PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=760093}

Kłamstwo

Denial
6,7 9 236
ocen
6,7 10 1 9236
4,8 6
ocen krytyków
Kłamstwo
powrót do forum filmu Kłamstwo

Uważam, że dotychczasowe głosy wyrażają opinie ludzi, którzy potrzebują fajerwerków i dużo grafiki komputerowej. Film jest niezwykle wyważony, nie epatuje tanim sentymentalizmem w stylu choćby Katynia, faktograficzny, i właśnie dlatego wbija w fotelik. Zarzuty o przedstawienie brytyjskiego systemu prawnego są absurdalne - właśnie rzecz w tym, jak bardzo zaplątaliśmy się w wolności słowa, demokracji i poprawności politycznej, że trzeba sztuczek prawnych i przemyślanej strategii, żeby udowodnić, iż białe jest białe a czarne jest czarne. Malkontentom radzę obejrzeć ponownie i zastanowić się nad oczekiwaniami. Bardzo polecam

madzial13

A pewni ludzie i tak potem potrafią powiedzieć, że nikt im nie wmówi, że "białe jest białe, a czarne jest czarne".
Świetny film z kapitalnymi kreacjami, nastrojową muzyką i przesłaniem.
Taki człowiek jak Irving powinien być pozbawiany prawa głosu w takiej sprawie dożywotnio. Dostać zakaz publikacji czegokolwiek.
Rasistów powinno się karać za same poglądy, a nie czekać aż zbiorą się w większą grupę i będą je realizować.

MarcoK

Za co jeszcze chcesz karać? Niektórym się marzy powrót do średniowiecza, widzę.

niunia123_filmweb

"Za co jeszcze chcesz karać? Niektórym się marzy powrót do średniowiecza, widzę."... niunia, czy jak się tam zowiesz... karać za to co Irving głosi. Zresztą w Austrii został za to skazany na 3 lata więzienia. Szkoda tylko, że odsiedział rok. Nie masz pojęcia co oznacza wolność słowa, a czym jest kłamstwo, pomówienia itp. Jeżeli pomówisz mnie publicznie to mam prawo do tego, żeby obronić się przed kłamstwem i wytoczyć ci proces. To jest właśnie moje demokratyczne prawo, którego ty nie rozumiesz (powrót do średniowiecza?). Jeszcze tylko napisz, że należysz do "stowarzyszenia płaskoziemców", to dobijesz sobie ostatnie gwoździe do trumny.

Return_of_the_Kat

a żydów karać powinno się za kłamanie i podawanie nieprawdziwej liczby ofiar w ilości 6 milionów ? Przecież to jest kłamstwo o czy wszyscy wiedzą... no może wiedzieli co starsi bo teraz to już im wbili tę liczbę do głów.
Więc karać przedsiębiorstwo holokaus za kłamanie w ilości ofiar żydowskich a nawet za wymyślanie sobie licz bo ona wzrastała aż do 6 milionów, wzrastała z ciągle rozrastającą się firmą przedsiębiorstwo holokaust która to zajmuje najdroższe budynki w najdroższym mieście w USA z czegoś płacić czynsz muszą i tak doszli do 6 milionów.
I teraz tą opowiastką uwiarygodniają takie Panie która to głosi razem z Grossem, że więcej żydów zabili Polacy niż Niemcy.

A karał byś takiego Grossa za głoszenie nienawiści do Polaków i głoszone przez niego kłamstwa ?

BTW prawo o którym mówisz nie ma nic wspólnego z demokracją, pleciesz zasłyszane frazesy człowieku. Demokratyczne prawo... już aż tak Ci mózg przepalili czy służysz Chabad-Lubawicz ?
To możemy demokratycznie pozbawić Cię prawa... do głoszenia głupot.

markin

Wpis ten razem z numerem IP użytkownika został właśnie zgłoszony do prokuratury. Rozpowszechnianie kłamstwa oświęcimskiego jest karalne.

ocenił(a) film na 8
MarcoK

"Rasistów powinno się karać za same poglądy, a nie czekać aż zbiorą się w większą grupę i będą je realizować."

Wtedy sam będziesz rasistą.

Podobno pewien znany nam człowiek wypowiedział te znamienne słowa
"kto z was jest bez winy niechaj pierwszy żuci kamień"
Ludzie lubią mieć wroga, bez niego czują się źle.
Ostatecznie nie ma dobrych lub złych ludzi są tylko dobre i złe czyny.
Nie uważam że istnieje zły naród (Arabia) są natomiast złe sposoby myślenia czy jak wolicie przekonania.

Nie lubię szufladek, nie stoję po żadnej stronie. Równie dobrze Hitler czynił rzeczy straszne ale zakładam że dla swoich bliskich potrafił robić rzeczy dobre.

My jesteśmy tacy sami.
Potępiamy pedofilii najbardziej na świecie, nie wiedząc że czasem tak bywa że to on był kiedyś ofiarami pedofila, jako małe dzieci.
Zło tworzy zło a dobro dobro. Nie możemy zmienić świata ale możemy zmienić siebie, wtedy uczynimy ten świat lepszym.

Często słyszę negatywne słowa o żydach, germanach i innych nacjach, uważam że to chore aby sprowadzać cały naród do jednego przekonania. Chore bo ten sam mechanizm stosujemy w kierunku Polaków, w kierunku naszych bliskich. W końcu zakładamy że znamy małżonka, żonę, że wiemy jakie ma pragnienia, co sprawia że jest szczęśliwa. oddalamy się od partnera i nawet o tym nie wiemy. Oddalamy się choćby dlatego że my i oni przecież nieustannie się zmieniamy.

mekotron

"...uważam że to chore aby sprowadzać cały naród do jednego przekonania..."

4 razy dawałem Cyganom/Romom szansę:
Raz o mało nie ukradli mi samochodu, raz obili mi gębę i ukradli walkmana, raz chcieli okraść, ale udało mi się uciec, a raz wcisnęli pierścień rybaka z tombaku - 8 razy większy niż moja obrączka, a 4 razy lżejszy.
Nie jestem homofobem, antysemitą, rasistą, ale ile ostatnich szans się należy?

ocenił(a) film na 8
Dexterb

To są twoje doświadczenia na których budujesz przekonania, rzeczywistość.

Moje musiało by wyglądać tak:

Dałem szanse cyganom/romom:
Znajomy z internetu wysłał mi za darmo kartę graficzną abym miał więcej FPS w grach.
Nie okradł mnie ani razu, nawet nie wiedział jak wyglądam. Dałem mu mój adres zamieszkania.

ale zarazem:

kilka razy chcieli mnie pobić, raz gość mi prawie że złamał nos. Pamiętam że raz zginęło mi 50 zł jak byłem na koloni.

Staram się być tolerancyjny, niestety to byli Polacy, sam jestem Polakiem, ale z doświadczeń muszę powiedzieć że to najgorszy naród pod słońcem.

Tak musiał bym napisać o własnym narodzie. Ale czy to prawda? nie. Po prostu żyję w Polsce, jest tu pełno polaków.
Większość ludzi używa generalizacji, zniekształca doświadczenia.
Ciągle to doświadczam.
Nawet mówimy że pogoda jest zła, lub dobra.
Nie ma złej pogody, tak jak nie ma złej rasy, koloru skóry, wyznania, ale są przekonania które nadają znaczenie rzeczą dzięki którym uznajemy że coś-jest-dobre, lub coś-jest-złe.

mekotron

mekotron... dawno nie czytałem steku większych bzdur napisanych w jednym poście, niż w twoim. Porównanie słów Jezusa z ewangelii do bycia rasistą... perfekcjonizm kretynizmu. Rasizm to rasizm. Nie ma dobrego określenia tego słowa czy osoby z takimi poglądami. To ktoś, kto uważa, że jego rasa ma wyższość nad innymi rasami, a to prowadzi do wniosku, że są lepsi i gorsi, ale nie z punktu widzenia samego człowieczeństwa, ale w określeniu tylko i wyłącznie ze względu na rasę. "Nie znam ciebie, ale wiedząc że jesteś żydem wiem, że jestem lepszy od ciebie". Ale w czym?! W piciu? Paleniu? W sporcie? W szachach? I taki ktoś jak ty mekotron-ie pisze o tym, że jak ktoś uważa, że rasistów należy karać za poglądy to sam jest rasistą. Piękny umysł, nie ma co.

ocenił(a) film na 8
Return_of_the_Kat

Dziękuję że odpisałeś na mój komentarz. Faktycznie nie ma co porównywać tego co ponoć powiedział Jezus, stwierdzam fakt że ludzie mają w "naturze" (wychowanie, społeczeństwo, przekonanie) ocenianie innych i szukanie w nich zła które mogą mieć w sobie. chcąc się wybielić, poczuć się od innych trochę lepszymi. Warto robić dokładnie odwrotnie, współczuć innym. Myślę też że słowo rasista nie odnosi się tylko do rasy tak jak to napisałeś, ale do wielu mniejszych lub większych czynników. Czy uważam że rasistów należy karać? hmm myślę że warto się oświecać, więc nie, nie uważam tak, warto przekazywać dobro, tylko w taki sposób możemy pomóc sobie i innym.

MarcoK

Więc tę Panią też powinniśmy pozbawić prawa wypowiedzi i posłać za kratki tak samo Grossa. O wypowiedziach w stylu "Polacy zamordowali więcej żydów niż Niemcy" nie wspomnę które to sobie ta pani i Gross wypowiadają. Już o kłamstwach w liczbie zamordowanych żydów nie wspomną, dobili do magicznej Kabalskiej liczby 6.

madzial13

Kolejna yntelygentka, która tylko potrafi obrażać tych, którym się nie podoba film uznawany przez nią za arcydzieło. Denial to film słabiutki. Łopatologiczna prawda pchana do głów z lekkością i wirtuozerią młota pneumatycznego. Połowa scen to Lipstadt patrząca z byka a to na swojego adwokata, a to na Irvinga. Katyń przy tym filmie wychodzi na genialny - tu jest dopiero doza taniego sentymentalizmu - Lipstadt i te jej wizje w Auschwitz, wyskakująca ciągle zza węgła ocalała, łapiąca Deborah za przedramię i szepcząca, że jest coś winna tym, którzy zginęli. Do tego złowrogi wykrzywiony Irving.

niunia123_filmweb

a prawda jest taka, że pani sobie współpracuje z przedsiębiorstwem holokaust i jest przez nich opłacana i jaka ckliwa na wypociny Grossa no i o tym, że mówi iż więcej Polacy zamordowali żydów niż Niemcy w filmie nie ma a szkoda więcej by Polaków te wypociny obejrzało.
No już ten tekst młodego prawnika po ogłoszeniu wyroku jak do niej mówi, przez co daje gwarancję widzom, że ten wyrok udowadnia, że wszystko co napisała w książce jest prawdą i jaka ważna jest jej książka. Chyba nie o to był spór jak i nie tego dotyczył wyrok.
Ale jak już to magiczna liczba Kabały 6 pojawia się w filmie oczywiście 6 milionów żydów zamordowano w obozie co jest kłamstwem liczba rosła z apetytem przedsiębiorstwa holokaust aż sobie dobili po latach do magicznej szóstki sekty Kabała i CHabad-Lubawicz.

Czekam na taki spektakl kinowy o wspaniałym Grossie i jego wypocinach i nienawiści do Polaków.

madzial13

właśnie rzecz w tym, jak bardzo zaplątaliśmy się w wolności słowa, demokracji i poprawności politycznej,

To wybieraj - albo wolność słowa i wywalamy do kosza kłamstwa oświęcimskie, takie śmakie i owakie, albo właśnie przestajemy czcić bożka lewicy zwanego poprawnością polityczną, która zrównuje powiedzenie: ,,ofiar Holocaustu nie da się policzyć i to wcale nie musiało być żadne 6 milionów" ze stwierdzeniem: ,,Holocaustu nie było, Hitler lubił żydów, a tak w ogóle gdzie jest pisemny rozkaz Hitlera" i robi z człowieka neonazistę/rasistę/antysemitę/negacjonistę.

niunia123_filmweb

"Prawdziwa" wolność słowa to wolność do mówienia wszystkiego, czy tak?

ocenił(a) film na 8
zweistein

Chyba tak, tylko że można ją pomylić z pozwoleniem na obrażanie, dyskryminowanie itp. Myślę że jest różnica między rozmawianiem o własnych przekonaniach a obrażaniem ludzi lub narzucaniem własnego zdania jako jedyne słuszne.

mekotron

Sprzecznośc. Albo-albo.

mekotron

dyskryminowanie ? Ale nazwać kogoś nietolerancyjnym to już może tolerancyjna osoba ?

zweistein

"Jesteś złodziejem i mordercą"
To pomówienie, kłamstwo i zniesławienie czy wolność słowa czyli prawo do mówienia czegokolwiek, na co tylko mam ochotę?

ocenił(a) film na 8
niunia123_filmweb

Dwie skrajności. Życie jest jak tęcza, lub odcienie szarości. Mamy wiele wyborów, nie jeden.

"albo rybi albo akwarium" Takie znane polskie powiedzenie. a przecież rybki warto trzymać w akwarium, po co nam akwarium bez rybek lub odwrotnie? Da się je mieć obie.

"pierwszy milion trzeba ukraść"

"nie kochaj za głęboko"

i tak dalej.
Tworzy to nasz światopogląd, to kim jesteśmy, naszą polską mentalność.

niunia123_filmweb

niunia... przegięcie to mało napisane. Czytając twoje wypocone teksty ma się wizję, że nad klawiaturą wisi zapocona gruba baba, której w życiu nie wyszło, ale jak Krycha z pisu ma zawsze swoją własną prawdę. Pisz sobie dalej o poprawności politycznej czy o wolności słowa. Mało ma się to do tematyki poruszanej w filmie. W szeregu państw zachodniej Europy jak i w Polsce istnieją obostrzenia prawne nakładające na organy państwowe obowiązek ścigania z urzędu osób szerzących kłamstwo oświęcimskie. Krótko i na temat. Nie ma to nic wspólnego z wolnością słowa, czy też poprawnością polityczną o której pieprzysz jak połamana.

niunia123_filmweb

6 milionów nawet nie było 4 milinów żydzi z biegiem lat dokładali sobie ofiar bo się przedsiębiorstwo holokaust rozrastało i trzeba było ciągnąć większą kasę aż sobie dobili do sławetnej już żydowskiej 6-tki magiczna dla Kabalistów, Chabad-Lubawicz i innych, wszystko u żydów się dzieje z szóstką (6) w tytule.
Sam pamiętam jak liczbę ofiar żydzi podawali 3 miliony i to historycy i badacze uważali za przesadzoną. Więcej Cyganów zamordowane niż żydów ale Cygani nie siedzą w hollywood.

madzial13

Prawda jest tylko jedna, nie da się posadzić dwóch tyłków na jednym sraczu. Konflikt to podstawa egzystencji nie tylko świata ożywionego a bez konfliktu nie było by życia.

madzial13

film ma promować książkę tej Pani i ją uwiarygodnić nic poza tym. Czekam na taki filmik o Grossie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones