film

Kameleon

2001
1 godz. 54 min.
5,2 1 066
ocen
5,2 10 1 1066
331
chce zobaczyć
Noc, mgła, deszcz. Wąska mazurska droga, okolice Wielbarku. Rozpędzone tiry. Samotny mężczyzna za kierownicą starego samochodu spieszy do domu na koncert córki. Już jest... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Kameleon zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

W samo południe
Znajomy, którego chciałam ostatnio wyciągnąć do kina, zapytał: "A jakiej produkcji ma być ten film? Bo jak... ... czytaj więcej
false
Kinga Kozakiewicz

Noc, mgła, deszcz. Wąska mazurska droga, okolice Wielbarku. Rozpędzone tiry. Samotny mężczyzna za kierownicą starego samochodu spieszy do domu na koncert córki. Już jest spóźniony. Wyprzedza tiry, zdążając ku swemu przeznaczeniu. Tym przeznaczeniem jest młodziutka zaćpana dziewczyna, tańcząca na drodze i wymachująca podpaloną kurtką jakNoc, mgła, deszcz. Wąska mazurska droga, okolice Wielbarku. Rozpędzone tiry. Samotny mężczyzna za kierownicą starego samochodu spieszy do domu na koncert córki. Już jest spóźniony. Wyprzedza tiry, zdążając ku swemu przeznaczeniu. Tym przeznaczeniem jest młodziutka zaćpana dziewczyna, tańcząca na drodze i wymachująca podpaloną kurtką jak pochodnią. Cudem omijają ją rozpędzone ciężarówki... Mężczyzna jest komendantem miejscowego posterunku policji, dziewczyna narkomanką z pobliskiego schroniska odwykowego. Ona zginie pod kołami, a on zrobi wszystko, żeby wyjaśnić, co robiła w nocy na drodze... Będzie jak anty-kameleon, który heroicznie nie chce upodobnić się do otoczenia: skorumpowanej władzy i policji, szacownych biznesmenów-gangsterów gwałcących małolaty i dealerów narkotyków sprzedających towar nawet pod oknem burmistrza. Nazywa się Kamelski, lecz wszyscy nazywają go Kameleon.

dystrybucja
ITI FILM STUDIO
studio
Studio Filmowe im. Karola Irzykowskiego (produkcja) (produkcja wykonawcza) / Telewizja Polska
tytuł oryg.
Kameleon
inne tytuły
Chameleon USA
Więcej...
Film kręcono w Szczytnie, Wielbarku i Pasymiu (Polska).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Nudny

  krzys133 ocenił(a) film na 3

  Oglądałem ten film z godzinę, może trochę dłużej, ale do końca nie wytrzymałem. Strasznie nudny, przeciągany mało elementów sensacyjnych.

 • Moim zdaniem całkiem niezły polski film. Aż się dziwię, że ma tak niską ocenę. Fajnie ukazuje walkę z mafią w polskich realiach.

 • "Gębala" ponownie posadzili , Janek "Ucho" pracuje chyba w Danii, reszta się zresocjalizowała poprzez dzieci ,małżenstwa itp. wiec Kameleon załatwił Wielbark.

  • Jak na Polski film akcji to nawet dobry, trochę przy nudnawy. Ale jak wsłuchać się w wypowiedzi Leona czy dialogi innych bohaterów można usłyszeć kilka ciekawych elementów moralizatorskich lub różnych ciekawych opinii.

   • Nico Made in Poland

    ppp84 ocenił(a) film na 6

    Szturm sprzętem rolniczym, dogrywane audio przy scenie pościgu motorówki (tam akcja z siatką była komiczna), "popisy" kaskaderskie Jaguarem na szosie...można było by tak długo. Archaiczna oprawa tego filmu przy pierwszym z nim kontakcie odrzuca na parę dobrych metrów...a potem nie pozwala się do...