PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=440586}

Kanibale

Frontière(s)
5,7 13 723
oceny
5,7 10 1 13723
4,0 5
ocen krytyków
Kanibale
powrót do forum filmu Kanibale

To co mi się podobało we Frontiere(s) to nowe spojrzenie na kanibalizm. Owszem, jest rodzina która żywi się ludzkim mięsem, ale nie pożera go na żywca ochlapując się krwią, tylko wykwintnie podaje w formie pieczeni posypanej przyprawami. Scenka obiadu przypadła mi do gustu najbardziej - niby zwykła uczta...ale dobrze wiesz, że to chrupiące i apetyczne mięsko pochodzi z nogi jednego z bohaterów. Nice1

ariadna9mm

Ciekawe czy byłabyś taka uradowana gdyby to była twoja noga...
Po co ludzie kręcą takie filmy? i dlaczego plakat z tego potworka kinowego wisi koło mojego domu? :-/

LV426

gdyby to mie mieli zjeść nie miał bym nic przeciwko pod warunkiem ze to by były jakieś fajne laski

ariadna9mm

Ciekawe czy byłabyś taka uradowana gdyby to była twoja noga. Po co ludzie kręcą takie filmy? i dlaczego plakat z tego potworka kinowego wisi koło mojego domu? :-/

LV426

Sory za podwójny post. Filmweb jak zwykle wariuje...

LV426

To ja może zacznę od plakatu, bo mi łatwiej - wisi koło Twojego domu, bo z pewnością została tam wykupiona reklama :) swoją drogą, ciekawe że na gołe baby na billboardach jakoś nikt nie narzeka...albo na reklamy Piły IV z obciętą głową na wadze...

Czy byłabym uradowana gdyby to była moja noga? No cóż...myślę, że mówimy o filmie i jego konkretnym nurcie, czyli horrorom o kanibalizmie. To czy byłabym uradowana nie ma tu nic do rzeczy. Pytasz po co ludzie kręcą takie filmy...z jednej strony żeby się bać (w końcu to horror), z drugiej po to aby może pokazać część człowieka (może nie była to idea świadomie towarzysząca twórcom Frontiere(s)). Nie możesz zaprzeczyć, że w historii ludzkośći akty kanibalizmu występowały, występują i będą występowały. Taki człowiek już jest. Czasem zjadaliśmy się pod przymusem, a czasem z dużego apetytu (patrz niektórzy seryjni mordercy). Było nie było chętnie bym Twoje pytanie przeformuowała:

- Po co ludzie chodzą na takie filmy, skoro nie podoba im się okrucieństwo i kanibalizm? Przecież wyraźnie napisali na plakacie: To nie jest film dla normalnych ludzi i Film zawiera sceny okrucieństwa. Skoro widziałeś ten film mimo tych ostrzeżeń to możesz mieć pretensje tylko do siebie. A jak nie widziałeś i marudzisz...to trochę nie wiem po co.

ariadna9mm

taki jest czlowiek?! w historii ludzkosci akty kanibalizmu sie zdarzaly, ale czlowiek taki nie jest! no chyba ze ty akurat jestes takim zwierzeciem, to jest odchyl dziewczyno, choroba psychiczna, mozg takiego czlowieka funkcjonuje inaczej niz normalnych ludzi! wszystkie twoje posty ktore przeczytalam sa najbardziej obrzydliwe na tym forum! z takim zapalem piszesz o najbardziej brutalnych scenach, o jakichs pieczeniach z ludzkiego uda. podniecaja cie takie rzeczy? dobrze ze cie nie znam, bo balabym sie z toba wyjsc na piwo wieczorem, wszystko ma swoje granice, jakies granice dobrego smaku, nie mam nic przeciwko podobnym filmom ale podniecanie sie tym to juz przesada!! starasz sie pisac jakims wysublimowanym jezykiem a tresc tego co piszesz spada do poziomu czlowieka z epoki kamienia lupanego. a tak przy okazji poczytaj troche na temat ludzkich anomaliow a nie piszesz bzdury o jakiejs ludzkiej naturze o ktorej najwyrazniej nie masz pojecia

agata_80

Odpuściłbym Ariadnie, ponieważ (niestety) ma trochę racji. Generalizujesz Agata, ot co. Bo co człowiek to natura. I możesz się oburzać, że ludzie wcale tacy nie są, ale tak naprawdę to sama pleciesz głupoty; przecież oboje doskonale wiemy, że bywają.
I nie ma co walić truizmami, szczególnie, że Ariadna próbowała tylko trzeźwo ustosunkować się do posta niejakiego LV426. Nie zauważyłem w jej wypowiedzi rumieńca na twarzy wywołanego podnieceniem. A u ciebie owszem. Z innych powodów, ale zawsze. ;)
Pokój z Wami

pazoozoo

A ja jakis czas temu rzucilem horrory, bo uwazam ze to jedna wielka bzdura...Uwierzcie mi, obejrzalem naprawde duzo tego typu filmoow i po tym wszystkim stwierdzam jedno - bezsens. Pamietam co ludzie w tym widza, bo sam kiedys tak to postrzegalem...ale z czasem zmadrzalem-ogladanie ludzkiej smierci i to jeszcze dodatkowo ukazanej w wyjatkowo brutalny sposoob, nie daje totalnie nic, gorzej, odbiera wrazliwosc na ludzka krzywde...duzo osoob moze sie nie zgodzic, ale to mooj poglad i jestem z niego wyjatkowo dumny:) Jesli horror ma byc horrorem, to ma byc straszny (szacunek dla shutter'a, pomimo ze go wiecej nie obejrze:P), a nie obrzydliwy - wg mnie (a wiec nie musisz sie z tym zgodzic) GORE to jedna wielka pomylka ludzkosci...A fascynacja tym gatunkiem to faktycznie przesada (pelen respect, Agata:) I uwazam, ze nie ma to jak komedia, badz fantastyka (i inne gatunki tez, w ktoorych nie chodzi tylko o smierc...), bo daja o wiele wiecej po obejrzeniu (smiech, poruszanie wyobrazni, wrazliwosc) niz patrzec na okrucienstwo, ktoore w rzeczywistosci jest tym, czego sami najbardziej nie chcemy doswiadczyc...Ale to jest moje zdanie zaznaczam i jesli ktos lubi ten typ filmoow, to chooj w to - jego strata:) Peace.

djwilkopc

Zgadzam się jak dla mnie filmy Gore są do bani lepsze są Horrory tajemnicze których nie idzie przewidzieć jak dla mnie takie były Egzorcyzmy Emilie Rose,Shuter,szósty zmysł.

ocenił(a) film na 4
mag20

Tez sie zgadzam. Jak dla mnie filmy gore w ogole nie sa straszne.

pazoozoo

to poczytaj sobie inne posty tej laski to zrozumiesz co mam na mysli piszac podniecenie. a co do wystepowania takich ludzi, owszem istnieja, ale to nie sa normalni ludzie tylko doslownie chorzy- dlatego zdaje sobie sprawe z ich istnienia i jak wczesniej napisalam nie mam nic przeciwko takim filmom tylko przeciw wypowiedziom takich osob jak ariadna - to rowniez jak dla mnie ociera sie o chorobe

agata_80

Tak więc amen i niech niektórzy idą dalej Rydzyka słuchać (dwie osoby na tym forum naprawdę go słuchają ) :) A ja i tak pójdę na ten film bo mi Romuś nie wcisnął mundurka cnoty :P

kosciej_99

innym film sie podoba innym nie. A po co ludzie kreca te filmy zeby sie bac tak jak juz ktos wczesniej napisal, a jak Ci nie pasuje to nikt Ci nie kaze ogladac tego typu filmow. Ja lubie pile, hostela, teksanska masakre, rec i pewnie ten film rowniez mi przypadnie do gustu. Co do innych to ja mam mocne nerwy i tylko na rec sie balem (bylo pare momentow). Wiekszosc ludzi o slabej psychice, ktorzy sraja w gacie na takich filmach to wiadomo ze beda go krytykowac i mowic ze: "Po co ludzie kreca takie filmy?". Nie podoba sie nikt Ci nie kaze ogladac i basta.

bandofbrothers

Mylisz się. Ja krytykuję te filmy ponieważ one NIE są straszne. I mam w dupie czy aktorzy będą się kroić nawzaje czy gwałcić... Po prostu oglądam to jak taką gównianą papkę - i nie kibicuję bohaterom, ani dobrym ani złym.
A po drugie CHCIAŁBYM obejrzeć dobry horror, taki jak dawne filmy Hirchcocka czy choćby Draculę Coppoli - tylko nie ma teraz już takich film. Są tylko flaki, mordobicia, ucinanie fiutów - krótko mówiąc niesmaczne nudy.

kosciej_99

kosciej 99 - jestes strasznie plytki, dzielisz ludzi na sluchajacych rydzyka i takich co uwielbiaja patrzec jak czlowiek wp.. czlowieka na obiad? no to ja ci gratuluje. nie wiem co ten torunski idiota ma tu do rzeczy ale piekne masz skojarzenia, prosze o wiecej:) tylko nie wypowiadaj sie pode mna przypadkiem
ariadna - to ze akty kanibalizmu sie zdarzaly i beda sie zdarzac to nie znaczy ze taka jest natura czlowieka, rownie dobrze mozesz napisac ze czlowiek skoro od zawsze mordowal jest z natury morderca, albo skoro zdarzaly sie przypadki molestowania seksualnego dzieci to natura czlowieka jest molestowanie seksualne dzieci - tak w malym skrocie prostym chlodnym jezykiem co bys zrozumiala o co chodzi. choroba psychiczna nie jest standardem, jest wypaczeniem tej natury o ktorej tak bez sensu piszesz

agata_80

No dobrze agatko, to ja w takim razie się chłodno do Ciebie ustosunkuję (i dziękuję z góry pazoozoo za rozsądną ocenę).
Rozpocznę od zacytowania Twojego posta:
"w historii ludzkosci akty kanibalizmu sie zdarzaly, ale czlowiek taki nie jest!"

sama sobie w tym zdaniu przeczysz. Skoro się zdarzały (i zdażają!) to znaczy, że człowiek taki jest! i rozumiem, że wolałabyś aby taki nie był i być może sama się nie podejrzewasz o takie zachowanie, ale:
1) Zofia Nałkowska "Medaliony" (jedno z najostrzejszych realnych doświadczeń jakie zostały opisane moim zdaniem) - czyli obóz zagłady dla kobiet w Ravensbruck i wrzucenie kobiety do bunkra, w którym składowano martwe ciała. Kobieta była tak głodna, że zaczęła jeść rozkładające się szczątki.
2)13 października 1972 rok. Katastrofa lotnicza urugwajskiego samolotu w Andach. Ocaleni ludzie mieli wybór - głodować, lub zjeść ciała martwych ludzi. Część z nich (nie wszyscy) zdecydowała się na kanibalizm. I w dodatku została potem uratowana (i nie byli to źli ludzie...)
3) Lata 1932-1933 - Wielki głód na Ukrainie (za Wikipedią). Ludzie zjadali siebie nawzajem.

Nie trzeba być złym i chorym...ale są aspekty człowieka, którym nie możesz zaprzeczyć (chociaz bardzo byś chciała). Możesz od tego odwracać wzrok (Twoje prawo), ale nie możesz innym zabraniać zmierzania się z tym. Nie oglądam tych filmów, bo czuję podniecenie. Oglądam je, bo nie moge uwierzyć do czego człowiek jest zdolny. A Frontiere(s) to nie horror o wilkołaku, czysta fantazja. To film o ludziach. I takich filmów się najbardziej boję.

Na sam koniec cytat z Herlinga Grudzieńskiego:
"Człowiek jest ludzki, w ludzkich warunkach"
...czasami warunki nie są ludzkie...

ariadna9mm

pomijam tę całą dyskusję, bo czy w naturze ludzkiej jest kanibalizm czy może jest on EFEKTEM WYPACZENIA NATURY LUDZKIEJ (o czym właśnie pisze Herling-Grudziński, nie o żadnym kanibalizmie jako takim - i nie zagłębiam się tu w zagadnienia ludów pierwotnych, plemion afrykańskich i indiańskich, rytualnego zabijania ludzi - mówimy o XX wieku, przywołujesz współczesne przykłady, które WCALE NIE SWIADCZA o tym, że kanibalizm leży w naturze ludzkiej, wręcz przeciwnie), zostawiam to rozstrzygnięcia antropologom, psychologom i komu tam jeszcze. faktem jest, że horrory często absurdalizują pewne pojęcia i zamiast koncentrować się na aspekcie psychologicznym, emanują okrucieństwem dla samego okrucieństwa. gdzie tu miejsce na refleksje przy tak płytkim przekazie? o ile w ogóle możemy o takowym mówić.

Film o ludziach... mało to horrorów o ludziach było? i zawsze w nietypowych, NIENORMALNYCH okolicznościach. wydaje się, że Ty niemalże ten film jak dokument traktujesz. celem horroru jest straszyć. w efektowny i zaskakujący sposób. nie uwierzę w żadne dodatkowe ideologie. oczywiście pomijam cały nurt fantastycznego horroru azjatyckiego. ale tam wchodzą w grę aspekty duchowości, zbrodnia i kara, zagubione dusze. a tu? no kanibale. ale nie mów mi, proszę, że to o naturze ludzkiej i że jakiś głębszy wymiar ma ten film, poza kolejną 'mrożącą krew w żyłach' historią o jedzeniu ludzi na obiad.

karo_phoenix

Żaden z moich przykładów nie wykroczył poza XX wiek. Czytaj uważnie. Mówie o kanibalizmie cywilizowanych krajów. Ukraina, niemieckie obozy zagłady, katastrofa w Andach.
Grudziński nie mówi o kanibalizmie, bo całe szczęście się z nim nie spotkał (albo o tym nie pisze). Ale mówi o dehumanizacji i odczłowieczeniu. Tyle że dzieje się to w przypadku normalnych ludzi, a nie degeneratów.
Powołuję się na przykłady, które świadczą, że kanibalizm leży w ludzkiej naturze, jeżeli człowiek znajduje się w sytuacji ekstremalnej. Gdyby nie leżał w naszej naturze, to Ci ludzie z samolotu w Andach nie jedli by się nawzajem, tylko poumierali z głodu. W ludzkiej naturze leży również przetrwanie, które jest instynktem podstawowym (chociaż ie u wszystkich...w Andach też nie wszyscy jedli ludzi). Rozstrzygam to bo jestem na 5tym roku psychologii (czyli niejako w swoim poście zostawiłeś to rozsrzygnięcie mi).

Ok, we Frontiere(s) aspekt psychologiczny jest mocno okrojony lub nawet pominięty. Ale dlatego polecam Ci przeczytać mój pierwszy post, w którym główną intencję jaką przypisuję twórcom jest stworzenie horroru dla tego, aby przestraszyć (czyli dla rozrywki...ludzie lubią się bać). Moją drugą tezą było powiedzenie czegoś o człowieku (ale podkreślałam, że twórcy mogli nie mieć za cel przedstawienie tego aspektu - ja go podnoszę, bo skoro mowa o kanibalizmie, to czemu tego wątku nie rozwinąć).

No film o ludziach. No tak. Było ich wiele. I tych odsłaniających mrok homo sapiens się boję ale lubię je oglądać. Nie traktuje tego filmu jak dokument, tylko jako pretekst, żeby pomyśleć sobie:
"film filmem...ale człowiek potrafi zjeść człowieka i to jest fakt..bardzo straszny".

Ten film nie musi mieć głębszego wymiaru (i pewnie sam w sobie nie ma, bo jak już pisałam twórcy to pominęli w fabule), ale nie znaczy to, że nie mogę się czuć zainspirowana pewnym aspektem człowieka i napisać sobie o tym posta na Filmwebie.

I napisać, że ciekawe jest w filmie jedzenie człowieka w srebrnej zastawie, bo zazwyczaj robiło się to na zywca, bądź co najwyżej upieczonego na rożnie. A tu przyprawy, winko...to taki fajny smaczek dla ludzi, którzy lubią filmy o kanibalach (oglądanych tak dla zabawy i strachu jak i dla pomyslenia).

ariadna9mm

hehe, wywołałam wilka z lasu.

przeczytałam Twój pierwszy post, jak również wszystkie kolejne, zanim napisałam tamten komentarz. daruj ten zarozumiały ton.

ja czytam uważnie i nie rozumiem, po co na nowo przytaczasz, że przykłady tyczą się XX wieku, kiedy sama Ci na to zwróciłam uwagę?! gruziński nie mówił o kanibalizmie, owszem, a jednak sama przytoczyłaś cytat na poparcie przypadków współczesnego kanibalizmu. interesujące.

kanibalizm leży w ludzkiej naturze, czyli jest czymś naturalnym? ciekawa teoria, biorąc pod uwagę fakt, że z biologicznego punktu widzenia oznacza autodestrukcję i nawet w świecie przyrody (niby bardziej prymitywnej niż 'cywilizowany' świat ludzi) jest czymś nietypowym. czyli jak pacjent przyjdzie do Ciebie i pochwali się, że wczoraj na śniadanie zjadł nogę sąsiada, to co? odpowiesz, że w porządku? bo leży to w naturze ludzkiej? a może jest to tak absurdalne jak i scenariusz takich filmów?

w filmie ten kanibalizm jest przedstawiony jako NORMA dla tych ludzi. nie ma żadnego czynnika dehumanizującego. a Twoje przykłady świadczą na przekór Tobie.

i nie mam nic ani do filmu (choć uważam, że jest głupi, ale jako gatunek potrzebny), ani do ludzi, którzy takowe oglądają, bo każdy ma swój gust. tylko wkurza mnie sztuczne dorabianie ideologii i dopatrywanie się w czymś banalnym i prymitywnym 'głębszego sensu'. ja rozumiem, że sztuka jest sztuką i jej zaletą jest dowolność interpretowania, ale po co tak starasz się uczłowieczyć ten kanibalizm i udowodnić wszystkim, że to Ty masz rację i Twój punkt widzenia jest słuszny bo.. studiujesz psychologię. niestety, znam wielu ludzi, którzy nigdy nie nadawali się do studiowania wybranego przez siebie kierunku i to, co powiedziałaś, wcale nie jest argumentem na Twoją korzyść. nie jest żadnym argumentem. jest zbędnym w tej dyskusji faktem. bo wnioski przez Ciebie wysnute nie są w żaden sposób wyjątkowe. jedynie kontrowersyjne. ale na filmwebie kontrowersyjnych nie brakuje. i nie wiem, po co na siłę próbujesz ludziom wmówić, że jeśli ich to obrzydza, to są... dziwni? nie akceptują otaczającego ich świata? masz rację, świat zalewa nas przykładami kanibalizmu i nie powinno nas to dziwić, a raczej ciekawić.

nic nie mam do Ciebie, ale Twoja nachalność w przekonywaniu do swojego jest lekko irytująca. i masz prawo wyrazić opinię, a ja mam prawo ją skrytykować.

karo_phoenix

Przytoczyłam przykład z Grudzińskiego aby podkreślić jak człowiek potrafi się zachować. Rozumiem, że twój umysł pozbawiony jest umiejętności generalizacji i wszystko odbiera dosłownie. Grudziński mówił ogólnie i ja się pod tym podpisuję. Człowiek jest normalny w normalnych warunkach a nienormalny w nienormalnych. Kanibalizm najczęściej występuje w tych drugich.

Z tym XX wiekiem faktycznie nie doczytałam. (Ale z drugiej strony nie wiem po co Twoja gadka o indianach...może dla zmyłki...udało Ci się).

Jeżeli chodzi o autodestrukcję to zapraszam do uważnego spojrzenia na problem alkoholizmu - ludzie Ci dążą z całą świadomością wyniszczającego działania alkoholu do autodestrukcji. Nie mają instynktu samozachowawczego. Czy to nie jest część ludzkiej natury? To w takim razie spora część alkoholików na świecie jest sztucznymi ludźmi.

Jak ktoś do mnie przyjdzie i powie, że zjadł człowieka to będę zmuszona pójść na policję.To z prawnego punktu widzenia. Z ludzkiego punktu widzenia będę starała się dowiedzieć dlaczego to zrobił - bo będzie mnie to ciekawiło.

AHAHA! otóż mówiłam już dużo razy, że ten film jest dla mnie pretekstem do rozważań o kanibalizmie, bo wątpię aby przyświecał twórcom (a więc nie czytałaś jednak tak uważnie jak mówisz).

Nie dorabiam ideologii do kaniabalizmu. Po prostu uważam że ma swoje miejsce w gatunku zwanym Homo Sapiens.

Staram się udowodnić swój punkt widzenia (i dobrze mi to idzie) bo takie już prawo osoby biorącej udział w dyskusji i przekonanej o swojej racji.

Ja próbuję wmówić, że jak ich obrzydza to są dziwni? Dziwnie to Ty interpretujesz moje posty. Jak kogoś obrzydzają takie filmy to nic dziwnego, bo ludzie mają różną wrażliwość. Nikomu nie każę tego filmu oglądać, ale wkurza mnie, jak ktoś zabrania go oglądać mi.

Kanibalizm mnie ciekawi - otóż to. I myślę, że można pokazać sporo jego przyczyn.

Ok. Ty masz prawo wyrazić, ja skrytykować, Ty odpowiedzieć a ja się bronić. Staram się odpowiadać możliwie najbliżej trzymając się ziemi i faktów. Owszem, mam jasne, wyraźne i mocne poglądy, ale to chyba czyni mnie tym ciekawszym dyskutantem. Oczywiście, że łatwiej jest gadać z kimś kto szybko ustępuje, ale ja do takich nie należę. Ja do Ciebie też nic nie mam (wszystkie mocniejsze epitety przypisuję emocjom) i rozumiem, że mamy inne zdanie (to raz) i filmweb nie jest miejscem pozwalającym na pełne zaprezentowanie poglądów wraz z ich uzasadnieniami (i to jest po drugie). Pewnie ciekawiej by się dyskutowało w realu.

agata_80

kurcze...to jest tylko jej opinia, nie musisz obrażać kogoś, jeśli nie zgadzasz się z wypowiedzią tej osoby... cyt."wszystkie twoje posty ktore przeczytalam sa najbardziej obrzydliwe na tym forum! z takim zapalem piszesz o najbardziej brutalnych scenach, o jakichs pieczeniach z ludzkiego uda. podniecaja cie takie rzeczy?"...to ja powiem, Ci tyle, że jakoś nie zauważyłam podniecenia u Ariadny, a poza tym to ma święte prawo do tego, by wyrazić swoje zdanie na temat tej sceny! aha i wcale nie pisze, że jest to według niejpodniecająca scena, a jedynie dobre ujęcie motywu kanibalizmu w filmie...

ariadna9mm

Nie takie nowe. Peter Greenaway w "The Cook, The Thief, His Wife, and Her Lover". "Scenka obiadu przypadła mi do gustu najbardziej".
Pozostaje pogratulować gustu.

komuso

A dziękuję :) ironię odstawiam na bok a komplement biorę do serca.

ariadna9mm

Czytam tę dyskusję z pewnym niedowierzaniem. Bo to że człowiek z głodu czy z powodu choroby psychicznej może zjeść innego człowieka jest oczywiste.
Natomiast to, że pojawiają się "aktorzy" i "reżyserzy", którzy kręcą "film" którego jedynym celem jest pokazanie jak najwięcej niszczenia psychicznego i fizycznego drugiego człowiek jet trochę śmieszne, trochę straszne. Śmieszne, bo mam tego typu ludzi za cudaków, a straszne, bo jesteście wsród nas.

@kosciej_99
Nie dziel ludzi na kategorie, bo zawsze ktoś cię może wpisać do tej gorszej - niby jak teraz udowodnisz że nie słuchasz Rydzyka i nie masz na sobie obcisłego mundurka?

@ariadna9mm
To nie jest film o ludziach. To jest film dla ludzi i to specyficznych. Takich którym ręki bym nie podał. Ani nogi.
A co do plakatu Piły, to też wisiał przed moim domem. I przyznam się że po prostu go zerwałem.
Niech reżyserzy Piły/Hostela/Frontiere u siebie w domu sobie wieszają ucięte głowy - widać lubią. Ja tego nie chcę mieć przed domem.

LV426

Nie zgodzę się, że to nie jest film o ludziach. Niby o kim on jest? Uważasz, że to czysta fantazja? Polecam Ci w takim razie lekturę:
http://www.zbrodnia.of.pl

Masz tam cały przekrój drugiej strony monety zwanej ludzką naturą.
Czy to film dla ludzi? Tu się akurat zgodzę. Ale to trochę truizm bo każdy jest dla ludzi i każdy jest dla ludzi specyficznych. Nie podałbyś mi ręki i nogi? nie musisz. Sądzę że nigdy nie będziesz miał okazji. Cieszę się, że zaliczyłeś mnie do ludzi specyficznych, bo głupio bym sie czuła będąc niespecyficzną i nijaką. Nie będę już wywlekała tematu kanibalizmu, natury ludzkiej, co jak i dlaczego, ponieważ odpowiedzi i wątki znajdziesz w moich poprzednich wpisach.

Zerwałeś plakat Piły? Fajnie. Pochodź po swoim mieście i pozrywaj też plakaty Frontiere(s). mam nadzieję, że zrobisz z tego filmu męczennika i zwiększysz mu oglądalność.

ps. akurat fajnie mówisz, że niszczenie psychiczne człowieka jest straszne...nie inaczej. I filmy które to pokazują też są straszne (śmiesznymi bym ich nie nazwał). Ale
a) nikt nie każe Ci iść na film
b) życie jest straszne, tylko wszyscy odwracają od tego mroku głowy. A człowiek to nie tylko światło ale i ciemność. Jeżeli chcesz go w pełni zrozumieć to widzisz obie strony. Jeżeli nie...to nie znasz człowieka.

LV426

I masz racje Ziomek:)A kosciej niech nie porusza tu kwestii Rydzyka, bo on tu nie ma nic do rzeczy, zreszta wogle tego goscia nie slucham. Ale wierze w Boga, to fakt i nie ma sie czego wstydzic - Amen:) I do Ariadny - skoro jestes na psychologii, tym bardziej dziwia mnie Twoje poglady...Widac u Ciebie fascynacje ta rzeznia, do ktoorej nie chcesz sie szczerze przyznac, broniac sie przytaczaniem przykladoow, ktoore nie usprawiedliwiaja tworzenia tego typu filmoow...Ludzie ktoorzy je kreca, maja wg mnie niezle nayebane w gloowce, bo skoro "to nie jest film dla normalnych ludzi" to jacy ludzie je kreca?? Co oni maja w bani za burdel?? Ja mam wlasnie takie rozkminki psychologiczne jak juz i miedzy innymi z tego tez powodu jestem na tym forum...I bylem ciekaw ile bedzie podobnych postoow do Twoich...niestety duzo...:/ Ktos tam jeszcze pisal, ze tacy jak ja maja slaba psychike - a wiec jesli wraliwosc na kogos krzywde (ktoora pojawila sie z czasem, bo kiedys ogladalem te goowna hurtem) jest wg Ciebie oznaka slabosci to nie mamy o czym rozmawiac...Ale mimo wszystko, zycze wszystkim fanom tego typu filmoow szybkiego powrotu do normalnosci:P Peace.

djwilkopc

Ta racje przyznaje Ziomkowi LV426, bo Ariadna wyprzedzila mnie z 1 postem:P

djwilkopc

I jeszcze krootka odpowiedz na b) Ariadny - fakt, czlowiek ma dwie strony, tylko ze tej zlej dosc sie w zyciu naogladalem i nie po to zyje, aby ja ciagle ogladac i to w coraz gorszy sposoob ukazanej...I jesli mam znac czlowieka, to wole znac jego lepsze strony, a te drugie tepic, a nie traktowac ich ogladanie jako pewien (bezsensowny, znieczulajacy i demoralizujacy) rodzaj rozrywki...Komedie RULEZ:D

djwilkopc

no widzisz, a ja wolę widzieć bliżej tę ciemną stronę, bo od wszechobecności uśmiechów chce mi się rzygać. Dzięki temu jesteśmy na dwóch biegunach i świat zachowuje równowagę. Tobie również życzę nawrócenia. Ciekawe co rozumiesz swoją drogą przez pojęcie: "normalność"...czy może większość? Jeżeli tak, to nasze światopoglądy nigdy się nie spotkają. Zresztą...to nie jest film dla normalnych ludzi, więc sądzę że i tak go nie obejrzysz i staniesz się kolejnym krytykiem, który nie wie co krytykuje.

ariadna9mm

Chyba się nie rozumiemy. Miedzy filmem Milczenie Owiec i "filmem" Hostel/frontiere/Saw2/3/4/5/6 jest kolosalna różnica.
W pierwszym chodzi o wybitnego człowieka który jest kanibalem.
W drugim chodzi o widzów którzy lubią oglądać akty kanibalizmu/okrucieństwa - czyli odrzucamy psychologię (zostają tylko krzyki, kwiki i bieganie po ekranie)
odrzucamy muzykę (lepszy jest ryk ofiar),
scenariusz (po co scenariusz? rzeźnia i tyle),
klimat (znikają wszystkie niuanse oceny bohaterów, sympatia do nich, generalnie wszystko jest czarno-białe: mordercy i mordowani, a jak ktoś przechodzi z jednej na drugą stronę to jest jedyny ruch jaki może wykonać - bo oprócz morderców i mordowanych nie ma innych grup w tych filmach)
i tak dalej.

Tak więc oglądanie pozbawionego moralności Lectera (nie do końca z resztą) jest czym innym niż oglądanie FLAAAAKÓW. Prawie to samo ale prawie robi różnice.

ocenił(a) film na 5
djwilkopc

Ludzie nie moge z was chyba za bardzo filmem sie przejeliscie.Jesli ktos nie lubi takich gatunkow filmowych jak gore to po co sie za nie zabiera zreszta nie przesadzajmy,w Hannibalu tez mielismy uczte z ludzkiego miesa i jakos nikt nie przywiazywal do tego wagi a dlaczego? dlatego ze zostalo to poprostu inaczej pokazane.Widze ze jak cos poprostu jest wylozone na maxa autentycznie to was to obrzydza i macie wszytskich za psycholi ze takie rzeczy ogladaja.Powiem wam tak ile ludzi na tym swiecie tyle roznych gustow filmowych.Zreszta jak was przerazil i obrzydzil ten film no to sorry naprawde macie slaba psyche bo sceny w tym filmie naprawde zostaly pokazane w sposob soft.Dla wszystkich ktorych ten film obrzydzil i maja tworcow owego Frontiere za psycholi to goraco polecam Interieur,Man behind the sun,Salo, no i na koniec mozecie se luknac Guinea Pig po tych seansach milosnicy takich filmow beda dla was kompletnymi czubami,idiotami,ludzmi ktorzy powinni byc zamknieci i odizolowani od swiata.

arielos

No właśnie...tak się zastanawiam, że Guinea Pig, Salo, Cannibal Holocaust, Men behind the sun, Ichi the killer i cała masa tego typu filmów nie wyszła nigdy do szerszego obiegu w Polsce i zawsze była kinem podziemnym, obecnie ściąganym przez net, wcześniej czymś bardzo deficytowym. Frontiere(s) wchodzi do kin...plakaty można zobaczyć na mieście...strach się bać. Niewinne dusze zostają wystawione na bardzo mocne kino (a i tak w swoim gatunku nie aż tak mocne)...no i ciekawe jest co z tego eksperymentu wychodzi.

ariadna9mm

"ciekawe jest co z tego eksperymentu wychodzi."
No to chyba jesteś leniwym studentem/tką że tego nie wiesz.
Po seansach tego typu filmów następuje
- u dorosłych osób zainteresowanych tego typu materiałem obniżenie progu pobudzenia tak że następnym razem będą chcieli trochę więcej
- u dzieci to samo tylko zimplifikowane, do tego dochodzą procesy społeczne nakazujące młodemu być cool i chodzić na takie filmy. Tylko mi nie pisz "ja oglądałem w młodości i nikogo nie zabiłem" bo tu chodzi o statystykę - zwiększa się brutalność postępowań młodego pokolenia, zjawisko fali w gimnazjach. Młoda psychika nasiąka tym i staje się to częścią postrzegania. Młody człowiek nie do końca odróżnia film od realnego świata, a konkretnie: jego świadomość to rozróżnia, ale podświadomość traktuje jako prawdę - stąd przyspieszone bicie serca podczas seansu, itd
- u dorosłych NIE zainteresowanych tego typu materiałami następuje wkurwienie, że tego rodzaju syf zaśmieca miasto i nie dość że muszę oddać jutro projekt szefowi to jeszcze przez 15 minut na przystanku będzie jakiś zdechlak psuł mi widok.
i tyle.

btw fajny masz avatar, oczywiście identyfikujesz się z kobietą która pije krew, a nie z tym który ją stracił, tak?

ocenił(a) film na 5
LV426

Trzeba sobie zadac jedno podstawowe pytanie,bo ktos tu chyba pojecia myli.Zachowania ludzkie sa kierowane przez to co sie oglada w kinie np.w takiego rodzaju produkcjach??Czy moze zachowania ludzkie maja wplyw na to co wychodzi na duzym ekranie??Osobiscie wydaje mi sie ze pytanie numer dwa jest pytaniem prawidlowym.Nie posuwajmy sie do stwierdzen ze na psychike dziecka maja wplyw roznego rodzaju obrazy ktore dziecko oglada w tv czy w kinie bo jest to stwierdzenie nieprawdziwe.Wplyw na ksztaltowanie psychiki dziecka ma przede wszystkim srodowisko w ktorym sie wychowuje.Po to Bóg nam dal wolna wole zebysmy z niej korzystali,a zachowania psychiczne najczesciej maja swoj zalazek w dziecinstwie na podstawie tego jak dziecko bylo wychowywane.Sorry ale mordercy,pedofile,itd.nie staja sie nimi bo obejrzeli straszne filmy w dziecinstwie.

arielos

Zachowania ludzklie nie są kierowane przez to co ogląda na ekranie, natomiast filmy wpływają na psychikę ludzką. Dlatego Hitler i Stalin kręcili filmy - żeby poprzez obraz wpłynąć na ludzi.

"Nie posuwajmy sie do stwierdzen ze na psychike dziecka maja wplyw roznego rodzaju obrazy ktore dziecko oglada w tv czy w kinie bo jest to stwierdzenie nieprawdziwe."
TO JEST STWIERDZENIE WłAśCIWE.

"Wplyw na ksztaltowanie psychiki dziecka ma przede wszystkim srodowisko w ktorym sie wychowuje"
A TV jest częścią tego środowiska. Dlatego niektóre filmy są od 18, nieprawdaż?

"Bóg nam dal wolna wole zebysmy z niej korzystali"
Wolna wola nie istnieje - jest wypadkową genów, doświadczeń i aktualnego stanu biologicznego. Produkcje gloryfikujące okrucieństwo są częścią doświadczeń zaburzają więc prawidłowy proces decyzyjny - takie są fakty :

http://www.pismo.niebieskalinia.pl/index.php?id=316
"Autorzy badań udowodnili, że oglądanie aktów przemocy w telewizji może wzmóc agresywne zachowanie u dzieci, pobudzić do wymyślania i realizowania nowych rodzajów agresji wobec innych."

"Sorry ale mordercy,pedofile,itd.nie staja sie nimi bo obejrzeli straszne filmy"
Wszystko razem tutaj działa. Oglądanie filmów w którym morderca/ pedofil jest bohaterem nie działa najlepiej na kształtującą się psychikę dziecka .

ariadna9mm

film 7/10 ale nie zaskakuje Nazista Kanibal spoko ale lubili tylko uzywac mydelka

ariadna odnosnie twojego pierwszego postu nalykalas sie filmow typu noc zywych trupow itp i bzdury piszesz bo nawet dawne plemiona kanibali nie smakowali sie w surowym miesie hehe ale ty lubisz zywe trupki

A poruszanie tematu o ktorym sie nie ma pojecia jest zalosne.
to tak jakbys chciala pogadac z kims o jego uzaleznieniu sama przez to nieprzechodząc

gregory666

"A poruszanie tematu o ktorym sie nie ma pojecia jest zalosne.
to tak jakbys chciala pogadac z kims o jego uzaleznieniu sama przez to nieprzechodząc "

rozumiem, że temat kanibalizmu może zostać poruszony tylko przez kanibala bądź przez kogoś kto miał z kanibalizmem bezpośredni kontakt...w takim razie albo ci współczuję ze względu a straszne życiowe doświadczenie, albo nie wiem czemu dołączyłeś się do "poruszania tematu" (może lubisz samoponiżanie).

to tyle do Ciebie.

a co do wypowiedzi: LV426

rozumiem, że u ciebie nastąpiło wkurwienie.
u mnie nastąpił dobry seans filmu.
u dzieci nie powinno wystąpić nic, bo film jest od 18 lat.
ja nikogo nie zabiłam.

a co do progu pobudzenia, to faktycznie masz rację. Jest stosunkowo zaniżony. Ale mam cichą nadzieję, że pomoże mi to w przyszłości uratować komuś życie, w momencie gdy podczas wypadku oderwie mu ręce lub nogi (lub to i to) a ja nie będę się przejmował tym, czy obrzydza mnie widok krwi i czy chce mi się rzygać. Podejrzewam że co innego stanie się w przypadku ludzi, którzy krew zobaczą po raz pierwszy w życiu.

z Bogiem.

ariadna9mm

aha - co do avatara, to identyfikuję się z ciekawą artystką. Polecam fotografię:

http://suzi9mm.com

ariadna9mm

"u dzieci nie powinno wystąpić nic, bo film jest od 18 lat."
divx, bittorent, muszę mówić coś jeszcze? Poza tym 18 lat to wciąż dziecko. Psychika, a konkretniej postawy społeczne (w które ten film napierdala jak może kreując sadyzm na cel życia) się kształtuje do połowy 3 dekady życia.

"ja nikogo nie zabiłam. "
Nie chodzi o pojedyncze przypadki tylko o całą populację.

"a co do progu pobudzenia, to faktycznie masz rację."
Owszem mam, ale znowu nie rozumiesz. Obawiam się że taki zapalony widz filmów stylizowanych na snuff może na przykład zacząć walić konia nad ofiarą - w końcu to robią bohaterowie jego ulubionych filmów.

LV426

o masz! no i co ja mam Ci jeszcze powiedzieć?
Mam ci pokazać wykaz stron, z których nastolatki mogą ściągać najstraszniejsze rzeczy? to jest nieuniknione w dobie internetu. Myślisz że możesz to ograniczyć? wątpię.

Czy dlatego, że ludzie stają się alkoholikami a coraz młodsze dzieci sięgają po alkohol należy zakazać jego sprzedaży? moim zdaniem nie.

Czy dlatego, że dziecko może sięgnąć po horror należy zakazać kręcenia horrorów? moim zdaniem również nie.


ja nie mogę walić konia nad ofiarą, bo jestem kobietą. a poza tym...wydaje mi się, że nie masz dystansu do świata i jesteś sfrustrowany. inaczej byś mi się tutaj tak nie zacietrzewiał nad byle filmikiem, którego żywot w kinie będzie krótszy niż miesiąc.

ariadna9mm

"to jest nieuniknione w dobie internetu."
No jasne. Może jeszcze od razu wstawmy porno do przedszkoli, bo to nieuniknione że się kiedyś dowiedzą o jego istnieniu.

"sięgnąć po horror "
Nie mówię o horrorach. Ten film nie jest horrorem. To jest pozycja mająca zaspokoić dewiacyjną potrzebę patrzenia na torturowanie i mordowanie ludzi. Nie jest celem straszenie, tylko wywoływanie podniecenia scenami śmierci.

"ja nie mogę walić konia nad ofiarą, bo jestem kobietą. "
No to odczytaj moją wypowiedź mniej dosłownie.

"wydaje mi się, że nie masz dystansu do świata i jesteś sfrustrowany"
Nie, po prostu analizuję ten film jako część większego zjawiska, a nie jako pojedynczy wybryk filmowy.

"którego żywot w kinie będzie krótszy niż miesiąc"
ale będą kolejne, coraz mocniejsze i będą na to ludzie (również dzieci) chodzić do kina. Dopóki to była nisza to mogłem to zingorować - kiedy tortury wchodzą do mainstreamu wygłaszam swój sprzeciw.

ariadna9mm

poruszac to sobie mozesz ale cos innego hehe

ja nie odnosilem sie w zaden sposob do kanibalizmu wiec

tylko tego co ty pocisz

pozdrawiam

arielos

nie wiem co ma obrzydzenie do sily ludzkiej psychiki:) smieszne argumenty podajecie tutaj. fascynacja scenami jak ktos wpieprza ludzkie udo posypane majerankiem do tego grzecznie przy stole (jakis absurd, brakuje tylko swieczek zapachowych i muzyki stinga w tle) jest strasznie prymitywna i nie wymaga zadnego tlumaczenia i wyzszego argumentowania i na pewno nie doszukiwania sie w tym jakichs glebszych sensow. haha dlatego nie przytocze jakichs przykladow literatury ani nie pochwale sie kierunkiem swoich studiow bo po co??:)

ariadna - nie obraz sie ale nie rozumiem po co studiujesz psychologie skoro bywa ze zygasz wszedzie obecnymi usmiechami

agata_80

a tak swoja droga ariadna nie wiedzialam, ze krew pojawia sie tylko w horrorach. chcialabym zobaczyc ciebie jak ratujesz czlowieka, ja juz raz mialam okazje.
i rowniez male sprostowanie, widzialam pare takich filmow, ostatnio 3czesci pily, wiec nie generalizujcie ze ludzie, ktorzy maja zdanie podobne do mojego nie wiedza o czym pisza. znalazlam sie na tym forum bo chcialam zobaczyc co to za film, nie unikam ich, lubie kino, ale jak zobaczylam co wy tu wypisujecie to mi szczena opadla. ja co najwyzej moge sie za glowe zlapac po obejrzeniu takiego filmu a nie rozkminiac cos co sie do rozkminiania nie nadaje. nie dowierzam po prostu co ludzie maja w glowie - bo ktos musial to stworzyc, takie obrazy musialy powstac w ludzkiej wyobrani a najgorsze jest to ze sa fani nie tyle takich filmow jako takich, co zachwycaja sie poszczegolnymi motywami - to wlasnie jest przerazajace
pozdro

agata_80

agata i LV426 - powiem jedno - nic dodac nic ujac:)

arielos

dorzuć jeszcze August.Underground.Mordum.2003 ;)

ariadna9mm

mysle ze te filmy nie maja wplywu na ludzi, ja ich nie ogladam i mysle ze wiekszosc normlanych ludzi nie chce ogldac tortur
a jesli ktos sam ma troche "nie tego" we lbie to idze sobie pogladac zeby miec podniete ;/
jak sobie 1 dzieciak sciagnie z netu i da ogladnac 4 normlanym kolegom to moze mu powedzom ze spoko ale myslec beda swoje wiec 1 na 5 sie podnieci inni nie
ja nie wiem dlaczego to ludzie gladaja? moze to sa ludzie skrzywdzeni przez zycie? tchorze zyciowi?

DySgRaFiK

A ten film NIE JEST DLA NORMALNYCH LUDZI i jestem dumna, że nie jestem normalna. Podniety nie mam przy oglądaniu, ale takie kino bardzo mi pasi. Ja jestem strasznie dziwnym człowiekiem i lubię obnosić się ze swoim dziwactwem. Wszystkim Wam polecam pojebane filmy o kanibalach i odcinaniu siusiorów (patrz wspomniane już August Undergrouns Mordum).

ariadna9mm

ariadna mylisz nienormalnosc z dziwactwem. dziwni ludzie sa ciekawi, potrzebni, dziwactwo jest wynikiem ich indywidualnosci, ktora bardzo sie ceni. a nienormalni ludzie powinni sie leczyc, bo sa chorzy

agata_80

mylisz się moja droga agato. ale mylić się jest rzecza ludzka

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones