PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=490108}

Kapitalizm, moja miłość

Capitalism: A Love Story
6,7 2 837
ocen
6,7 10 1 2837
Kapitalizm, moja miłość
powrót do forum filmu Kapitalizm, moja miłość

W takim razie czym jest socjalizm?
Powiedzcie brednie z tego filmu emigrantom którzy dzięki kapitalizmowi zbudowali największe mocarstwo Stany Zjednoczone Ameryki!
W kapitalizmie jak ktoś źle pracuje to bankrutuje a nie dostaje pomoc z budżetu państwa (jak obecnie w USA)
Wniosek autorzy krytykują socjalizm sądząc, że to jest kapitalizm co obecnie doprowadziło do kryzysu !!!

piero18_18

Na początku filmu jest porównanie starożytnego Rzymu ze Stanami obecnie i cytat że oba ustroje cechuje "nierówność między bogatymi a biednymi" no jeśli między bogatymi a biednymi będzie równość to już nie będzie bogatych tylko wszyscy jednakowo biedni (czyż to nie jest socjalizm? lub właśnie ustrój niewolniczy?) więc autorzy chcą by człowiek myślał no może ja nie będę bogaty ale sąsiad lub znajomy też nie bo wszyscy musimy być równi. Jeżeli autorzy mówią, że bogaci nie chcą płacić wysokich podatków i stwarzać miejsca pracy to ja się pytam jak ma się przedsiębiorca rozwijać skoro już na starcie musi zapłacić wysokie podatki i jak ma w ogóle rozpocząć działalność. Czyli nie zacznie i miejsc pracy będzie mniej? Proste rozumowanie. Propagandowy lewacki film dla idiotów nie myślących samodzielnie.

użytkownik usunięty
piero18_18

No piękna krytyka. Nie spotkałem lepszego komentarza na tym forum. Liczy się wolność, kapitalizm i wolny rynek. Szkoda tylko ,że w Polsce nie ma płatnej służby zdrowia, szkolnictwa i bibliotek publicznych, ale wiesz co ? Jest na to jeden praktyczny sposób , można temu realnie zaradzić. Nie mów tylko nikomu. Spakuj się, kup bilet do Kanady i nielegalnie wyemigruj do USA. Wszystkie twoje ideały w mgnieniu oka staną się rzeczywistością, na pewno w USA zbijesz majątek, będziesz żył długo i szczęśliwie, nie będziesz płacił takich wysokich podatków i w ww ogóle ....
Szkoda tylko, że ja mam już w Polsce mieszkanie, jezioro, kawałek lasu i garaż. Wiem , wiem ... po 5 latach pracy w USA Ty pewnie będziesz miał już rakietę i hotel na księżycu , ale gdzie tam Europie do USA.
Tak Europa to durny socjalizm .... Za darmo dostałem edukację i bez żadnego wysiłku pracę za 12k miesięcznie. Wiesz to nie było nawet takie trudne, wystarczyło nauczyć się programowania. Ale w Stanach nie ma takich ludzi jak ja, nikt z biednej rodziny Ci nie podskoczy, możesz paść ten naród żelazną rózgą i czerpać ile chcesz, tam będziesz miał 100 x lepiej. Powodzenia . Pa pa.

Odróżnij dwie rzeczy człowieku, ocenę obecnej sytuacji w USA, od oceny kapitalizmu. Otóż obecnie jest korporacjonizm, socjalizm, dofinansowywanie z podatków upadających fabryk, wysokie podatki, brak perspektyw itd. To jest właśnie socjalizm czyli to do czego zmierzają niestety STANY. Natomiast jeśli autor filmu chciał, a taki dał tytuł szyderczy, krytykować kapitalizm to czemu nie pojechał go krytykować i rozmawiać z ludźmi, którzy obecnie żyją w kapitalizmie tj mieszkańców Hongkongu, Malezji, itd może powiedzieliby co myślą o kapitaliżmie i jego krytyce. Niestety masy ludzkie wierzą w populistów krzyczących i mówiących jak to kapitalizm jest zły ale nie zastanawiają się co jest ich istotą i co różni socjalizm i kapitalizm. Nie znają definicji i właściwości tych systemów dlatego taka dyskusja nie ma sensu jeśli od tego się nie zacznie. Dlatego też historia dała nam zwycięstwo komunistów, Lenina, Stalina, Mao Zedonga itd. Dlaczego komunizm nie wygrał w Wielkiej Brytanii czy USA tylko w zacofanej Rosji, Chinach, Kambodży? Bo tam byli którzy zamiast myśleć słuchali populistów. Dlatego teraz mamy wielkie zagrożenie socjalizmem i perspektywą komuny na całym świecie bo ludzie dzięki telewizji, internetowi przestali myśleć. Tylko wierzą populistom.

użytkownik usunięty
piero18_18

Coś Ci się chyba pokręciło ... hahahahaha ... jedź sobie do tego Hongkongu ... zatłoczenie , syf , smród ... skąd ty się urwałeś ? hahha Hongkong hahahha ... jedź , powodzonka , dla mnie dacza nad jeziorkiem to jednak dużo przyjemniejsze miejsce do życia. Ale to jest właśnie wolność, chcesz się tłoczyć jak szczur - twój wybór, daj znać jak będziesz się przenosił do twojego wymarzonego raju systemowego hahahahha - pomacham Ci na pożegnanie .

użytkownik usunięty
piero18_18

Pozwól swobodnie osiedlać się Hongkonczykom w Polsce. Zobaczysz gdzie będzie ich więcej .... Pewnie każdy z nich marzy o spędzeniu reszty życia w swoim zatłoczonym, przeludnionym, brudnym świecie, ja się tam nigdzie nie spieszę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones