Kamienie na szaniec

2014 1 godz. 47 min.
6,7 92 737
ocen
6,7 10 92737
25 141
chce zobaczyć
5,1 8
ocen krytyków
{"rate":5.125,"count":8}
{"type":"film","id":682011,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Kamienie+na+szaniec-2014-682011/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Kamienie na szaniec
  • MarcioHan ocenił(a) ten film na: 6

Ten film jest nieporównywalnie lepszy od Miasta 44. Nie ma wymyślnych efektów specjalnych, ma świetny klimat, świetną muzykę. Gra aktorska mogła by być lepsza, ale to już nie ważne. Film dostaje 8/10 ode mnie, ponieważ kilka razy miałem mieszane uczucia. Nie obchodzi mnie zgodność z książką, dla mnie najważniejsze jest to, że pięknie pokazał powagę Powstania Warszawskiego, a nie jakieś Dubstepy, TFU!

• MarcioHan A co to ma z Powstaniem Warszawskim wspólnego? Akcja dzieje się w 1943.

• MarcioHan A gdzie tam Powstanie?

• MarcioHan ocenił(a) ten film na: 6

Increibla Co ja piszę, nie Powstanie Warszawskie, tylko ogólnie lepiej pokazał życie podczas Drugiej Wojny Światowej. Nawet sami weterani Powstania Warszawskiego po premierze Miasta 44 mówili, że to nie tak wyglądało, że Miasto 44 to film zbyt cukierkowy. A to co widzieliśmy na youtube, to rozmowy z weteranami PRZED premierą filmu, mówili to, co im kazano.

• MarcioHan Miasto 44 jest dużo lepsze. A harc..... to chorzy psychicznie ludzie, a harce..... to gów......
    Przepraszam za wyrażenie. ;)

• MarcioHan Niby 8/10 dałeś, a ocenę jaką wystawiłeś to 6/10. Kłamczuszek niegrzeczniuszek z Ciebie :>

• Kate_Bennet ocenił(a) ten film na: 6

Mayk_L No właśnie :)

• MarcioHan Taki świetny, och ach i tylko 6 gwiazdek?

• AKlR4 ocenił(a) ten film na: 8

MarcioHan Wiesz o tym że na forum widać twoją prawdziwą ocenę? Chyba że zmieniłeś zdanie to luz. Napisz dlaczego obniżyłeś.

• AKlR4 Pewnie nie wie dlaczego obnizyl. Nastepny co filmy ocenia jak krytyk lol. Cebula

• użytkownik usunięty

MarcioHan Może powinni nakręcić jakiś film o tych czasach i walkach taki jak ,,Kamienie na szaniec'' z dobrymi scenami ,,Miasto 44''.

• majkalipcowa ocenił(a) ten film na: 8

MarcioHan Piszesz, że film świetny, że dajesz 8, a w ocenie masz 6. Czyżbyś bał się dac polskiemu filmowi 8? Bo co? Bo inni krytykują? Oczywiście, że jest o niebo lepszy od Miasta 44. I tak na marginesie - Kamienie na szaniec są o akcji pod Arsenałem, a nie o powstaniu warszawskim.

• chemas ocenił(a) ten film na: 6

MarcioHan Od Miasta 44 wiele polskich filmów traktujących temat okupacji jest lepszych. Film jest niezły, ale i tak próbowano zrealizować go na nowoczesną modłę, parę razy wychwyciłem jakieś takie nagłe przyśpieszenie kamery, no i muzyka.

• basiaz1970 ocenił(a) ten film na: 6

chemas A ja uparcie wolę wersję z lat 70tych...moim zdaniem lepsze aktorstwo, lepszy rytm filmu

• chemas ocenił(a) ten film na: 6

basiaz1970 to własnie o tym piszę

• nyna79 ocenił(a) ten film na: 6

basiaz1970 No właśnie oglądało się to w miarę ciekawie, ale zupełnie bez większych emocji i wzruszenia. Na "Akcji pod Arsenałem" , co prawda parę ładnych lat temu, trochę się popłakałam.

• majkalipcowa ocenił(a) ten film na: 8

nyna79 A to prawda, Akcja pod Arsenałem zrobiła na mnie ogromne wrażenie lata temu.

• _nika_dawf ocenił(a) ten film na: 9

MarcioHan Miło mi z tym co mówisz, bo się z tobą zgadzam i cieszę się, że ktoś również myśli tak, jak ja.