PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=489567}

Ghost in the Shell 2.0

Kôkaku kidôtai 2.0
7,0 679
ocen
7,0 10 1 679
Kôkaku kidôtai 2.0
powrót do forum filmu Kôkaku kidôtai 2.0

Moja ocena 8/10 jest wynikiem porównania do oryginalnej wersji, którą uważam za lepszą. Niestety nowe animacje w poprawionych niektórych ujęciach nie pasują do reszty. To tak jakby wmontować trójwymiarowe pixary do starych animacji disneya. Niestety Japończycy zrobili po amerykańsku. Dzieła idealnego się nie poprawia. A tak poza nowymi wstawkami cała reszta pozostała nietknięta. Dla dociekliwych: to nawet nie jest remake, gdyż zmianie (jedynie wizualnej) uległa tylko część ujęć.

ocenił(a) film na 6
Pikuslaw

Ja się doliczyłem 2 albo 3 (już nie pamiętam, bo wersje 2.0 oglądałem dawno). Dziwie się, że nie było im na to szkoda czasu i funduszy. Chyba, że był to jakich chwyt marketingowy.

ZupkaChinska

Kôkaku kidôtai to fenomen, który po latach nie dość, że nie stracił na aktualności, to wraz z upływem czasu stał się bardziej science niż fiction. Nakreślony świat przyszłości okazał się nakreślony niesamowicie precyzyjnie, przez co film nabiera zupełnie nowego znaczenia. Pozostał tylko problem jak sprzedać drugi raz to samo? Wyjścia były trzy: 1) Próbować sprzedać nowemu pokoleniu starą wersję; 2) Zrobić remake; 3) Odświeżyć starą wersję.
Moim zdaniem, pierwsza możliwość by nie wypaliła, a w przypadku drugiej zapewne posypałyby się gromy ze strony fanów oryginału. Pozostała trzecia możliwość, która poza warstwą wizualną praktycznie nie została zmieniona.
Osobiście bardziej wolę grafikę z 1995 roku, dlatego tej nowej daję tylko 8 :)

Pikuslaw

Amerykanom się spodoba, dla mnie o dwa oczka w dół. Szkoda czasu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones