PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=816099}

Kłamstewko

The Farewell
6,9 25 234
oceny
6,9 10 1 25234
7,4 44
oceny krytyków
Kłamstewko
powrót do forum filmu Kłamstewko

świeży powiew w kinie, pięknie opowiedziana historia (scenariusz!), dobry balans humoru i wzruszenia, doskonała reżyseria i genialna Awkwafina, dla mnie 9/10, a Akademia zero nominacji do Oscarów... :/ :/ :/

ocenił(a) film na 7
EwaDuda_filmweb

Dla mnie to bardzo uzasadniona decyzja. Film jest miły do oglądania, ciepły, ma trochę humoru i jest też na poważnie. Ale to film, których tysiące - niczym się nie wyróżnia ani grą aktorską, ani reżyseria, ani zdjęciami. Awkwafina gra po prostu poprawnie. Najlepsza jest aktorka grająca babcię.

Agatonik

No i właśnie Shuzhen Zhou powinna być nominowana, pamiętając zeszłoroczne nominacje dla Yalitzy Aparicio, Mariny Taviry czy statuetkę dla Reginy King, które Shuzhen Zhou rozkłada na łopatki.

Agatonik

Dokładnie to samo można powiedzieć o Parasite.

ocenił(a) film na 7
SLAVKING

Inaczej to spostrzegam. Kłamstewko to film pokazujący dylematy osobiste, a Parasite ma uniwersalną wymowę społeczną pasującą do każdego kraju na świecie, każdej kultury

Agatonik

Co z tego , ze ma uniwersalną wymowę społeczną, nie rozumiem. Film się ocenia JAK pokazuje temat/wymowę społeczną,w jaki sposób, a nie , ze w ogole ja pokazuje Parasite zrobił to dziecinnie i zalośnie. Kazdy kit wam mozna wcisnać.

ocenił(a) film na 7
EwaDuda_filmweb

Zdjęcia bardzo estetyczne. Motyw wyjściowy akcji bez bardzo obiecujący ale... jakoś ta historia ani nie śmieszy ani nie wzrusza. Mogłaby rezonować lepiej. Film z rodzaju takich za jakimi przepadam, ale nie przesadzajmy z tymi ochami I achami

ocenił(a) film na 6
wojtxx

Na filmie zaśmiałem się 3 razy: z jodłującego psa, z kawału o kocie i z informacji o Naj Naj po napisach.
Więc zdecydowanie nie jest to komedia a ciekawy dramat obyczajowy.

EwaDuda_filmweb

Oszukany przez polskich tłumaczy. To kłamstewko, że "The Farewell" to kłamstewko.

EwaDuda_filmweb

zgadzam się w 100%. zamiast przereklamowanego Scorsese i "The Irishman" nominowałabym właśnie Lulu Wang i "The Farewell".

ocenił(a) film na 5
EwaDuda_filmweb

Takich filmów jest setki. Za co ta nominacja niby miałaby być? Dla garbatej z ciągle tą samą miną? Żarty.

ocenił(a) film na 7
EwaDuda_filmweb

Czy wy też słyszeliście głos Scarlet Johanson w ustach głównej bohaterki? Szczególnie gdy mówiła po angielsku. Początkowo myslałem ze ją dubbinguje gdy mówiła po angielsku.

ocenił(a) film na 9
EwaDuda_filmweb

HA! Już dawno nie widziałem filmu z którego bohaterem (bohaterką) tak bym się nie zgadzał i... oboje myliliśmy się! No, genialne zakończenie! HA!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones