PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=682011}
6,7 98 112
ocen
6,7 10 1 98112
5,4 14
ocen krytyków
Kamienie na szaniec
powrót do forum filmu Kamienie na szaniec

Postać Alka

ocenił(a) film na 7

Ogólnie film rewelacyjny, ale jedno co mnie zdziwiło i trochę rozczarowało to postać Alka. Z
niewiadomych powodów autorzy filmu postanowili zrobić coś dziwnego z tą postacią, bo dopiero w
połowie filmu zorientowałam się, że to Alek. W dodatku jego przyjaźń z Rudym nie była nawet
wspomniana, a był on przecież jego najlepszym przyjacielem. Zginął jakby przypadkowo, w akcji pod
Arsenałem (chyba jeszcze z innym chłopakiem?), a kiedy potem jego śmierć została wspomniana,
Zośka nawet się nie przejął, dziwne....
Mam jeszcze zastrzeżenie do śmierci Zośki, kiedy umierał na jego twarzy było widać ulgę, takie
jakby "nareszcie! nie muszę już walczyć" a przecież on bardzo chciał walczyć za Polskę i nawet nie
myślał, że zginie w takich okolicznościach.

d99_fw

Dla mnie też zabrakło Alka, był pokazany tylko trzy razy, powiedział dwie kwestie i to wszystko. Książki nie czytałam, ale podobno jest w niej tak samo ważną postacią jak Rudy i Zośka. I sposób w jaki ukazali jego śmierć też mi się nie podobał, ledwie było o tym wspomniane. Mimo iż film jest świetny i bardzo mi się podobał, to brakowało mi w nim Alka.

ocenił(a) film na 7
d99_fw

Dla mnie film był okej, ale strasznie komercyjny. Okej, można obejrzeć, ale z książką się słabo zgadza. Poza tym, serio bardzo boli to, jak pominęli Alka. Dla mnie to była najlepsza postać w książce, a tu po prostu go zlali i zajęli się dwójką "gołąbków". Nie wiem, czy to przypadkiem nie ze względu na panującą modę na homoseksualizm. Może mam mylne wrażenie, no ale cóż, to ma taki nieprzyjemny posmak.
Jednak lepiej obejrzeć dawną "Akcję pod Arsenałem", a przede wszystkim przeczytać książkę. Bez tego film może bardzo zmienić pogląd na lekturę.

ocenił(a) film na 9
Bazyl98

Gdyby robili cokolwiek ze względu na panującą, jak to ująłeś, "modę na homoseksualizm", Rudy i Zośka nie mieliby dziewczyn, prawda? Sądzę, że Twoje wrażenie rzeczywiście jest mylne.

ocenił(a) film na 7
aiiish

Może i faktycznie masz racje, ale mimo wszystko, dla mnie było zbyt mało Alka. W końcu cała trójka była ważna, nie tylko ich dwóch.

ocenił(a) film na 9
Bazyl98

To jest fakt i niemal wszyscy są niezadowoleni z powodu zbyt małej ilości scen z Alkiem. Jestem ciekawa, jaki reżyser miał w tym cel. Jeżeli o mnie chodzi - oceniam film na 9, może więcej Alka przesądziłoby o jeszcze jednej gwiazdce. Cóż.

d99_fw

Zośka miał ulgę na twarzy ponieważ nie chodziło o to że nie chce walczyć , bo przecież chciał. Po prostu czuł się winny za tortury i śmierć Rudego , (w książce też Alka) tego chłopaka co zginął podczas wynoszenia rzeczy z domu , czy choćby za zabranie chłopaka od jubilera na Szucha. Myślę że cały czas miał przed oczyma obraz tej ciągłej śmierci , sam chciał umrzeć , popełnić samobójstwo , ale może brakowało mu odwagi , albo chciał cierpieć tak jak oni. To chodziło głównie o to ,, czemu ja żyję , kiedy oni musieli zginać ?" Poczuł ulgę kiedy dostaję strzał bo wiedział że teraz nikt nawet on sam nie będzie już sie obwiniał za śmierć przyjaciół.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones