialny. Widać sporą poprawę w efektach, dużo iRexa i nowych dinków. Szkoda tylko że nie pokazali Tyranozaura, ale pewnie trzymają go na koniec. Przypuszczam że finalny trailer będzie w okolicach kwietna i może wtedy go pokażą.

nevler

Podobno ten dinozaur, który przebija pazurem kulę chłopców to Tyranozaur. Tak pisała strona Jurassic World na Facebook'u.

ocenił(a) film na 10
MrMu

To był I-Rex. Tyranozaur nie miał czterech palców i żaden z istniejących dinozaurów nie miał kciuka

chowder

Ok, nie zauważyłem, wydawało mi się, że w tym ujęciu ów gad miał dwa palce. A skąd w ogóle wziął się u Indominusa kciuk? Bo on jest hybrydą i ciekawi mnie to, od jakiego zwierzęcia ma tyle palców ;)

ocenił(a) film na 10
MrMu

Na oficjalnej stronie Jurassic World jest napisane, że jest on miksem karnotaura, giganotozaura, mażungazaura i rugopsa ale kto wie może jako przyprawę dodali ludzki kciuk XD

chowder

Większość tych dinozaurów należy do Abelizaurów, a te miały po 4 palce u rąk.

ocenił(a) film na 9
matrix142

Tresowane Raptory robiące za gwardię osobistą Chrisa Pratta - wciąż nie mogę wyjść ze zdumienia i szoku. Nowy gatunek dinozaura jak najbardziej na plus. Jak już wspominały wyżej osoby moje wewnętrzne dziecko też skacze z radości i nie może się doczekać premiery.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones