Film

The Farewell

2019 1 godz. 38 min.
7,2 1 598
ocen społeczności
7,2 10 1 1598
5 768
chce zobaczyć
7,9 7
ocen krytyków
{"rate":7.857143,"count":7}
Rodzina decyduje się ukryć przed ukochaną babcią złe wieści o jej stanie zdrowia i odwiedzić ją tłumnie pod naprędce skleconym pretekstem: hucznym weselem kuzyna.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Złoty Glob Najlepsza aktorka w komedii lub musicalu w roku 2020 dla Awkwafina Satelita Najlepsza aktorka w komedii lub musicalu w roku 2020 dla Awkwafina
Kłamstewko
Zwiastun nr 1 (polski)
Kłamstewko
Zwiastun nr 1
Kłamstewko
Spot nr 1 (polski)
Kłamstewko - Zwiastun Nr 1 (polski) Kłamstewko - Zwiastun Nr 1 (polski)

Gdy mieszkająca w Nowym Jorku Billi dowiaduje się o chorobie ukochanej babci Nai Nai, w pierwszym odruchu chce wskakiwać do samolotu, żeby się z nią pożegnać. Jednak rodzina Billi decyduje się zataić przed Nai Nai informację o jej stanie zdrowia i postanawia zorganizować rodzinne spotkanie pod pretekstem skleconego naprędce absurdalnieGdy mieszkająca w Nowym Jorku Billi dowiaduje się o chorobie ukochanej babci Nai Nai, w pierwszym odruchu chce wskakiwać do samolotu, żeby się z nią pożegnać. Jednak rodzina Billi decyduje się zataić przed Nai Nai informację o jej stanie zdrowia i postanawia zorganizować rodzinne spotkanie pod pretekstem skleconego naprędce absurdalnie wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów. Co z tego, że pan młody zna się ze swoją narzeczoną zaledwie od kilku tygodni! Wszystkie tajemnice są dozwolone, a dzięki temu przyjazd całej rodziny, rozsianej po całym świecie, nie wzbudza podejrzeń ukochanej babci.

boxoffice
$17 695 781 w USA
$1 906 283 poza USA
dystrybucja
M2 Films
studio
Big Beach Films / Depth of Field
inne tytuły
Pożegnanie (tytuł festiwalowy) Polska
Więcej...
Zdjęcia do filmu zrealizowano w Changchun (Chiny) i Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Brak premiery w Polsce?

  xManilax ocenił(a) film na

  Film pachnie przyzwoitością. Do tego bardzo dobre recenzje, być może dostanie trochę nagród, a o polskiej premierze cisza. Szkoda.

 • 5' Nic specjalnego. Jedyne klarowne przesłanie filmu to to, że ludzie wiążą się ze sobą w strachu przed starością i samotnością.

  Tinnga

  Kawał o kotce to maksymalnie zubożona wersja tego samego dowcipu opowiedzianego przez astronautę komandor John Walker w "Koziorożec Jeden" podczas jego samotnej ucieczki.

  2
  • Ni to dramat, ni komedia ;)

   kingucha89 ocenił(a) film na

   Obejrzałam film niedawno, więc już w momencie, kiedy już mówi się o nim w kontekście nagród, nominacji etc. Oglądało się dobrze, ale ani jakoś szczególnie nie bawił, ani nie smucił. To taki bezpieczny obraz, idealny na wyjście do kina z mamą ;) Wiem, że za rok nie będę pamiętać tego filmu.

   2
   • Mocne recenzje. Pierwsza rola pierwszoplanowa Awkwafiny.

    damiansport1 ocenił(a) film na

    Może dostanie trochę buzzu w sezonie nagród.

   • oszukany przez Akademię, dla mnie 9/10

    EwaDuda_filmweb

    świeży powiew w kinie, pięknie opowiedziana historia (scenariusz!), dobry balans humoru i wzruszenia, doskonała reżyseria i genialna Awkwafina, dla mnie 9/10, a Akademia zero nominacji do Oscarów... :/ :/ :/

   Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.