PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=853975}

Kamera

Body Cam
4,8 2 273
oceny
4,8 10 1 2273
Kamera
powrót do forum filmu Kamera

Nie dość, że czarny obraz, to na dodatek czarni bohaterowie. Generalnie czarno to widzę. Czy filmy z białymi bohaterami są dzisiaj niepoprawne poliltycznie?

ocenił(a) film na 2
Julian_Mach

Tak, tak - ja też "widzę ciemność". Rasizm w czystej - że się tak wyrażę - postaci. Nazywaj rzeczy po imieniu, tzw. poprawność polityczna to nic innego niż cenzura.

ocenił(a) film na 3
Krzypur

Masz absolutna rację, to rasizm "au rebours", a dzisiaj jest taki klimat, że człowiek boi się zamówić czarną kawę, bo nie wie, czy nie jest to mowa nienawiści.

ocenił(a) film na 2
Julian_Mach

Niestety.

Krzypur

W sensie cenzurą jest nie mówienie o innych ludziach źle? Ty pewnie nawet nie wiesz co to znaczy "poprawność polityczna". Jak wiekszość dzieciaków które tego hasełka używają.
I nie - ten film jest w zasadzie niepoprawny politycznie :D

ocenił(a) film na 2
Iwona_Klich

Dziękuję Ci za słowo "dzieciak". Mówienie źle czy dobrze o innych świadczy o człowieku, natomiast tendencja, by o pewnych ludziach, rasach czy narodach mówić dobrze lub wcale jest cenzurą.

Julian_Mach

"Czy filmy z białymi bohaterami są dzisiaj niepoprawne poliltycznie?" - tak, ale tylko w wyobrażeniu debili. Ból dupy o to, że w amerykańskim filmie bohaterowie są czarni, to jakiś wyższy poziom spier.dolenia. Oczywiście nikt poza rasistami nie ma z tym żadnego problemu, bo niby jaki tu ma być problem?

ocenił(a) film na 3
yossarian84

Zwolennicy poprawności politycznej z konieczności lubią posługiwać się inwektywami, bo doskonale wiedzą, że to ich jedyne argumenty w jakiejkolwiek dyskusji. Jak widać, starasz się być idealnym przedstawicielem tej osobliwej odmiany cenzury i moje gratulacje - jesteś w tym dobry! Pamiętaj jednak, że i zwolennicy rasizmu (a sądząc po wpisie zaliczasz mnie do tego, nawiasem mówiąc bardzo obszernego, grona) potrafią obrażać swoich interlokutorów, tym bardziej, że mają w tym zakresie znacznie dłuższą tradycję.
A na marginesie - jeśli ktoś nie umie widzi problemów, to wcale nie oznacza, że ich nie ma, tylko taki nieszczęsny osobnik posiada niedostateczne walory umysłowe, aby móc je dostrzec i zanalizować. Cóż, wyrazy współczucia.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 3
yossarian84

No tak, w amerykańskim " multikulturowym społeczeństwie" jest około 12% czarnych i około 72% białych, ale dziwnym trafem obecnie to czarni dominują w filmach serialach, oczywiście nie jest to absolutną regułą, ale trudno uznać za przypadek, że ostatnio zdarza się to coraz częściej. Pociesz się, że oglądam nie tylko stare, ale i nowe filmy, nawiasem mówiąc znacznie częściej. Nie chce mi się poszukiwać, ale przykładowo ostatnio mamy "Tenet", serial "Wychowane przez wilki" (Ojciec!), że nie wspomnę o "Krainie Lovecrafta".
Opacznie rozumiana "wielokulturowość", nowocześnie nazywana multikulturowością, a także pobłażanie wymuszanym przez ich przedstawicieli postawom doprowadzi do tego, że kiedyś obudzimy się w społeczeństwie kundli. W tych, wcale tak nieodległych, czasach,faktycznie na maturze z matematyki najbardziej złożonym problemem będzie znalezienie i pokolorowanie drwala, ubiorem wyjściowym stanie się dres i "najki", obsługę kałacha pozna każdy już w podstawówce, a dowolne dragi (jak pisał dawno, dawno temu Dick) będzie się kupowało w sklepie. Lenin powiedział, że kapitaliści są na tyle głupi, by sprzedać sznur, na którym zostaną powieszeni. Jako przeciwnikowi komunizmu przykro mi przyznać, że jednak miał rację.

Julian_Mach

Nie można być zwolennikiem poprawności politycznej - to nie jest partia polityczna.. to jest po prostu sposób mówienia, tak by nie obrażać innych ludzi. I tyle, nic więcej tu nie ma :D

ocenił(a) film na 3
Iwona_Klich

Nie można być zwolennikiem nocnych spacerów - to nie jest partia polityczna... to jest po prostu sposób chodzenia w taki sposób, anie być obrażanym przez biomasę przewalającą się ulicami od świtu do zmroku. I tyle, nic więcej tu nie ma: CH -> D!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Julian_Mach

Ile za taki post teraz płacą?

ocenił(a) film na 3
Goldencar

Tobie? Nie mam pojęcia, sam (sama? samo?) mi powiedz, ale przypuszczam, że dużo nie zarobisz, jeśli urokami swojego intelektu będziesz się starać uwodzić potencjalnych mocodawców.

Julian_Mach

Nie dam ci już więcej zarobić kolego... dlatego nie odpowiem.

ocenił(a) film na 3
Goldencar

Cóż, jakoś to przeżyję, ale dobrze, że chociaż "kolego":)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones