Kłamstewko

The Farewell

2019 1 godz. 38 min.
7,1 8 192
oceny
7,1 10 1 8192
12 797
chce zobaczyć
7,5 20
ocen krytyków
{"rate":7.5,"count":20}
powrót do forum filmu Kłamstewko
  • świeży powiew w kinie, pięknie opowiedziana historia (scenariusz!), dobry balans humoru i wzruszenia, doskonała reżyseria i genialna Awkwafina, dla mnie 9/10, a Akademia zero nominacji do Oscarów... :/ :/ :/

• Agatonik ocenił(a) ten film na: 7

EwaDuda_filmweb Dla mnie to bardzo uzasadniona decyzja. Film jest miły do oglądania, ciepły, ma trochę humoru i jest też na poważnie. Ale to film, których tysiące - niczym się nie wyróżnia ani grą aktorską, ani reżyseria, ani zdjęciami. Awkwafina gra po prostu poprawnie. Najlepsza jest aktorka grająca babcię.

• Agatonik No i właśnie Shuzhen Zhou powinna być nominowana, pamiętając zeszłoroczne nominacje dla Yalitzy Aparicio, Mariny Taviry czy statuetkę dla Reginy King, które Shuzhen Zhou rozkłada na łopatki.

• Agatonik Dokładnie to samo można powiedzieć o Parasite.

• Agatonik ocenił(a) ten film na: 7

SLAVKING Inaczej to spostrzegam. Kłamstewko to film pokazujący dylematy osobiste, a Parasite ma uniwersalną wymowę społeczną pasującą do każdego kraju na świecie, każdej kultury

• Agatonik Co z tego , ze ma uniwersalną wymowę społeczną, nie rozumiem. Film się ocenia JAK pokazuje temat/wymowę społeczną,w jaki sposób, a nie , ze w ogole ja pokazuje Parasite zrobił to dziecinnie i zalośnie. Kazdy kit wam mozna wcisnać.

• wojtxx ocenił(a) ten film na: 7

EwaDuda_filmweb Zdjęcia bardzo estetyczne. Motyw wyjściowy akcji bez bardzo obiecujący ale... jakoś ta historia ani nie śmieszy ani nie wzrusza. Mogłaby rezonować lepiej. Film z rodzaju takich za jakimi przepadam, ale nie przesadzajmy z tymi ochami I achami

• takafura ocenił(a) ten film na: 6

wojtxx Na filmie zaśmiałem się 3 razy: z jodłującego psa, z kawału o kocie i z informacji o Naj Naj po napisach.
    Więc zdecydowanie nie jest to komedia a ciekawy dramat obyczajowy.

• EwaDuda_filmweb Oszukany przez polskich tłumaczy. To kłamstewko, że "The Farewell" to kłamstewko.

• EwaDuda_filmweb zgadzam się w 100%. zamiast przereklamowanego Scorsese i "The Irishman" nominowałabym właśnie Lulu Wang i "The Farewell".